Yerden Isıtma Straforu, Yerden Isıtma Köpüğü, Yerden Isıtma Strafor Fiyatları

Yerden ısıtma straforu su borularının içerisinden geçeceği gözeneklere sahip ısı yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır. Yerden ısıtma sistemlerinde zemin izolasyonu için yere döşenen strafor, kullanımı yapılmalıdır. Yapılmadığı durumlarda ısı verimini kaybederek zeminin altına doğru işler. Zeminde döşenen yerden ısıtma straforu diğer bir ismi ile yerden ısıtma köpüğü olarak bilinen yalıtım malzemesi ısının alta geçmesini önlereyek, tüm ısıyı yüzeye verir.  Zeminden ısıtma yapılırken straforun marka ve dansite belirlenirken dikkatli olunması gerekmektedir. Isı izolasyonu açısından uygun straforun seçilmesi ısı ve enerji verimliliği ile doğru orantılıdır.

Yerden Isıtma Straforu Nedir?

Yerden Isıtma straforu ısı izolasyon amaçlı kullanılan ve şap altında kalan izolasyon malzemesidir. Temel amacı ısıyı olduğu gibi üst  yüzeye eriştirmek ve ısıtma borularının yere sabitlenmesini sağlamaktır. Yerden ısıtma boruları zemin üzerine döşenirken daha pratik, hızlı ve düzgün bir hizada yapılmasını kolaylaştırır. Strafor kullanılmadan yapılan yerden ısıtma sisteminde, borular çok düzensiz bir görünüm açığa çıkacak ve ısı enerjisi yalıtım olmadığı için düşecektir. Buda ısınmada verim alamamak demektir. Yerden ısıtma sisteminin asıl amacı boruların içerisinden geçen sıcak su ile zeminden ortamı ısıtmak olduğu için strafor kullanılırken marka ve dansite (yoğunluk) özelliğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Dikkat edilmediği taktir takdirde yerden ısıtmadan verim alınamaz.

 

Isı Enerji olarak kurulduğumuz yıldan bugüne kadar satışını yaptığımız kaliteli marka straforlar ve uygulama hizmetinde profesyonel işçilik ile straforları yalıtım malzemesi doğru şekilde kullanıyoruz. Isı Enerji kaybı yaşanmaması için verimlilik ve konfor açısından kullanılma gereği duyulan yerden ısınma sistemleri her geçen gün daha fazla talep görüyor. Artık radyatör ile ısınma devri ortadan azda olsa kalmaya başlamış, yerini zeminden ısınma sistemleri yer almıştır. Günümüzde yaygın olarak kullanılan yerden ısıtma sistemleri için sektörün yapısal malzemesi olan yerden ısıtma straforu yalıtım aşamasında büyük rol oynamaktadır.

 

Yerden Isıtma Straforunun Özellikleri Nelerdir?

Isı Enerji firması olarak siz saygıdeğer müşterilerimize kurulduğumız yıldan bugüne kadar istek ve talep markaları üzerine yerden ısıtma strafor satışını yapıyoruz. Kaliteli marka straforları tercih ederek Rehau, Danfoss, Fraenkische Wawin gibi ürün markaları ile bayiliklerimiz bulunmaktadır. Farklı markaların birbirinden farklı yerden ısıtma straforu özellikleri değişiklik göstermektedir.  Kaba inşaat veya sonradan yapılan yerden ısıtma sistemi yaptırmak için strafor ölçüleri belirlenmektedir. Firmamız projeleriniz için strafor fiyatını m2 üzerinden hesaplayarak siz değerli müşterilerimize teklif olarak sunmaktadır. Kaliteli marka ve daha az enerji tüketimi ile yüksek ısınma elde etmek için alttan ısıtma strafor markasını ve yoğunluğunu iyi seçmek gerekmektedir. Farklı marka straforlarının üzerine farklı yerden ısıtma borusunun döşenmesi yapılabilir.

