Isı Enerji

Yerden Isıtma Sistemleri, Zemin Isıtma ve Malzemeleri

Kalde Yerden Isıtma Borusu, Kalde Alttan Isıtma Borusu, Kalde Zeminden Isıtma, Kalde Isıtma Borusu

Kalde Yerden Isıtma Borusu

Artan teknoloji ve piyasa artışı sebebiyle birçok yerden ısıtma sistemleri bulunmaktadır. Evinizi iş yerinizi ve birçok sayıdaki yapıları rahatlıkla ısıtmak açısından güvenli şekillerde kullanıma açık bir haldedir. Ekipmanları arasında ısıtıcı şilteler kablolar sensörler ve dayanıklı borular bulunmaktadır. 

Boru seçiminde kalde ekipmanlarını tercih ederek Kalde Yerden Isıtma Borusu temini yapabilirsiniz. Oldukça dayanıklı ve her türlü durumu güvenilir şekillerde yansıtabilen bir yapıya sahiptir. Herhangi bir yangın veya olası testleri taşmamaktadır. Yerden ısıtma sistemlerinde zemine uygulanan ekipmanları rahatlıkla korumaktadır. Herhangi bir kireçlenme ve koku gibi kötü özellikleri de bulunmamaktadır. 

Bu sebeplerden ötürü yerden ısıtma sistemlerinde en çok tercih edilen modellerden birisidir. Birçok farklı alanda kullanılmasının yanı sıra ısıyı uygun şekillerde dağıtabilmesi açısından sıklıkla tercih edilmektedir. Kalde Zeminden Isıtma Borusu yüksek teknolojik tasarımlar etrafında yapılmış olup her türlü ısıya ve soğukluğa dayanıklı bir bileşkeden oluşmaktadır.

Kalde Yerden Isıtma Borusu Kullanım Alanları

Birçok farklı alanda rahatlıkla kullanımı açık bir halde bulunmaktadır. Sıcak veya soğuk sistem tesisatlarında, ısıtma sistemlerinde temiz su ve mobil dağıtım hatlarında, soğutma veya havalandırma sistemlerinde, güneş enerjisi sistemlerinde, kar, buz eritme sistemlerinde ve yüzey ısıtma sistemlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. 

Kalde Alttan Isıtma Borusu aracılığı ile her türlü ısı seviyesini farklı noktalara eşit seviyede dağıtmaktadır. İnsan sağlığına zararlı olabilecek hiçbir türlü etkeni içerisinde barındırmamaktadır. Tamamen çevreye sorunsuz olarak tasarlanıp hijyenik bir yapıda olmaktadır. 

Kalde Yerden Isıtma Boru modelleri döşeme işlemi esnasında herhangi bir zorluk çıkartmayacak esnek bir yapıya sahiptir. Bu sebeple her türlü destek bölgelerinde kıvrılarak rahatlıkla şekil almaktadır. Kullanım açısından da uzun ömürlü bir yapıya sahip olarak garantili bir şekilde satışa açık haldedir.

Kalde Yerden Isıtma Borusu Özellikleri

Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan boru ekipmanları oldukça güvenilir şekillerde kullanılmaktadır. Herhangi bir kireçlenme veya aşınma gibi sorunlar bulunmadığından ötürü uzun ömürlü avantajları barındırmaktadır. 

Kalde PE-RT Yerden Isıtma Borusu, Kalde Alttan Isıtma Borusu Fiyatları, Kalde Yerden Isıtma Borusu Özellikleri, Kalde PE-RT Zeminden Isıtma Borusu

Kalde Yerden ısıtma Borusu homojen bir şekilde ısı dağılımı yapmasından ötürü metrekareye eşit bir şekilde paylaşım yapmaktadır. Isı seviyesini ek olarak yükseltmek veya düşürmek isterseniz de termostat kullanımına yönelebilirsiniz. Borular genel olarak yüksek şekilde sıcaklık ve basınç etkilerine dayanıklı bir şekilde geliştirilmektedir. 

Bu sayede olası bir yangın riski veya tehlikesi çıkartmamaktadır. Herhangi bir pas veya oksitlenme gibi sorunları da bulundurmamaktadır. Bu sebepten ötürü Kalde Yerden Isıtma Borusu uzun ömürlü bir şekilde kullanıma uygun tasarlanmaktadır. 

