Isı Enerji

Yerden Isıtma Sistemleri, Zemin Isıtma ve Malzemeleri

Wavin Yerden Isıtma Borusu, Wavin Pilsa Yerden Isıtma Borusu, Pilsa Yerden Isıtma Borusu Fiyatları, Wavin Alttan Isıtma Borusu

Wavin Pilsa Yerden Isıtma Borusu

 Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan malzemelerin önemlisi ve sektör önceliği yerden ısıtma borusudur. Yerden ısıtma sistemlerinde boru marka ve tercihi çok önemlidir. Çünkü borular, içerisinde sıcak su  akışını sağlayarak bulunan mekanın ortam sıcaklığını sağlamaktadır. Zeminden sıcak su sirkülasyonunu sağlayan yerden ısıtma boruları özenle tercih edilmeli ve kaliteli markalar tercih edilmelidir. Yerden ısıtma sistemlerinde wavin yerden ısıtma borusu ve diğer malzemeleri sıklıkla kullanılmaktadır.

Yerden ısıtma malzemeleri satışını üstlenen Isı Enerji firmamız wavin pilsa boru oksijen bariyerli 16×2 satışını ve uygulamasını siz değerli müşterilerine sunmaktadır. Hollanda markası olan wavin pilsa pex-a boruları hollandada üretilirken, pilsa pe-rt boruları yerli olarak Türkiye’de üretimi yapılmaktadır. 5 Katmanlı özelliğe sahip olan wavin boru için Isı Enerji firmamız sizlere güvenilir ve profesyonel hizmet sunmaktadır. Wavin yerden ısıtma sistemlerinde Rehau, Danfoss ve Freankisch gibi kaliteli ürünlerin rakibi olarak piyasada tanınıyor ve projelerde kullanılmaya devam ediliyor. Wavin pilsa markasının en önemli özelliği müşterilerilerinin ihtiyaçlarına göre çözüm sunmasıdır. Wavin yerden ısıtma straforu, debi ayarlı kollektör, şap katkı maddesi, kenar izolasyon bandı, wavin kollektör dolabı gibi tüm yerden ısıtma ihtiyaçlarınıza yönelik üretimleri ile profesyonel uygulamamız sayesinde projeleriniz güven altındadır.

Wavin PE-RT Boru Özellikleri ve İşlevleri

 PE-RT boru ısıya dayanıklı (PE Raised Temperature)’nin kısaltılmış halidir. Wavin pe-rt boru ısı dayanımı ve basıncı arttırılmış hammaddeden üretim yapmaktadır. Wavin PE-RT boru, pex borulara göre çapraz bağlama yapılmadan üretilmiş olup, yüksek sıcaklığa dayanıklıdır. Çapraz bağlamayı sağlayan herhangi bir hammadde içermediği için içme suyu kullanımına uygun ve insan sağlığını olumsuz yönde etkilemez. Pilsa PE-RT borular kangal şeklinde paketlenmektedir. 1 Paketinde (topunda) 160 mt ölçü bulunmaktadır. Oksijen bariyerli olan PE-RT borular oksijen geçişini engelleyerek tesisatta oksitlenmenin önüne geçtiği için tesisat ömrünün uzamasında büyük katkı sağlamaktadır.
 
 
Wavin boru ürünleri sağlam dayanıklılık yapısı ile en yüksek sıcaklıkta 6 bar gibi azami bir basınç dayanıklılığında çalışma işlevi göstermektedir. Wavin pilsa yerden ısıtma borusunda çok sık kırmızı renk tercih edilsede, mavi renkte tercih edilmektedir. Kırmızı ve mavi pe-rt boru tercih edilmesinin sebeplerinden olan 5 katmanlı özelliği bulunan wavin alttan ısıtma borusunun aşağıda sizler için paylaştığımız görselde katman özellikleri yer almaktadır. 1 Katman: PE-RT, 2 katman: bağlayıcı katman, 3 katman: oksijen bariyeri, 4. katman: bağlayıcı katman, 5 katman: PE-RT.
 

Wavin Pilsa Alttan Isıtma Borusu, Wavin PE-RT Boru, Wavin PEX-A Boru Fiatları, Wavin Pilsa Yerden Isıtma Borusu, Wavin Pilsa Boru Fiyatları, Oksijen Bariyerli Boru Wavin

Rehau, Danfoss ve Freankisch gibi avrupada üretilen kaliteli ürünlerle rakip olarak karşılaştırılan wavin pilsa yerden ısıtma pex-a ve pe-rt boru üretimini gerçekleştirmektedir.
 