 
 

Yerden Isıtma Sistemleri, Yerden Isıtma Köpüğü, Yerden Isıtma Strafor Özellikleri, Yerden Isıtma Strafor Fiyatları, İstanbul Yerden Isıtma Straforu

 

Yerden ısıtma straforu belirlenirken seçilen boru için dansite (yoğunluk) adı verilen sayının belirlenmesi gerekmektedir. Dansite özelliği fiyat açısından farklılık göstermektedir. Yerden ısıtma straforu dansite fiyatları arasında farklarını öğrenmek için Isı Enerji firmamızı arayabilirsiniz. Dansite özellikleri arasında en önemlisi kullanılan yalıtım straforunun yalıtım esnasında etkisini göstermesidir. Dansite özelliği yüksek olan straforlar daha yoğun olduğu için alt zemine ışı alışverişini iletmez. Bu yüzden az ısı ile ısınma sağlar. Dansitesi az olan straforlar aynı görevi görür, tek fark yoğunluğu düşüktür. Arasıda bu özellikten dolayı satışta ücret farklı bulunmaktadır.  Yerden ısıtma straforu İstanbul’da yada farklı bir şehirde üretilen modeller tercihlere uygun şekilde depomuzda satışa sunmaktayız.

 

Dansite (Yoğunluk) Yerden Isıtma Straforu Nedir?

Dansite yerden ısıtma straforu yalıtım özelliklerine sahiptir. Straforun kullanımın en büyük amacı şap kullanımı sırasında beton ile arasında yalıtım görevi görmektedir. Isı alışverişinin alt kısım ile yapmasını engellemek ve ısıyı direk yukarı vermektedir. Bu durum sıcaklığın daha iyi bir şekilde korunması ve ısı enerjisine katkı sağlamaktadır. Yerden Isıtma döşeme paneli aralarından geçen ısıtma borularının sıcaklığını fazlasıyla yansıtarak sıcaklık oluşumuna katkı sağlamaktadır. Yoğunluğu fazla olan straforlar alt kata ısının geçişini engeller. Bu durumda ısının kullanılan alanda yenilenen sıcaklığını tutar. Isı yalıtımımın yanında ses de aynı şekilde yalıtım özelliği bulunmaktadır. Mekanlar içerisinde oluşan seslerin alt kata geçmesini engeller.
 
Artık evlerde lokal ısıtma sistemlerine son. Yerden ısıtma straforu, kalorifer petekleri ve diğer ısıtma sistemlerinin önüne geçerek evlerin, otellerin, camilerde ortamın refah olmasına büyük yardımcı olmaktadır. Kış aylarında yerde oyun oynayan çocuklar ve üşüyen ayaklar için alttan ısıtma straforu döşemesi yapıldığı zaman işlevi daha çok anlaşılacaktır. Alttan ısıtma straforu ısının yükselmesinde ısıyı kendinde tutarak, ısının yükselmesinde verimlilik göstermektedir. Isının yalıtımını tutarak, yenilenen ısı akışı ile ortamın ısınmasını sağlar. Bu özellik yerden ısıtma straforunun tercih edilme özelliğidir. 

 

Alttan Isıtma Straforu Kullanmadan Isıtma Yapmak?

Alttan ısıtma straforu kullanılmadan günümüzde yeni yapılarda şap kesici ile yapılan yerden ısıtma uygulaması da yapılmaktadır. Peki ne kadar doğru ve ne kadar yanlış. Hadi gelin bu sorunun cevabını açıklayalım. Öncelikle şap kesimi sonrasında zemine yerden ısıtma boruları için şekil verilmektedir. Bu şekiller içerisinden borular yerleştirilmektedir. Yerden ısıtma izolasyonu olmadan sistemi kurmak sizce doğrumu? kesinlikle hayır. Yapılan yerden ısıtma sistemi verimli olmayacaktır. Bunun nedeni yerden ısıtma straforu döşenmemesidir.  Isı alışverişini alt zemine eriştirerek ısı kaybı yaşanmaktadır. Yerden ısıtma sisteminde Yerden ısıtma straforu tercih edilmektedir. Folyolu veya Folyosuz strafor seçimi atılacak olan şapın durumuna göre tercih söz konusudur.