Kullanıldıktan sonra hedeflenen alanda ömürlük son derece güvenli ve ekonomik olarak avantaj yaratması amaçlanmaktadır. Hafif ve esnek oluşu yönünden rahat bir şekilde istediğiniz alana taşıyabilirsiniz. Bu sebeple döşeme işlemleri sırasında size herhangi bir zahmet yaşatmamaktadır.

Kalde Yerden Isıtma Borusu Fiyatları

Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan ekipmanların her biri kur bazında fiyat olarak listelenmektedir. Bu sebepten ötürü herhangi bir sabit fiyat verilmesi mümkün olmamaktadır. Buna ek olarak Kalde Yerden Isıtma Borusu satın alımlarında üretici veya tedarik firmasından her türlü bilgiyi rahatlıkla elde edebilirsiniz. 

Değişen fiyatlar etrafında size o anki en güncel ve uygun fiyat tarifelerini sunacaktır. Fiyatların değişmesindeki önemli rol oynayan etkenlerden birisi de metrekare alanı olmaktadır. İşlem görecek olan zemin ne kadar çok artarsa uygulanacak olan boru ve fiyat buna göre değişkenlik gösterecektir. En kesin ve doğru bilgiler almak açısından tedarikçi firma ile görüşerek yardım alabilirsiniz.

Kalde Pert Boru Özellikleri

Uygulanan bölgede aktarılan ısıya uzun ömürlü bir şekilde dayanıklılık gösteren polietilen (Polyethylene of Raised Temperature) kelimesinin kısalmış hali olmaktadır. Hammadde olarak genellikle PE-RT malzemesinden üretilir. Kalde Yerden Isıtma Borusu çeşitleri kendi arasında 3 farklı model olarak (PE-RT, Oksijen bariyerli PE-RT ve 5 katmanlı PE-RT) ayrılmaktadır. 

Kalde PE-RT Boru kullanım esnasında her türlü esnekliğe ve kıvraklığa girebilmektedir. Bu sebeple kolay uygulanabilir bir yapıya sahiptir. Yüksek sıcaklıklı ısılara son derece dayanıklıdır. Çeşitli kimyasal malzemelere ve yüksek basınç modellerine dirençlidir. 

Her top üretim başına 240 metreye kadar çıkabilmektedir. Hafif ve taşması kolay olduğundan dolayı uygulama işlemlerinde rahatlık yaşatmaktadır. Kalde Yerden Isıtma PE-RT Boru birçok farklı mekan tipinde rahatlıkla kullanıma açık bir haldedir.

Kalde Yerden Isıtma Borusu Nasıl Uygulanır, Kalde ısıtma borusu döşeme, Kalde yerden ısıtma malzemeleri

Kalde Yerden Isıtma Borusu Nasıl Uygulanır?

Öncelikle uygulanacak olan zemindeki metrekareye işlenecek boru miktarı hesaplanmaktadır. Daha sonra döşeme işlemi sırasında Kalde Yerden Isıtma Borusu belirli aralıklarla strafor üzerine yerleştirilir. Düzgün şekillerde eklendiğinden emin olunduktan sonra toplayıcı sisteme bağlanır. 

Bu sistem işlem gören binanın ana merkezindeki sisteme veya toplayıcı dolaba aktarımı sağlamaktadır. Bu sayede rahatlıkla ısı derecesinin yükseltilip düşürülmesi sensörler aracılığıyla gerçekleşmektedir. Döşeme işlemi tamamlandıktan sonra her türlü kontrol yapılarak uygun şekillerde testten geçirilmektedir. 

Olası riskli durumlarda borular çıkarılıp yenisi ile değişimi yapılmaktadır. Kalde Alttan Isıtma Borusu garantili olup yenisi ile değişimleri yapılmaktadır. Bağlantı noktaları kontrol edildikten sonra üst katmanı uygun şekillerde eklenerek kapatılacaktır. Sistem uzun ömürlü olarak teslim edilerek tamamlanmış olacaktır.

Kalde Sulu Yerden Isıtma
Başa dön