Isı Enerji

Yerden Isıtma Sistemleri, Zemin Isıtma ve Malzemeleri

Rehau Kollektör

Rehau Kollektör

Rehau kollektör: yerden ısıtma sistemlerinde sıcak su dağılımı yapan ve yerden ısıtma borularının içerisindeki suyun devir daim yapabilmesi için dağıtım yapan özel üretilmiş kollektördür. Ana ısıtıcıdan gelen sıcak suyun boruların içerisinde sürekli dolaşım halinde olması için kullanılan kollektör oldukça önemli bir malzemedir. Rehau kollektörleri yerden ısıtma sektöründe çoğu müstakil villa sahipleri, mekanikçiler, inşaat firmaları aracında talebin yoğun olduğu bir kollektördür.Yerden ısıtma tesisatında sıcak su dolaşırken, ortamı ısıtırken kaybettiği borular içerisindeki ısının azalmasıyla tekrar ısıtılmak üzere kollektörden ana ısıtıcıya ulaşmaktadır. Alttan ısıtma sisteminde sıcak suyun giriş yaptığı yer ve soğumuş suyun sirkülasyonunun sağlandığı bölüm Rehau kollektör sayesinde çalışmaktadır. Rehau markasının özel üretimi olduğu debi ayarlı kollektör, Isı Enerji firmamızın sulu yerden ısıtma kategorisinin stoklarında bulunmaktadır.

Rehau Kollektörü Nedir ve Nasıl Çalışır?

Yerden ısıtma sistemlerinde ana kaynaktan gelen ısınmış suyun borulara dağılması için kollektöre ihtiyaç duyulmaktadır. Dağıtım görevini üstlenmiş olan Rehau kollektör suyun borular içerisine dolaşım yapmasını sağlayan önemli bir kalite markasıdır. Rehau kollektörler üzerinde bulunan debi ayarı özelliği ile odalara dağılan sıcak su akış ayarlamaları ile suyun hacmini kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Debi ayarının ayarlanması ile birlikte sistemde rahatça devir daim yapılmaktadır. Doğru sıcak su istenilen odalarda tam olarak elde edilmektedir. Rehau yerden ısıtma kollektörlerinde çok fazla basınç yüklemeden sistemin sorunsuz bir şekilde çalışması sağlanmaktadır. Rehau alttan ısıtma kollektörleri hakkında daha çok bilgi edinmek için makalemizi okumaya devam edebilir veya bizleri iletişim sayfamızdaki irtibat numaralarından arayabilirsiniz. Sizleri telefon başında bekleyen satış personellerimiz ve danışmanlık yapan personellerimiz sizlere doğru bilgi aktarımı yapacaktır.

Rehau Kollektörü Nasıl Kullanılır?

Alman kalitesi olarak bilinen ve dayanıklı malzeme ile üretilmiş bir yapıya sahip olan Rehau kollektörleri ana ısıtıcıdan gelen su bağlantısı ile birlikte kullanılmaktadır. Giriş ve çıkış noktaları birbirlerine eşit olmak üzere 2 ağızdan başlayıp, 15 ağıza kadar üretim çeşitliliğine sahiptir. Rehau yerden ısıtma kollektörlerinin bağlantı noktaları 1” çapına sahip ve dış dişli olarak üretilmiştir. Seçimi yapılan Rehau kollektörlerinin devirdaim çıkış olan (mavi renkli) kollektör termostatik vana montaj özelliğine sahiptir.Rehau Kollektör Nasıl Kullanılır?Satışını ve uygulamasını gerçekleştirdiğimiz yerden ısıtma kollektörleri arasında Rehau termostatik kollektör ürünleri daha avantajlara sahip kollektör olarak tercih edilmektedir. Rehau yerden ısıtma kollektörleri üzerinde yer alan termostatik vana giriş noktaları ile oda sıcaklıklarının ayarlanmasında gelişmiş teknolojiye ayak uydurarak olarak yardımcı olmaktadır. Rehau alttan ısıtma kollektörü set kolisi içerisinde kelepçesi ile duvara montaj yapılacak şekilde hazırlanmıştır. Kolay montaj edilebilen Rehau kollektörü müşteriler tarafından tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri olan debi ayarı göstergesidir. Debimetre sayesinde su hacim debisi önceden tespit edilerek, mekandaki hangi odaya ve bölgeye ne kadar sıcak su gideceğinin dağılımı yapılarak büyük bir avantaj elde edilmektedir. Rehau ısıtma kollektörleri sadece yerden ısıtma sisteminde kullanılmadığını siz değerli müşterilerimize belirtmek istiyoruz. Radyatör sisteminde de kullanılan rehau marka kollektörler mobil sistem için aynı özelliklere sahiptir.
Rehau Sulu Yerden Isıtma
Başa dön