 

Yerden ısıtma köpüğü arıyorsanız, doğru adrestesiniz. Firmamız deposunda bulunan 18, 22, 26, 30 dns strafor yoğunluklarında folyolu ve folyosuz straforlarımız mevcuttur. Günlük olarak nakliye ücreti müşterilerimize ait olmak üzere istediğiniz gün ve saatte sevkiyatlarımızı gerçekleştiriyoruz. Kolay ödeme seçenekleri nakit, kredi kartı, havale gibi müşterilerimize kolaylık sunuyoruz. Her daim kaliteli marka yerden ısıtma köpüğü satan firma olarak uygulama hizmetinde ustalarımızca profesyonel destek sağlıyoruz. Satış ve sahada hizmet veren Isı Enerji firmamız sizlere yeter.

İstanbul Yerden Isıtma Straforu, Yerden Isıtma Köpüğü Fiyatları, Yerden Isıtma Straforları, Ucuz Yerden Isıtma Strafor, Yerden Isıtma m2 Strafor Fiyatları

İstanbul Yerden Isıtma Straforu

İstanbul yerden ısıtma straforu satışı olarak firmamız İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakasının ilçe, semt ve mahallelerine sevkiyat yapmaktadır. Her markadan satış yapan Isı Enerji firmamız istediğiniz ebat ve ölçüde yerden ısıtma strafor ihtiyaçlarınız için sizlere yardımcı olmaktadır. Avrupa yakasında Zeytinburnu bölgesinde ofis ve depomuz olan kurumsal firmamızı ziyaret edebilir, ürünleri yakından inceleme fırsatını değerlendirebilirsiniz. Metropol bir şehir olarak İstanbul’da günlük olarak yeni konutlar ve yapılar yapılıyor. Yeni olarak benimsenmiş sulu yerden ısıtma sistemleri yapılıyor. Malzeme temini arayışında olan, tesisatçılara, mühendislere ve ev sahiplerine kış ayına özel %15 indirimli fiyatlarımız ile satışını yapıyoruz.  Rehau, Danfoss ve kendi üretimimi olan Isıpor yerden ısıtma straforu İstanbul için çalışma saatleri içerisinde arayabilir, fiyat teklifi öğrenebilirsiniz.

* Yerden Isıtma Straforu Nasıl Kullanılır?

Yerden Isıtma straforu diğer ismi köpük olarak bilinen yalıtım malzemesi, m2 zemin brüt ölçüsü alınarak sipariş üzerine malzeme temini edilir. Malzeme ile brüt betona zemin üzerine aralarında boşluk kalmayacak bir biçimde döşenir. Dayanıklı ve esnek olan yerden ısıtma köpüğünde aralarında boşluk kalmamasında önemle dikkat edilmektedir. Bunun nedeni ise ısı alışverişinin olmaması ve şap dökme sırasında prizleme yapılarak ısının kimyasal yapısının bozulmaması.

Sektörde birçok firma tarafında satış yapılan straforlar arasında bayiliğini almış olduğumuz Reahu yerden ısıtma straforu ürünü 20 dansite ve 30 dansite arasında özelliklere bağlı olarak fiyat ve boru döşeme şekilleri değişiklik göstermektedir. Doğalgaz yerden ısıtma straforları piyasa ürünleri ve kaliteli marka ürünler için Isı Enerji firmamızı arayabilirsiniz. Bütçenize uygun satış ve uygulama fiyat teklifleri veriyoruz.

