Isı Enerji

Yerden Isıtma Sistemleri, Zemin Isıtma ve Malzemeleri

Yerden Isıtma Borusu

Yerden ısıtma borusu sistemi için en önemli olan yerden ısıtma borusu marka ve özelliklerine göre sınıflara ayrılmaktadır. Sulu yerden ısıtma sistemleri için tercih edilen bu malzeme zemin içerisinde kullanılırken dikkat edilmesi gerekmektedir. En iyi yerden ısıtma borusu kullanılmasında marka ve oksijen bariyerli olması için dikkatli seçilmelidir. Yerden ısıtma sistemlerinde boru fiyatlarına ve markalarına dikkat edilmeden alınan ürün yerden ısıtma sistemi için verimli olmayacaktır. Yerden ısıtma boruları strafor üzerinde şekiller ile aralıklı bir şekilde yerleştirilmektedir. Amacı ise içerisinden kombi veya kazandan gelen sıcak su dolaşarak ısıtmayı gerçekleştirmektedir.

Yerden Isıtma Borusu Fiyat Teklifi Al

Yerden ısıtma sisteminin zemin içerisinde kullanılan boru, strafor ve diğer bağlantı ekipmanları için kullanım ömrüne bağlı olarak en kaliteli yerden ısıtma ekipmanlarının satışını yapıyoruz. Satışını yaptığımız Rehau, Danfoss, Fraenkische gibi kaliteli malzemelerin güvencesini firmamız tarafında bayiliğini aldığımız şirketlerce üstlenmekteyiz. Yerden ısıtma borusu arasında markadan dolayı fiyat ve boru çeşitlilikleri değişiklik göstermektedir. Isı Enerji firmamızın oksijen bariyerli olarak satış yaptığı yerden ısıtma boru markaları;

  • Rehau
  • Danfoss
  • Fraenkische
  • Wavin Pilsa
  • Kalde
  • Vesbo
  • Fırat
  • Hakan Plasik

Her daim tesisat piyasasında tanınmış ve kaliteli yerden ısıtma borularının satışını üstlenen firmamız İstanbul’dan Türkiye’nin 81 noktasına gönderim yapmaktadır.

Yerden Isıtma Borusu, Yerden Isıtma Boruları, Sulu Yerden Isıtma Borusu, Yerden Isıtma Borusu Satışı

Yerden Isıtma Borusu İşlevi

Zemin betonu içerisinde yer alan uygulama sonrası üzerine şap atılan ara kısımda kalan yerden ısıtma boruları, ısı kaynağından (kombi, kazan) aldığı ısıyı zeminin tamamında yayarak, ortamı konforlu şekilde ısıtmaktadır. Yerden ısıtmanın en önemli unsuru olan sulu yerden ısıtma borusudur. Boru kullanılmadan ısıtma yapmak mümkün değildir. Sıcaklık ayarlamalı termostatlar sayesinde oda sıcaklığını istediğiniz derecede ayarlayarak, yerden ısıtma borusu içerisinden geçen sıcaklığı kontrol edebilirsiniz. Yerden ısıtma borusunun en önemli özelliği ise homojen ısı dağılımı yapmaktadır. Bu sayede ev, ofis, villa, hamam, otel, kafe ve diğer mekanlarda zeminde eşit ısı yayılımı oluşmaktadır. Eğer ayarlama yapmak istiyorsanız, termostat var ise termostat ile yoksa debi ayarlı kollektör sayesinde oda sıcaklık ayarlaması yapabilirsiniz.

Yerden ısıtma borusu yüksek basınç ve yüksek sıcaklığa karşı dayanıklılık özelliğine sahiptir. Rehau yerden ısıtma borusu pex-a tüm sulu yerden ısıtma sistemleri için kullanılabilmektedir. Yüksek fiziksel ve mekanik özelliğine sahip olan satışını yaptığımız oksijen bariyerli yerden ısıtma boruları zemin döşemesinden sonra güvenilir bir yapı göstermektedir. Ömürlük yapı ve nadir oluşan hata sayısına sahip borular pas tutmayan ve oksitlenmeyen borulardır. Bayiliğini alıp satışını üstlendiğiniz zeminden ısıtma borularının üretimde hedeflenen temel amacı döşeme sonrasında uzun ömürlü, güvenli, konforlu ve ekonomik ısınma kriteridir.

