Yerden Isıtma Kollektörleri, Kollektör Markaları, Yerden Isıtma Kollektör Fiyatları, Alttan Isıtma Kollektörü, Kaliteli Kollektör Yerden Isıtma

Yerden Isıtma Kollektörleri

 Yerden ısıtma sistemlerinin yeni yapılan konut, villa, ev, otel ve diğer kurumsal mekanlarda ısıtma yönünden popüler bağlantı ekipmanı olan Yerden ısıtma kollektörleri yoğun bir şekilde kullanılmaya devam ediliyor. Yerden ısıtma kollektörü nedir? ne amaçla kullanılmaktadır. Yerden ısıtma sisteminde merkezi ısıtmadan dağıtıcı olarak gelen sıcak suyu zemin altında modülasyon panellerine uygun şekilde döşenmiş yerden ısıtma borusu içerisinden geçmesini sağlamaktadır. Kollektörler arasında marka ve model çeşitliliği bulunmaktadır.
 
Yerden ısıtma yapılırken  gövde kısmı olarak işlevsellik gösteren yerden ısıtma kollektörü önemli bir göreve sahiptir. Sıcak suyun doğru ayarlamasını yapan kollektör farklı odalara aynı sıcaklıkta ısı gitmesini sağlamaktadır. Bu işlevi kollektör modeli arasında debi ayarlı kollektörler daha performanslı şekilde gerçekleştirmektedir. Kollektörleri kısaca açıklamak gerekirse yerden ısıtma sisteminin enerji dağıtım elemanıdır.  Mekandaki zeminin altından geçen sıcak oksijen bariyerli yerden ısıtma borularının toplandığı ana materyaldir.  Yerden ısıtma kollektör tercihi yapılırken birçok marka ve ağız sayıları bulunmaktadır. Tercih yapılacak olan kollektör ile zeminden ısıtma yapılacak mekanın mt2 hesaplamaları yapılarak kaç mt boru kullanılacağına göre belirleme yapılmaktadır.
 

Yerden Isıtma Kollektörü Marka Tercihi?

Kollektör yerden ısıtma sisteminin en önemli ve işlevsel parçalarından bir tanesi olduğunu siz değerli müşterilerimize yukardaki paragrafta açıklamıştık. Kollektör markası tercih edilirken kaliteli olması gerekmektedir. Yoğunluk olarak yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan ürün markası sizler tarafından tercih edilmelidir. Her daim ismi duyulmamış ve bilinmedik markalardan uzak durmakta fayda var. Yetersiz bütçe dolayısıyla marka konusunda Isı Enerji firmamız siz değerli müşterilerine E.C.A , Wavin pilsa ve kalde marka ürünlerin tercihini önermektedir. Diğer kaliteli marka REHAU, Danfoss, Fraenkische, kollektörlerin markalarını kullanmayı tavsiye ediyoruz. Isı enerji firmamızı çalışma saatleri içerisinde arayabilir, yerden ısıtma kollektör markaları ve fiyatları hakkında online bilgi, teklif alabilirsiniz.

Yerden Isıtma Kollektörü Nasıl Çalışır?

 Sıralamalı bir çalışma sistemi olan kollektör kombi, kazandan gelen ısıların odaların altında bulunan yerden ısıtma borularına eş zamanlı bir şekilde dağıtmaktadır. Tabi bu eş zamanlı gönderim ve her odaya aynı ısıyı gönderme ayarları kollektör markalarına göre değişiklik göstermektedir. Yerden ısıtma kollektörü çalışma mantığını öğrenmek için makalamizi okumaya devam edebilirsiniz. Kombi veya diğer ısıtma merkezlerinden gelen basınçlı sıcak su boruları ile yerden ısıtma boruları arasında büyük bir oran farkı olduğu için her odaya aynı ısı dağılımını yapabilmesi için debi ayarlı yerden ısıtma kollektörü kullanılması gerekmektedir. Orantılı bir şekilde sıcak su basınç ayarlaması debi ayarlı kollektör
üzerinden yapılmaktadır. Yerden ısıtma kollektör tercihi yaparken debi ayarlı olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Piyasada kullanılmayan markaları tercih etmemenizi öneriyoruz.