Radyatör sisteminin peteğe dönüştürülme işlemi için firmamız sizlere yardımcı olmaktadır. Petek tesisatının sökülmesi, yerden ısıtma strafor, boru döşemesi ve kollektör bağlantılarını profesyonel şekilde satışını, uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Alman kalitesi Yerden ısıtma strafor döşemesi yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri zemin temizliğidir. Strafor altında kalan zemin temizliği iyi yapılmalı, engebeli yerler için düzeltme yapılmalıdır. Yoğunluğu yüksek olan yerden ısıtma strafor kalınlığı için Isı Enerji firmamız sizlere kalite potansiyeli yüksek ürünlerin satışını yapmaktadır.

Yerden Isıtma Strafor Fiyatı Hesaplama

Isı Enerji olarak bayiliğini üstlendiğimiz ve üretimimiz olan Isıpor güvencesi ile Yerden ısıtma strafor fiyatı teklifini sunuyoruz. Strafor fiyatlarının hesaplanmasında m2 olarak fiyat baz alınmaktadır. Örnek olarak bir villanın ısıtma sistemi üzerinden verecek olursak, 2 katlı bir villanın tüm odalarının brüt m2 si hesaplanır. Zemin hesaplamaları yapılarak kaç metre kare strafor kullanılacağı açığa çıkar. Fiyat teklifi sunulurken yerden ısıtma strafor dansiteleri, folyolu veya folyosuz olması hesaba katılmaktadır.

 
Yapılarda su ile yerden ısıtmada folyolu strafor kullanılması Yerden ısıtma strafor fiyatlarında oranlar değişmektedir. Folyolu strafor zemin üzerinde daha iyi ısı yalıtımı oluşturduğu için kalitesi fiyatlara yansımaktadır.  Isı Enerji firmamız birden fazla marka seçeneği sunarak yerden ısıtma strafor fiyat tekliflerinde çeşitlilikten dolayı avantajlı fiyatlar sunuyor. Yapı projelerinizin yerden ısıtma sistemleri için firmamızı arayabilir, m2 belirterek malzeme fiyat listesi talep edebilirsiniz.
 
Yerden Isıtma Köpüğü, Yerden Isıtma Köpük Fiyatları, Zeminden Isıtma Straforu, Yerden Isıtma Köpüğü Fiyatları
 

Yerden Isıtma Köpüğü Uygulaması

Yerden ısıtma köpüğü döşeme uygulamasını profesyonel tesisatçı veya ustalar tarafında yapılması gerekmektedir. Doğru bir şekilde uygulanmayan yerden ısıtma köpüğü ısı kaybı yaratabilir, buda ısınmaya sorun oluşturabilir. Firmamızın profesyonel uygulama ekibi ile işimizi en doğru şekilde yapıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz iş ve projeler başlangıcında sözleşme imzalayan firmamız kurumsal çalışma yapıyor. Yerden ısıtma köpük döşenecek olan zeminin düz olması gerekmektedir. Engebeli olan zeminden şap sırasında düz bir zemin ortaya çıkmadığı için sorun yaşanmaktadır. Sorunlu bir zemininiz varsa firmamızın personelleri müşterilerine her daim yardımcı olup, zemin düzeltme çalışmalarında referans firmalar aracı yapmaktadır. Firmamız sadece yerden ısıtma sistemlerinin malzemelerini satışı ve uygulamasını yapmaktadır. Şap ve zemin düzeltme işlemlerine karışmamaktadır.

 
Yerden ısıtma görsellerini merak ediyorsanız, Isı enerji firmamızın kurumsal web sitemizde çalışma görsellerimiz bulunmaktadır. daire, konut, ofis, cami, hamam, spor salonları, kış bahçeleri ve birçok mekanlarda gerçekleştirdiğimiz projelerimizi inceleyebilirsiniz.  Yerden ısıtma straforları döşenmesinden tesisatın testine kadar anahtar teslim çalışma yapan ekibimiz, siz değerli müşterilerine kolaylık sağlıyor. Yerden ısıtma straforu sahibinden yoğunlukları incelenecek bir şemaya sahiptir. Folyolu veya folyosuz straforların yoğunluklarına göre numunelerimiz satış ofislerimizde bulunmaktadır. Satış ofisimizi ziyaret edebilir, teknik bilgi sahibi olabilirsiniz.
 

