Isı Enerji

Yerden Isıtma Sistemleri, Zemin Isıtma ve Malzemeleri

Danfoss Yerden Isıtma Kollektörü
Danfoss Yerden Isıtma Kollektörü

Danfoss Kollektör

Yerden ısıtma sistemlerinde önemli bir görevi yerine getiren Danfoss kollektör sayesinde tesisat içine dağıtılacak suyun tek bir kaynaktan alınarak farklı bölümlere ulaştırılması verimli şekilde sağlanmaktadır. Sulu yerden ısıtma sistemleri temelde eski tip petekli kalorifer sistemlerinde kullanılan sistemde olduğu gibi su sirkülasyonu ile ısıtma gerçekleştirmektedir. Borular içinde gerçekleşen bu dönüşümün başarılı şekilde yapılması adına kollektör başta olmak üzere birçok önemli parçaya ihtiyaç duyulmaktadır. 

Temelde dağıtım ve toplama görevlerini yerine getiren Danfoss yerden ısıtma kollektörleri sayesinde ısıtma sistemi düzgün şekilde çalışmaktadır. Bu sistemlerde Danfoss ürünlerinin kullanımı ise sektörün önde gelen markaları olması hasebiyle önemlidir. Isı Enerji kalitesi ve güvencesi sayesinde yerden ısıtma sistemlerine yönelik birçok konuda kurumsal destek alabilirsiniz.

Danfoss Kollektör Nedir, Ne İşe Yarar?

Yerden ısıtma sistemlerinde kollektör, en basit şekliyle dağıtıcı parça olarak görev yapan eleman olarak tanımlanabilir. Danfoss Yerden ısıtma kollektörlerinde yatay şekilde konumlandırılan büyük kolon ve bu kolondan dağıtılan pek çok yerden ısıtma borusu bulunmaktadır. Aynı zamanda boruların tek bir alanda toplanmasını da sağlamasıyla öne çıkmaktadır. 

Yerden dağıtımlı ısıtma sistemlerinin her bir radyatöre aktarılacak su akış miktarı, cihazın üzerine bulunan vanalar yardımı ile ayarlanmasını sağlamaktadır. Yerden ısıtma sisteminde sıcak suyun kaynağından alınması ile su borusu tesisatlarına dağıtan ve boru tesisatına gelen soğuk suyu tekrar sıcak su kaynağına ulaştıran bir merkez gibi de görev yapmaktadır. Isıtma sistemi içindeki en önemli parçalardan biri olmasıyla Danfoss gibi kaliteli markaların kollektörlerinin tercih edilmesi son derece önemlidir.

Danfoss Kollektör Nerelerde Kullanılır?

Besleyiciden gelen suyun sistemdeki diğer hatlara dağıtılmasını sağlayan kollektör, yerden ısıtma sistemleri başta olmak üzere birçok alanda kullanılabilir. Yerden ısıtma sistemlerinde su akışını kontrol etmek için kullanılan Danfoss kollektör, işlevsel özellikleriyle öne çıkmaktadır. Her bir tüp yerden ısıtma sisteminde manifolda bağlanır. Bu sayede su akışının kontrol edilmesi sağlanabilir. Ayrıca binadaki her odaya ayrı ayrı ısı temini sağlayabilir. 

Kollektör kullanımı ısı sistemlerinde başarılı şekilde enerji verimliliğinin sağlanması ve suyun kontrolü açısından önemlidir. Yaygın kullanım alanlarına bakıldığında ise yerden ısıtma sistemleri öne çıkmaktadır. Danfoss yerden ısıtma kollektörü bu tür amaçlarla kullanılarak suyun düzgün şekilde dolaşımını sağlayarak en verimli şekilde ısınmanın gerçekleştirilmesini sağlayan bir parça olarak kullanılabilir.

Danfoss Yerden Isıtma Kollektörü Nasıl Çalışır?

Çekirdekli yapıya sahip Danfoss yerden ısıtma kollektörü, döşemeden ısıtma sistemi için 2 – 12 arasında farklı ağız sayısı ile tercih edilebilir. Pirinç ya da çelik gibi farklı malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş olmaları ile genelde iki kısımdan oluşmaktadır. 

Danfoss Çelik Paslanmaz Kollektör - Isı Enerji, Danfoss SSM-F Manifold Çelik Kollektör Seti, Danfoss Kollektör Fiyatları, Danfoss Debi Ayarlı Kollektör, Debimetreli Danfoss Kollektör

İki kısımdan oluşan bu ürünlerin ilk kısmı suyu geri dönüşünü sağlamaktadır. Tesisatta dolaşmış ve soğumuş su sirkülayonunu tamamlayarak bu kısmından geri dönüş sağlanmaktadır. Her bölümünden gelen su borusu ayrı bir noktadan girerek, tek kanaldan ısı kaynağına dönüş sağlar.

Parça üzerinde yer alan diğer kısım ise farklı bir yapıya sahiptir. Bu nokta suyun çıkışını, sisteme dağılımını sağlamaktadır. Suyun hangi debi ile sisteme dağıtılması gerektiğinin belirlenmesinde ise üzerindeki debi metre yardımcı olmaktadır.

Danfoss Yerden Isıtma Kollektörü Özellikleri Nelerdir?

Danfoss markasının yerden ısıtma sistemleri için geliştirdiği özel kollektörler birçok farklı çeşitte üretilmektedir. Bu sayede birçok ihtiyaca yanıt vermektedir. 8 veya 9’lu paslanmaz çelik kollektör seti başta olmak üzere yerden ısıtma sistemlerinde önemli işlevsel özellikleri gerçekleştirmek için farklı çeşitleri kullanılabilir. 