Debi ayarlı kollektör ayarlaması çok pratik bir şekilde yapılmaktadır. Her zaman bütçe konusunda debi göstergeli kollektörler diğer e.ca, kalde ve diğer marklara göre daha yüksek maliyetlidir. Yüksek fiyatlı olmasının tek sebebi ısıyı aynı oranda ve odalara farklı basınçlarda sıcak su göndermesidir. REHAU, Danfoss markalarında wifi ayarlamalı ve termostat ayarlamaları montajı yapılırken diğer yerli malı kollektör üretimlerinde dijital ısı ayarlaması yapılmamaktadır. Kaliteli yerden ısıtma kollektörleri için Isı Enerji firmamızı arayabilir, fiyat teklifi öğrenebilirsiniz.

 

Yerden Isıtma Kollektörü, Debi Ayarlı Kollektör Fiyatları, Debi Göstergeli Kollektör, Yerden Isıtma Kollektör Ayarlı, Ucuz Yerden Isıtma Kollektörü, Ayarlı Kollektör Fiyatları, Kollektör Çeşitleri

Yerden Isıtma Kollektörü Montajı Nasıl Yapılır?

 Isı enerji firmamız yerden ısıtma döşemesinde profesyonel ekibimiz herşeyi sırasıyla gerçekleştirmektedir. 1. Aşama bitmeden bir diğer aşamaya geçiş yapmamaktadır. Kenar bantları yapılacak olan tüm mekanın kenar alt duvarlarına döşenir, sonrasında strafor döşemesi yerden ısıtma sistemi yapılacak olan tüm bölgelere döşenir. Yerden ısıtma borusu strafor mantar aralarından modülasyon paneline uygun bir şekilde döşenir, Isı enerji firmamızın mühendisleri tarafında çıkarılan projeye özel olarak tüm işlemler eksiksiz bir şekilde tamamlanmaktadır. Sıcak suyun yerden ısıtma borusunun giriş ve çıkış noktalarına eşit bir şekilde dağıtabilmesi için debi ayarlı yerden ısıtma kollektör montajı yapılarak tesisat işlemi sonlandırılmaktadır.

Yerden ısıtma sistemlerinde birincil olan malzemeler arasında; yerden ısıtma straforu, yerden ısıtma borusu, yerden ısıtma kollektörü, oda termostatı ve termostatik vana motoru bulunmaktadır. Çelik kollektörlerin boyutları ve çapları farklı olarak üretilmiştir. Sıcak su ve soğuk su devir daim işlemlerini ayrı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Debi göstergeli kollektör sıcak suyun dağılması ve geri dönen suyun devir daim yapmasına ve debisinin düşmesine yardımcı olmaktadır. Yerden ısıtma kollektör montajı ve fiyatları için firmamızı arayabilirsiniz.

Yerden Isıtma Kollektör Fiyatları ?

Yerden ısıtma sistemlerinde tesisatta kullanılan yerden ısıtma kollektör fiyatları marka ve ağız sayısına göre değişiklik göstermektedir. Kollektör kullanılırken tesisatta doğru yerde ve doğru ölçülerde kullanılması gerekmektedir. Bu hususta yerden yapılacak mekanda kollektör tercihi yapılırken, debimetre özelliklerine sahip bir kollektör tercih edilmesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Debimetre özellikli kollektör daha konforlu ve performaslı yapıya sahiptir. Kollektör fiyatları belirlenirken fiyatları etkileyen en büyük kriter kollektör ağız sayısıdır. Bu sayı ev, otel, villa, kış bahçesi, hamam, sauna, kurumsal mekanlar için mt2 büyüklüğüdür. Mt2 büyüklüğü arttıkça kollektör ağız fiyatı artmaktadır. Bu nedenle fiyatlar doğru orantı şekilde artmaktadır.
 
Isı Enerji firmamız kaliteli REHAU, Danfoss, Fraenkische kollektör markaları, yerli malı için e.ca, kalde kollektör markalarının satışını ve tesisatını yapmaktadır. Sizlere en iyi ürünleri uygun iskonto oranlarımız ile satışını ve uygulamasını yapıyoruz. Çalışma saatleri içerisinde firmamızı arayarak, alttan ısıtma kollektörleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
 

Yerden Isıtma Kollektörü Debi Ayarlaması Nasıl Yapılır?