Yerden Isıtma Köpüğü Fiyatları

Yerden ısıtma köpüğü fiyatı almak isteyen müşterilerimiz, firmamızın kendi üretimi olduğu ISIPOR markamız dahilinde fiyat teklifi alabilirler. Kendi markamızın yanında diğer kaliteli markalarında (Rehau, Fraenkische, Wawin) satışını yapmaktadır. Yerden ısıtma köpükleri satış hizmetinde adrese teslimat gerçekleştiren Isı Enerji firmamızı İstanbul yerden ısıtma straforu için arayabilirsiniz. Isı ve ses açısından büyük bir yalıtım sağlayan yerden ısıtma köpüğü kullanmak gerekmektedir. Yerden ısıtma straforu (XPS) ve yerden ısıtma köpüğü (EPS) arasında avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır.

Zemin Isıtma Straforu

Mantar strafor fiyatları için Isı Enerji firmamız satış ofisinde sizleri bekliyor. Referans ağımız geniş olan müşterilerimize en iyi iskonto satış oranlarımız ile ürün teslimatlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bünyemizde çalışan Yerden ısıtma teknikerleri, yerden ısıtma strafor marka ve fiyatlandırmasını müşterilerimize yapmaktadır. Satış ofisinden ziyade sahada uygulama ekibimiz ile müteahhit ve daire sahiplerinin mekanlarını sorunsuz zemine strafor döşeme ve bağlantılarını yapmaktadır.

Yerden Isıtma Strafor Kalınlığı ve Özellikleri

Zemin yalıtımı harici yerden ısıtmanın ömrünü belirleyen yerden ısıtma köpüğü tercih edilirken dikkat edilmesi gerekmektedir. Kalitesi ile birlikte yerden ısıtmanın ömrünü uzatan yerden ısıtma straforu mantarlı/mantarsız, folyolu veya folyosuz olarak tercih edilmektedir. Folyolu yerden ısıtma straforu daha kaliteli olduğu için prizlenme yapmadığından dolayı ısı kaybı yaratmadan yüksek kalitede koruyucu malzeme devreye girerek, yerden ısıtmanın ömrünü uzatmaktadır.

Yerden ısıtma kalınlığı ve ölçüsü markalara göre değişiklik göstermektedir. Her markada kendine has özel kalitesi bulunarak, temel amaçları uygulanan daire, otel, hamam, villa, rezidans, restaurant gibi mekanlarda konforlu ve sağlıklı ısınmaktır. Yerden ısıtma köpüğü fiyatları için sizlere satış ve uygulama hizmeti sunan firmamızı arayabilirsiniz.

Folyolu Yerden Isıtma Straforu

Folyolu yerden ısıtma straforu nedir? Yerden ısıtma straforu kategorisinde yer alan folyolu strafor şap suyunun alt taban ediğimiz brüt betona geçmesini engellemektedir. Yerden ısıtma sektöründe folyolu yerden ısıtma straforu kullanılması sulu şap atılan mekanlarda kullanılması gerekmektedir. Kullanılmadığı durumlarda prizleme oluşarak ısı kaybına neden olmaktadır. Üretim firması olarak sektörde folyolu yerden ısıtma straforunu Çetin mühendislik, ısıtaş (espan) gibi üretim firmaları yapmaktadır. Sizlerde ihtiyacınız olan folyolu alttan ısıtma straforu için Isı Enerji firmamızın işletmesini ziyaret edebilir veya arayabilirsiniz.
Rehau Yerden Isıtma Straforu
Başa dön