Danfoss kollektörlerin özellikleri ise kısaca şöyledir:

  • Paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir.
  • Hem aktüatör hem de sabit değer ayar seti ile kullanılabilir. 
  • 2 – 12 arası ağız sayısı ile tercih edilebilir. 
  • Debi göstergesine sahiptir. 

Kullanım alanının ihtiyaçlarına göre tercih edilecek Danfoss kollektörlerin sahip olduğu bu tür özellikler birçok yönden avantajlıdır. Danfoss çelik kollektör özellikle dayanıklılığı sayesinde sık tercih edilmektedir. 

Danfoss Kollektör Çeşitleri Nelerdir?

Yerden ısıtma kollektör çeşitleri Danfoss markasının kalitelisiyle birçok alanda ısı sisteminin en verimli şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Danfoss kollektör parçası seçilirken özellikle boru tesisatı sayısına bağlı olarak doğru ağız sayısı ile seçilerek kullanılmalıdır. Bu sayede verimlilik artırılabilir. Danfoss kollektör çeşitleri arasında farklı ihtiyaçlara yanıt veren ürünler boru tesisatı sayısına göre çeşitlenmiştir. Pirinç ve paslanmaz çelik gibi farklı malzemeler tercih edilerek de kollektör üretimi yapılabilir. Danfoss kollektör çeşitleri arasından doğru seçimleri yapmak için yerden ısıtma sisteminin ihtiyaçlarının doğru belirlenmesi gerekecektir. 

Paslanmaz çelik özelliği sayesinde uzun ömürlü bir kullanıma sahip Danfoss kollektör çeşitleri ile başarılı sonuçlar alınabilir. Isı Enerji kalitesiyle Danfoss 2’li Paslanmaz Çelik Kollektör Seti başta olmak üzere 10’lu paslanmaz çelik kollektör çeşitlerine kadar birçok alternatif üründen yararlanabilirsiniz. Geniş ürün çeşitliliği sayesinde birçok alanda ihtiyaç duyulan kaliteli kollektörlerin tercih edilmesi mümkündür. Danfoss paslanmaz çelik kollektör çeşitleri ile yerden ısıtma sistemlerinde en iyi sonuçlar alınabilir. 

Danfoss Paslanmaz Çelik Kollektör Seti Avantajları Nelerdir?

Danfoss alttan ısıtma kollektörü özellikle paslanmaz çelik avantajı ile uzun yıllar sorunsuz ve verimli bir çalışma performansı sağlamaktadır. Yerden ısıtma sistemlerinde tesisatın en önemli parçası olan kollektörler, sıcak su kaynağından alınan suyun boru tesisatına dağıtılmasında ve boru tesisatından gelen soğuk suyun tekrar sıcak su kaynağına ulaştırılmasında önemli bir göreve sahiptir. 

Yerden ısıtma sistemleri için en hayati parçalardan biri olması sayesinde Danfoss ürünlerinin kalitesinden yararlanılması gerekecektir. Hem uygun fiyatlara sahip olması hem de işlevsel özellikleri sayesinde günümüzde birçok alanda kullanımına rastlanmaktadır. Kolay bir şekilde montaj özeliklerine de sahip olması Danfoss kollektörlerin önemli avantajları arasında yer almaktadır.
Danfoss Kollektör Satışı - Debimetreli ve Debimetresiz

 

Danfoss Yerden Isıtma Kollektörü Nasıl Kullanılır?

Danfoss yerden ısıtma kollektörü tek başına ya da sabit değer ayar seti ile beraber kullanılabilmektedir. Karışım pompası bağlantısı ile beraber sıcak suyun kaynağına bağlanabilecek ve yan kısımdan isteğe bağlı hava ventilleri ile montajı yapılabilecek Danfoss kollektörü ön ayarlı yapısı sayesinde debimetreli olarak da kullanılabilmektedir. Yüksek kaliteli pirinç malzeme ile kolay bir şekilde motajının da yapılması sağlanabilir. 

Doğru bir şekilde kurulması halinde sorunsuz bir şekilde ön ayar gerçekleştirilmesi sağlanabilir. Uzun yıllar sorun çıkarmadan kullanımı mümkündür. Zemindeki yerden ısıtma boruları ile bağlantısı gerçekleştirilmektedir. Bağlantı rekorları kullanıldığında geliş ve gidiş boruları ile tesisatın tüm bağlantı toplanma nokrasını oluşturan kollektörün ideal kullanım tercihine göre oda sayısına göre temin edilmesi gerekecektir. Danfoss kollektör fiyat listesi dikkate alınarak uygun kollektör çeşidini seçerek yerden ısıtma sistemlerinde kullanımını güvenle sağlayabilirsiniz.

Danfoss Kollektör Fiyatları Ne Kadar?

Fiyat ve performans açısından yerden ısıtma sistemlerinde en sık tercih edilen Danfoss kollektör çeşitleri sayesinde mekanlarda ısı verimliliği ve performansı en üst düzeye çıkarılabilir. Kolay kullanımı ve işlevsel birçok özelliği Danfoss kollektörlerin günümüzde birçok alanda kullanılan yerden ısıtma sistemlerinde tercih edilmesini sağlamıştır. 

Yerden ısıtma sistemlerinde aynı zamanda uygun fiyatlı kollektör çeşitlerini de sunması önemli bir özelliği olarak öne çıkmaktadır. Danfoss kollektör fiyatları ve işlevsel özelliklerinden yararlanarak yerden ısıtma sistemlerinizde verimliliği artırmak için Isı Enerji kalitesi ve güvencesinden hemen yararlanabilirsiniz.

Danfoss Sulu Yerden Isıtma
Başa dön