Yerden ısıtma sistemleri son dönmelerde yeni yapılan konutlar, villalar, daireler için yoğun kullanılan ısıtma sistemidir.  Isıtma sisteminin temel parçalarından biri olan alttan ısıtma kollektörünün ayarının nasıl yapıldığı çok merak ediliyor ve araştırılıyor. Demimetreli kollektörde her ağızlı vananın üzerinde debimetre göstergesi bulunur. Debimetre içerisindeki cisim suyun debisine göre yükselir veya düşer. Yerden ısıtma kollektör ayarı bu cisime bakılarak kolay bir şekilde yapılabilir. Debisi düşük olan ağız kollektörüne göre diğer kollektör ağızlarını eşit seviyeye girebilirsiniz. Bu durumda daha konforlu ve oda sıcaklıkları eşit şekilde olacaktır. Debimetreli kollektör diğer normal kollektörlere göre daha verimlidir. Bu yüzden firmamız bütçesel yönden sorun çekmeyen müşterilerimize önermektedir.

Debi Ayarlı Yerden Isıtma Kollektörü, Termostatik Ayarlı Kollektör, Debi Göstergeli Kollektör Fiyatları, Debi Kontrollü Kollektör, Kaliteli Kollektör Ücreti, Debi Kollektör Nasıl Ayarlanır?

Yerden ısıtma kollektör bağlantısı yapıldığı zaman debimetre ayarlı kollektörün kullanılmasındaki en büyük amaç kollektöre uzak bağlantı ucundaki borunun gittiği odayı ısıtmaması. Debi ayarlı yerden ısıtma kollektörü ile debimetre ayarı yapıldığı zaman olumlu sonuç alınmaktadır. Debi ayarlamalı kollektör fiyatları için firmamıza whatsapp uygulaması üzerinden mesaj gönderebilir veya arayabilirsiniz.
 
Yerden Isıtma Debi ayarlı kollektör satışı yaptığımız markalar;
  • Rehau
  • Danfoss
  • Fraenkische
  • Wavin pilsa
  • Çetin mühendislik

Yerden Isıtma Kollektörü Nedir? Ne İşe Yarar?

Günümüzde ortam mekanlarını ısıtmak için birçok ortam ısıtıcı sistemleri kullanılmaktadır. Yeni teknoloji ile beraber yerini alan yerden ısıtma sistemleri Dünyada çok eski bir sistem olup sıcak su ile ortamı alttan ısıtma yapılmaktaydı. Yeni teknolojiye göre düzenlenen sulu yerden ısıtma sistemleri günümüzde en çok tercih edilen ısıtma sistemleri arasında yer almaya başlamıştır. Isıtma sistemleri arasında konfor, tasarruf, rahatlık ve yeni teknoloji gibi faktörleri göz önünde bulundurarak tercih yapılması gerekiyor. Son dönemlerde ısıtma yöntemlerinin başında yerden ısıtma sistemleri geliyor.  Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan yerden ısıtma kollektörü nedir?, ne işe yarar gibi soruların cevaplarını açıklayalım…
 
 
Yerden ısıtma sistemleri ısının zeminden eşit bir şekilde yayılmasını sağlayarak ortamı ısıtmakla görevlidir. Bu ısıtmayı dağıtıcı olarak kullanılan malzemenin adı kollektördür. Yerden ısıtma kollektörü, kollektör dolabı içerisinde yer almaktadır. Kollektör dolabı içerisinde 2 adet kollektör kelepçesi ile sabitlenmiştir. Üstteki sıcak su kollektöründen evin içerisinde dağılan pek çok boru bağlantısı bulunmaktadır. Tüm odalardaki yerden ısıtma borularının tek ana hat üzerinde toplayan ve sıcak su ulaşımını sağlayan malzemedir. Eşit bir şekilde tüm odalara aynı sıcaklık, istenilen sıcaklığa veya kapama özelliğine göre ayarlamalı kollektör üzerinden yapılmaktadır. Rehau, danfoss, fraenkische gibi kaliteli kollektörler seçim tercihi olursa uzun ömürlü kullanım ve sıcaklık ayarlamaları ile tasarruf sağlayabilirsiniz.
 

Kendinden Vanalı Yerden Isıtma Kollektörü

 Kendinden vanalı yerden ısıtma kollektörü e.c.a, kalde ve diğer yerli malı üretimleri için geçerlidir. Bu kollekörler debi ayarlı değildir. Kombiden veya kazandan gelen sıcak suyu direk olarak yerden ısıtma boruları içerisine akışını sağlamaktadır. Vanalardan sıcak ve soğuk su giriş çıkışlarını kapatabilir, hangi odanın ısısının yüksek veya düşük olmasını istiyorsanız, vanalardan ayarlayabilirsiniz.
 