Yerden Isıtma Borusu Nasıl Döşenir?

Sulu yerden ısıtma sistemleri için malzeme satışı yapan Isı Enerji firmamız uygulama konusunda öncelikle siz değerli müşterilerimize proje çalışması yapıyor, sizlere m2  işçilik fiyatı belirliyoruz. Kendi firmamızın ustalarına sağlam ve projeli çalışma gerçekleştiren firmamız en iyi ve pratik döşemeyi yapıyor.  Yerden ısıtma borusu nasıl döşenir ve kaç mt boru gerekir? sorusunu açıklayalım. Siz değerli müşterilerimizden net brüt m2’yi öğrendikten sonra firmamızda görev yapan teknikerlerimiz tarafında kaç mt boru kullanılacağı hesaplanmaktadır. Belirli aralıklar ile döşenen yerden ısıtma boruları kollektörlere yani toplayıcı sistemine bağlanmaktadır.  Toplayıcı sistemi binanın veya villa, otel gibi mekanlarda bulunan ana merkezi sistemden gelen basınçlı sıcak su yerden ısıtma borularının içerisine ulaştırmaktadır.

Yerden ısıtma boruları döşemesinde ana merkezi sistemi ve kollektör dolabının montajı yapılmış olması dahilinde Isı Enerji firmamız günlük 3 personeli ile 2 dairenin yerden ısıtma sistemini tamamlamaktadır. Boruların döşenmesi ve kollektör bağlantılarının yapılmasından sonra Isı Enerji çalışanları sistemin testini yaparak, sorunsuz çalışıp, çalışmadığını gözlemlemektedir. Döşenmiş olan borularda en ufak bir çatlak veya hasar söz konusu durumunda tamiri yapılarak veya komple müşteri isteğine göre sulu yerden ısıtma borusu değiştirilmektedir.

Yerden Isıtma Borusu Döşeme, Yerden Isıtma Borusu Nasıl Döşenir?

Yerden ısıtma borusu montajı doğru yapıldığı sürece ve diğer strafor, kollektör bağlantılarında sorun olmadığı sürece ömürlük etkisi mevcuttur. Bu durumda tercih konusunda en iyi marka yerden ısıtma borusu seçilmesi doğrudan yararlı olacaktır. Doğru malzeme ve kaliteli işçilik ile yaptığımız modülasyon paneli doğruluğu ile yerden ısıtma sistemi ömürlük olarak kullanıma sahip olacaktır. Yerden ısıtma boru türleri 2’ye ayrılmaktadır. Bunlar oksijen bariyerli ve oksijen bariyersizdir.

Oksijen Bariyerli Boru Nedir?

Oksijen bariyerli yerden  ısıtma borusu: boru içerisinde oksijen oluşumunu engelleyerek oksitlenme oluşmamaktadır. Sulu ısıtma ve soğutma sistemlerinde en yaygın olarak korozyon oluşumu  olduğu için yerden ısıtma sistemlerinde yerden ısıtma boruları oksijen bariyerli ve katmanı fazla olan borular tercih edilmektedir. Oksijen bariyerli yerden ısıtma boruları kullanılmadığı zaman boru içerisinde korozyon ve çeşitli zararlı mikro canlılar üretilmektedir. Zamanla eskiyen borular içerisinde çoğalan zararlı canlılar Yerden ısıtma tesisatına veya borunun herhangi bir ısıtma sisteminde kullanıldıysa genel tesisata zarar verebilmektedir. Bu nedenle Yerden ısıtma sistemlerinde oksijen bariyerli boru kullanılmasını önem verilmelidir.
 
