Isı Enerji

Yerden Isıtma Sistemleri, Zemin Isıtma ve Malzemeleri

Yerden Isıtma Malzemeler, Alttan ısıtma malzemeleri, Yerden ısıtma malzeme fiyatları, İstanbul yerden ısıtma malzemeleri

Yerden Isıtma Malzemeleri

Isı Enerji olarak yerden ısıtma malzemeleri satışı ve uygulama konusunda müşterilerimize büyük olanaklar sağlıyoruz. Firmamız alman kalitesi ve yerli malı kalitesi ile müşterilerine istediği marka, istediği model ürüne göre satışını yapmaktadır. Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan a’dan z’ye tüm malzeme model ve markalarını stoklarında bulunduran firmamız makul fiyat teklifleri ile müşterilerine teklif göndermektedir. Yerden ısıtma sistemleri son zamanların ekonomik ve en verimli ısıtma sistemleri olarak ülkemizde ve Dünya’da hızla yaygınlaşıyor. Her geçen gün yeni yapılarda kullanılan sistem olarak teknoloji alanında otomasyon sistemleri ile damgasını vuran yerden ısıtma sektörü her geçen gün yaygınlaşması artıyor. Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan malzemeler nelerdir? ve markalar arasında ne gibi bir farklılıklar bulunmaktadır. Bu sorunun cevabımı sonraya saklayarak, öncelikle sistemin nerelerde ve ne amaçla kullanıldığını siz değerli müşterilerimize açıklayalım.

Sulu yerden ısıtma sistemleri olarak bilinen yeni teknoloji ve çevre dostu ısıtma teknolojisi daha çok evler başta olmak üzere, işyerleri, hastaneler, camiler, okullar, villalar, yazlık evler, kreşler, sauna ve hamam gibi mekanlarda kullanılmaktadır. Yerden ısıtma sistemleri kategori olarak sulu yerden ısıtma, elektrikli yerden ısıtma ve karbon yerden ısıtma olarak kendi içerisinde gruplara ayrılmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilen doğalgazlı yani sulu yerden ısıtma sistemidir. Sulu yerden ısıtma sisteminin tercih edilmesinin sebebi malzeme ve kullanım açısından sağlıklı ve faydalı bir sisteme sahiptir. Yerden ısıtma malzeme aracılığı ile mülk içerisinde yayılan sıcak su eşit bir şekilde tüm oda zeminlerinde dolaşarak konforlu, dengeli ve enerji tasarrufu sağlamaktadır. Her zaman en iyi yerden ısıtma sistemi olarak kullanılmakta ve tavsiye edilmektedir.

Yerden Isıtma Malzemeleri Nelerdir?

Sulu yerden ısıtma sistemlerinin uygulanması için yerden ısıtma malzemelerinin kullanılması gerekmektedir. Zeminden ısıtma malzemeleri tamamen sulu yerden ısıtma sistemi için tasarlanmış ve dayanıklı olan malzemelerdir. Her zaman en verimli ısınma kazanmak için üretilmiş olan malzeme çeşitliliği mevcuttur. Sulu yerden ısıtma sistemi malzemeleri olarak yerden ısıtma levhası (strafor), boru, kollektör (Manifold), kollektör dolabı,  kesme vana (küresel vana), köşe düzeltici, u klips, otomasyon ürünleri (oda termostatı, termostatik vana, iki yollu vana, sabit değer ayar seti, yer sıcaklık sensörü), şap katkısı malzemeleri kullanılmaktadır. Çoğu ürünü yerden ısıtma uygulamasında maliyetten kaçmak için istemeyen müşterilerimize bu durumun doğru olmadığını Isı Enerji firmasının uzman bireyleri olarak belirtmek isteriz. Yapılan sistem 1 defaya mahsus olması için kaliteli marka kullanılmalı ve eksik malzemeden kaçınılmalıdır. Çünkü yerden ısıtma malzemeleri bileşik bir yapıya sahip olduğu için enerji verimliliğinin artması ve birliktelik sağlanması için önemli bir yapıya sahiptir.
 
 

Yerden ısıtma malzemeleri fiyat, Wavin yerden ısıtma malzemeleri, Rehau yerden ısıtma malzemeleri, Yerden ısıtma kaliteli malzeme, Uygun fiyatlı kaliteli yerden ısıtma

Yerden Isıtma Boruları

Sulu yerden ısıtma sisteminin çalışabilmesi ve önemli olan malzemelerin başında gelen yerden ısıtma boruları markalarına ve fiyatlarına göre değişiklik göstermektedir. Yerden ısıtma sisteminin uzun ömürlü olması ve eşit bir şekilde çalışmabilmesi için boru kalitesine ve markasına dikkat edilmedir. Marka ve kalite çeşitliliği çok olan yerden ısıtma boruları oksijen bariyerli ve oksijen bariyersiz olmak üzere ayrılmaktadır. Yerden ısıtma malzeme boru döşeme esnasında esnek oldukları için PEX-A ve PE-RT yerden ısıtma boruları daha çok tercih edilmektedir. Oksijen borusu olarak bilinen bariyerli borunun özelliği su akış esnasında oksijen oluşumunu engellemesidir. Boruların içerisinden geçen sıcak ve soğuk su için korozyonun oluşumunu engellemektedir. Oksijen bariyerli yerden ısıtma borusu bu nedenle tercih edilmektedir. Yerden ısıtma malzeme grubu içerisinde yer alan yerden ısıtma oksijen bariyerli borularda oksijen olmassa, paslanma, tıkanma yada aşınma gibi etkenler görüleceği için sektörde oksijen bariyerli borular yerden ısıtma sistemlerinin uzun ömürlü olmasına çok büyük katkı sağlamaktadır.