İnşaat esnasında, daire, otel, restoranlar, hamam, sauna, cami mekanlarında sulu yerden ısıtma sistemlerinde yerden ısıtma borusu ihtiyaçlarınız için sizlere wavin pilsanın pex-a ve pe-rt boru satışını ve uygulamasını yapıyoruz. Çalışma saatleri içerisinde Isı Enerji firmamızı arayabilir, satış veya uygulama için talep oluşturabilirsiniz.
 

Wavin Boru Kullanımı ve İşçiliği

Isı Enerji firmamız uygulama konusunda profesyonel ekibi ile yerden ısıtma sistemleri yapılacak mekanın önceden keşifi yapılmaktadır. Keşif sırasında net ölçümler çıkartılarak ve ısı kaybı hesaplamaları yapılarak proje işlemleri başlatılmaktadır. Zemin temizliği yapılarak yerden ısıtma straforu döşenerek zemin yalıtımı sağlanmaktadır. Yalıtımdan hariç wavin boru döşeme esnasında straforların mantar olması boruların rahat döşenmesi için rahat bir ortam hazırlamaktadır. Wavin pe-rt boru straforlar arasında belirli aralıklarda döşenmektedir. Straforlar üzerinden geçen wavin yerden ısıtma borusu altta yalıtım malzemesi olduğu için ısı direk olarak üst kısma yayılmaktadır. Sıcak su sirkülasyonu ısıtma sisteminden başlayarak kollektörler aracılığı ile odalara iletilir. Wavin pilsa boru ile rahat ve konforlu ısınma gerçekleştirilmektedir.
 
Uygulama esnasında wavin boru markasını modülasyon panellerine uygun bir şekilde proje ile uzun ve geniş olarak döşemesi yapılmaktadır. Wavin oksijen bariyerli boru markası ile kesintisiz ve konforlu bir ısınma elde etmek için doğru tercih. Siz değerli müşterilerimize satış konusunda uygun iskonto rakamları ile yardımcı oluyoruz. Isı Enerji firmamızı arayabilir, teklif alabilirsiniz.
 

Wavin Pilsa PEX Boru

Wavin pex boru arıyoranız doğru adrestesiniz. Pex boru üretim markası olan wavin pilsa markası, pex boru üretimini hollanda ülkesinde yapıyor. Plastik boru teknolojisinin en kaliteli ürünü olan polietilen esaslı PEX Borulardır. Sıcak ve soğuk tesisatlarında zeminden ısıtma, mobil ve temiz su sistemlerinde kullanılan plastik boru sektöründe vazgeçilmez tek boru sistemidir. Wavin pilsa boruları çapraz bağlama yöntemi ile üretilmiş olup, pe-rt borulara göre daha dayanıklı ve ömrü uzundur. Wavin pilsa markası ile anlaşmamız olan firmamız, siz değerli müşterilerimize makul fiyatlar üzerinden satış ve profesyonel işçilik sunmaktadır.
 

Wavin Pilsa Yerden Isıtma Borusu Uygulama, Wavin Alttan Isıtma Borusu Döşeme, Wavin Boru Fiyatları

Wavin PE-RT Boru Hesaplaması Yapılırken Nelere Dikkat Edilmektedir?

Yerden ısıtma sistemleri yapılmadan önce herşey proje kapsamında gerçekleştirilmektedir. Çalışma alanında mt hesaplamaları yapılarak boru sarfiyatı hesaplanmaktadır. Mantar straforlar arasında boşluk bırakılarak wavin borunun döşenmesi gerekmektedir. Isı kaybı hesaplamalarından sonra soğuk alan bölgelerden daha çok duvar ve cam kenarlarından başlayarak aralıksız bir şekilde soğuk havanın geldiği yerlere sık döşeme yapılmaktadır. Bu sayede soğuk alan yerlerde daha performanslı ısıtma elde edilmektedir.
 
Tüm kurallara uygun bir şekilde pe-rt bornun hesaplanması gerekmektedir. Eksiksiz bir şekilde strafor üzerine döşenen wavin pilsa pe-rt boru sizlere konforlu ve performanslı ısıtma sağlayacaktır. Sizlere profesyonel satış ve uygulama hizmeti sunan Isı Enerji firmamız yerden ısıtma sistemlerinde müşterilerimizin istekleri üzerine wavin pilsa uygulaması yapıyor.
Başa dön