 
 
Kendinden Vanalı Yerden Isıtma Kollektörü, Açma Kapamalı Kollektör, Ucuz Fiyatlı Yerden Isıtma Kollektörü, Alttan Isıtma Kollektör Kendinden Vanalı, Ekonomik Kollektör Markaları
 
 
Debi ayarlı kollektör fiyatlarına göre kendinden vanalı kollektör markaları daha uygun maliyetlidir. Uygun maliyetli olmasından dolayı diğer debi ayarlı kollektörlere göre daha çok tercih edilmektedir. Isı Enerji firmamız yerden ısıtma malzemeleri üzerine A’dan Z’ye aradığınız marka ve ürünü siz değerli müşterilerine satışını yapıyoruz.  Kendinden vanalı kollektör için firmamızla iletişime geçerek fiyat teklifi öğrenebilirsiniz.
 

Yerden Isıtma Kollektör Çeşitleri

Yerden ısıtma kombi kollektörü üzerinde gidiş (kırmızı) – dönüş (mavi) ağızlı kollektörlerde borular bulunmaktadır. Boruların durumuna göre kollektörün konulacağı yer özenle seçilmelidir. Gereken durumlarda odalara giden ısının kapatılması veya azaltılması için kollektörlere kolay bir şekilde ulaşılması gerekmektedir. Yerden ısıtma kollektör çeşitleri arasında 3 adet bulunmaktadır. bunlar açma kapamalı yani keninden vanalı kollektördür. Reglaj ayarlı kollektörler ve debimetre ayarlı kollektörlerdir. Açma kapamalı kollektörler (e.c.a, kalde v.b diğer makalar) otomasyona uygun değilken, reglaj ayarlı ve debimetre ayarlı kollektörler otomasyon için uygundur.
 
Yerden ısıtma kollektörleri 2 ağız sayısından, 15 ağız sayısına kadar üretimleri yapılmaktadır. Kollektör üretiminde her iki tarafı dişi olarak üretildiği gibi bir tarafı dişi ve bir tarafı erkek şeklinde üretiliyor. Zeminden ısıtma yapılacak yerin durumuna ve büyüklüğüne göre yerden ısıtma kollektör fiyatları değişiklik göstermektedir. Sizlere açıklama yaptığımız 3 kollektör çeşidi için her çeşidin ne işe yaradığını siz müşterilerimize bilgi aktarmak amacıyla açıkladık.
 

Açma Kapama Vanalı Pirinç Kollektör

 Açma kapamalı kollektör diğer adıyla kendinden vanalı olarak bilinen kollektör çeşidi yerden ısıtma sistemlerinde başvurulacak en ucuz bir yoldur. Yerden ısıtma malzemeleri araştırılması yapan bir tesisatçı veya mekan sahibi rehau, danfoss, fraenkische gibi kollektör fiyatlarını göz önünde bulundurduğu zaman ortam uygunluğuna göre bütçe tasarrufu yapmak için açma kapamalı kollektör kullanılır. Açma kapamalı kollektörlerde herhangi bir debi ayarı veya reglaj ayarı yapılmaz. Bu kollektör tipi otomasyona uygun değildir. Isı Enerji firmamız hiçbir zaman markalar hakkında olumsuz bir davranış sergilemez veya açıklama yapmaz. E.ca, kalde ve diğer marka pirinç kollektör stoğunda bulundurmaktadır. Bütçe tasarrufu yapmak isteyen müşterilerimiz sipariş vermektedir.
 

Reglajlı (Ön Ayarlı) Kollektörler

 Reglajlı kollektörler otomasyon için uygun üretilen dağıtıcıdır. Diğer kollektör ile aralarındaki tek fark otomatik ayarlama yapılması ve debi miktarının görünebilir olmasıdır. En pahalı kollektör çeşidi olan regaj (ön ayarlı) kollektörler diğer kollektör çeşitlerine göre pahalıdır. Termostatlı bir yerden ısıtma kullanılacak mekanda otomasyona uygun bir kollektör tercih edilmesi gerekmektedir. En uygun kollektör olan reglaj ayarlı olarak tercih edilmesinde herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Termostat ayarlı bir sistem kullanılması için kollektör seçimi profesyonel kişiler tarafınca tercih edilmelidir. Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan reglaj ayarlı kollektörler için bizlere ulaşabilirsiniz.
 
Rehau Yerden Isıtma Kollektörü
Başa dön