Yerden Isıtma Straforu

Yerden ısıtma sistemlerinde ısıtma levhası olarak bilinen yerden ısıtma straforu şap altı izolasyon malzemesi olarak kullanılmaktadır. Yerden ısıtma straforunun kullanım amacı esnek olan yerden ısıtma borularını rahat bir şekilde döşemek ve ısıtma sırasında dengeli eşit bir şekilde ısı verebilmeleri için kullanılmaktadır. Bu durumda yerden ısıtma straforunun kaliteli ve dansitesi çok önemlidir. Strafor kullanılmadan yapılan bir yerden ısıtma sisteminde ısı kaybı oluşmaktadır. Isı kaybını önlemek amacıyla folyolu veya folyolsuz yüksek dansiteli yerden ısıtma straforu kullanılmalıdır. Isı Enerji olarak straforların döşenmesi ve strafor malzeme kalitesi olarak yerden ısıtma sistemlerinize yönelik kalıcı çözümler sunuyoruz. Firmamızın en büyük amacı satışını yaptığı yerden ısıtma malzemelerini ve uygulama hizmetinde yerden ısıtma sisteminin ömrünü uzatmak ve verimli bir ısınma elde etmektir.

Yerden Isıtma Malzeme: Isıtma Straforu, Yerden ısıtma köpüğü malzemesi, İstanbul yerden ısıtma malzemeleri 

Yerden Isıtma Kollektörleri

Sulu yerden ısıtma malzemeleri arasında dağıtım görevi gören ve su akış ayarı özelliği ile ısı verim performansını dengelemektedir. Yerden ısıtma kollektör malzemesi ana kaynaktan gelen sıcak suyun zemin altındaki borulara dağıtım noktası ve zemin altındaki borulardan gelen suyun birleşim ana kaynağa gönderilme noktasıdır. Tek bir kolon görevi gören kollektör yatak bir şekilde boru bağlantılarının bulunduğu üründür. Her bir boru bağlantı noktasından çıkan sıcak döşenen borularının oda altlarında dolaşmaktadır. İstenilen yerlere sıcak su dağıtımı yapan kollektörler yerden ısıtma sisteminin olmassa olmazıdır. Kollektörler mülk içerisindeki kötü görünümünü kaybetmek için kollektör kutusu içerisine montajı yapılmaktadır.  Yerden ısıtma sistemindeki suyun devir daim yapmasını sağlayan kollektörleri Isı Enerji uzmanları olarak kaliteli marka kollektör öneriyoruz. Kalitesi düşük ve markasız kollektör kullanıldığı zaman arıza olasılığı yüksektir.  Bu yüzden Isı Enerji firmamızın stoklarında bulunan Rehau, Danfoss, Fraenkische, Wavin ve diğer kaliteli yerli kollektöler ile sizlere uzun ömürlü yerden ısıtma sistemi vadediyor.

Yerden Isıtma Malzemeleri Fiyatları

Yerden ısıtma malzeme fiyatları araştırması içerisinde olan müşterilerimize en kaliteli yerden ısıtma malzemeleri talebince Rehau, Danfoss, Fraenkische, Wavin ürünleri üzerinden teklif hazırlıyor ve orta derecede kaliteli ürünler içi E.C.A, Kalde, K.A.S, vesbo ürünleri için teklif hazırlamaktadır. Müşterilerimizin bütçesine göre kaliteli malzeme ürünlerini makul fiyat üzerinden değerlendiriyor ve birçok müşterilerimizin Isı Enerji firması ile çalışmasına olanak sağlıyoruz. Alman kalitesi yerden ısıtma malzemeleri yerli ürünlere göre daha pahalı ve kalite bakımından fark yaratmaktadır. Bu yüzden alman ithal yerden ısıtma malzemeleri şahıs ve kurumsal firmalar tarafından benimsenirken, yerli ürünler ise daha çok tesisatçı ve bütçesi kısıtlı olan müşterilerce talep görmektedir. Yerden ısıtma malzeme fiyatı için hemen Isı Enerji firmamızı arayarak, fiyat teklifi alabilirsiniz. Firmamız bünyesinde çalışan satış temsilcilerimiz ile 0-10 dakika fiyat teklifi garantisi veriyoruz.

Rehau Sulu Yerden Isıtma
Danfoss Yerden Isıtma Marka - Logo
Fraenkische Sulu Yerden Isıtma
Wavin Sulu Yerden Isıtma
Başa dön