 

Yerden ısıtma sistemlerine büyük bir öneme sahip olan oksijen bariyerli borular için birçok marka üretim mevcuttur. Isı enerji firmamız her marka yerden ısıtma borularının satışını müşterilerine yapıyor, İstanbul ve Türkiye’nin tüm bölgelerine adrese teslimat gerçekleştiriyor. Sizlerde zaman kaybetmeden villa, ev, ofis, daire, hamam, kış bahçesi, kafe ve diğer mekanlar için yerden ısıtma projesi düşünüyorsanız, Isı Enerji firmamızı arayarak fiyat teklifi alabilirsiniz.

Yerden Isıtma Borusu Fiyatları

Yerden ısıtma borusu fiyatları için fiyat araştırması yapıyorsanız, markalara göre fiyat değişikliği yaşanacağınız sizlere belirtmek isteriz. Isı Enerji firmamız her Rehau, Danfoss, Frankische, Wavin pilsa, vesbo, kalde, dizayn, fırat, hakan plastik gibi her marka yerden ısıtma boruları bulunmaktadır. Her markada üretim firmalarından oluşan katmanlı üretim kalitesi ve ham madde kalitesi ile ilgili fiyatlar değişiklik göstermektedir. Firmamız kaliteli olarak Rehua, Danfoss, Frankısche ve pilsa ürünlerini ağırlıklı olarak satışını ve uygulamasını yapmaktadır. Oksijen bariyerli yerden ısıtma borusu fiyatı oksijen bariyersizlere göre fiyatı daha fazladır. Markalara göre değişiklik gösteren döşeme esnasında bazı markalar esnek ve kaliteli olduğu için farklı modülasyon panellerinde konfor ve esneklik olarak markalar arasında kalite farklılıkları bulunmaktadır.

Alttan ısıtma borusu fiyatları hakkında markalar adında teklif listesini Isı Enerji firmamızı arayarak isteyebilirsiniz. Satış ofisi ve deposu aynı mekanda bulunan firmamızı ziyaret edebilir, marka ürünlerini yakından görebilirsiniz. 1 Top yerden ısıtma borusu kaç metre? sorusunda cevap olarak; her marka için üretimden dolayı farklılık göstermektedir. Rehau, Danfoss, Frankisch markalarında 240 metre bulunurken, pilsa, kalde, fırat, kalde borularında ise 160 metre bulunmaktadır.

Yerden Isıtma Pex Boru

Yerden ısıtma sektöründe kaliteli ürün olan polietilen esaslı – pex boru adı ile tabir edilen sıcak ve soğuk su tesisatlarında zeminden sulu ısıtma sistemlerinde kullanılan boru sistemidir. Pex yerden ısıtma boruları esnek bir yapıya sahip oldukları için farklı zeminlerde, duvar diplerine uygun şekillerde kullanılabilmektedir. Radyatör sistemlerinde pex boru, üzerine kılıf olacak şekilde her türlü sıhhı tesisat sistemlerindekullanıma özel olarak tasarlanmıştır. Yerden ısıtma pex boru villa, otel, daire, iş merkezleri, sauna, kış bahçesi, okullar, camiler, laboratuvar, sinema salonları ve  kurumsal mekanların ısıtılmasında en doğru tesisat yöntemidir.
 
 
Pex Yerden Isıtma Borusu, PE-RT Yerden Isıtma Borusu Fiyatları, Oksijen Bariyerli Yerden Isıtma Boruları
 
Polietilen boruların (pex) yapısı sıcak akışkan sıvılara karşı dayanıklı değildir. PEX yerden ısıtma boruları -100°C ve +100°C arasında sıcaklıklara karşı yapısal özelliği bozulmadan sorunsuz bir şekilde ısıtma akışını sağlamaktadır. Oksijen bariyerli pex borular üretimde çapraz bağlama zincirli şeklinde üretildiği için yüksek sıcaklıklara karşı direnç gösterebilirler. Yerden ısıtma pex boru fiyatları için Isı Enerji firmamızı arayarak fiyat teklifi alabilirsiniz. Tabandan ısıtma boruları için doğru adres, doğru tercih. Bizleri şimdiden tercih eden değerli müşterilerimize sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Rehau Yerden Isıtma Borusu
Başa dön