Isı Enerji

Yerden Isıtma Sistemleri, Zemin Isıtma ve Malzemeleri

Yerden ısıtma boru açma makarası, yerden ısıtma makarası

Boru Açma Makarası

Yerden ısıtma sistemlerinin montajında kullanılan boru açma makarası farklı çapta borulara uyumlu şekilde üretilir. Makaranın tambur kısmı 3 veya daha fazla ölçüde ayarlanabilir formattadır. Bu makaralar, yerden ısıtma sistemlerinin daha verimli ve profesyonel şekilde kurulmasına yardımcı olur. En iyi kalitedeki malzemeden üretilmiş boru açma makaralarına firmamız aracılığıyla sahip olabilirsiniz. Yatay şekilde makara açılmasını sağlayan sehpası ile birlikte satılan bu ürünlere Isı Enerji kalitesiyle ulaşabilirsiniz.

Boru Açma Makarası Nedir?

Boru açma makarası, adından da anlaşıldığı gibi esnek boruların koruma muhafazası olan kangal halindeki boruları taşımayı ve açmayı sağlar. Bu makaralar, yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan borular başta olmak üzere doğalgaz veya sıhhi tesisat borularında da kullanılabilir. Kangal boru makarası, özellikle yerden ısıtma sistemlerinin enerji verimliliğini sağlamak açısından önemlidir. Çünkü bu makaralardan zemine döşenen sıcak su boruları deforme olmadan sağlam bir şekilde monte edilir. Türkiye çapında müşteri memnuniyeti odaklı ürün satışı yapan firmamızda boru açma makarası da mevcuttur. 

Boru Açma Makarası Türleri

Birbirinden farklı ebatlardaki yerden ısıtma borularının deforme olmadan korunmasını ve açılmasını sağlayan alete boru açma makarası denir. Makaranın tambur kısmında üç veya daha fazla ölçüde ayarlanabilir bölüm vardır. Bu şekilde yerden ısıtma sisteminde kullanılacak borular kangal haldeyken taşınıp montaja hazır hale getirilebilir. Boru açma makarası türlerinin arasında en yaygın olanı PEX borularla birlikte kullanılan makaralardır. PEX boru açma makarası, yerden ısıtma sistemlerinde en çok ihtiyaç duyulan ekipmanlardan biridir. 

Boru Açma Makarası Fiyatları 

Geniş bir kullanım alanına sahip olan boru açma makaraları, yerden ısıtma sistemlerinin montajında tercih edilir. En iyi kalitedeki malzemeden üretilen bu makaralara firmamızın geniş ürün yelpazesinden ulaşabilirsiniz. Boruların deforme olmadan sağlam bir şekilde taşınması için bu alete ihtiyaç vardır. Boru açma makarası fiyatları, ürünün kangal biçimdeki boruların ebatlarına göre değişiklik gösterir. 

Eğer zeminden ısıtma sistemi, spor salonu gibi ticari alanlar içinse geniş alana uygun makaralar tercih edilir. Bu yüzden ürünün fiyatlarında farklılık görülebilir. Bütçenize en uygun fiyatlarla boru açma makarası satın almak istiyorsanız Isı Enerji firmamızı tercih edebilirsiniz. Firmamızın en çok talep gören ürünleri arasında yer alan bu makaralar, yerden ısıtma borularının montajını kolaylaştırır.

Boru Açma Makarası Markaları

Yerden ısıtma sektöründe adından söz ettiren kaliteli markalar vardır. Firmamızda ithal ve Türkiye’de üretim yapan markaların boru açma makarasını bulabilirsiniz. Boru açma makaralarında kullanılan malzemenin kalitesi oldukça önemlidir. Çünkü bu makaralar, montaj için hazırlanan kangal haldeki boruların deforme olmadan taşınmasını sağlar. Boru ayaklı düz tip boru açma makarasının yerden ısıtma sektöründe kullanımı çok yaygındır. Eğer boru açma makarası satın alacaksanız, kaliteli malzemeden üretim yapan markaları tercih etmeniz önerilir.

PEX Boru Açma Makarası 

Yerden ısıtma sistemlerinde en çok kullanılan boru tiplerinden biri PEX borulardır. PEX borular, hem esnek olması hem de üzerindeki oksijen bariyeri ile oksitlenmemesiyle ünlüdür. Paslanmaz çelik malzemeden üretilen borular rijit olduğundan esneme yapmaz ve montajda problemler yaşanabilir. Bunun yerine daha esnek ve pratik olan PEX boruları kullanmanız tavsiye edilir. PEX boru açma makarası, yerden ısıtma sisteminin montajını kolaylaştıran ekipmanlardan biridir. 

Tecrübeli yerden ısıtma ustaları, montajın ve sistemin sorunsuz olması için PEX borulara uygun makaralar kullanır. Isı Enerji firmamızın geniş ürün yelpazesi içinde PEX borularla uyumlu boru açma makarası satışa sunuluyor. Siz de bütçenize uygun fiyat avantajını kullanarak bu makaralara sahip olabilirsiniz. Halk arasında yerden ısıtma makarası olarak da bilinen bu ekipmanların sehpa sistemi vardır. Yan sehpası sayesinde makara yatay bir şekilde açılıp kullanılabilir. 

Kangal Makarası Nasıl Kullanılır?

Çeşitli tip ve çapta borularla birlikte kullanılabilen kangal makarası, yerden ısıtma sisteminin montajını kolaylaştırır. Boruların açılıp zemine döşenmesinde kangal makaralar tercih edilir. Çünkü makaranın tambur kısmı 3 farklı ölçüde ayarlanabilir özelliktedir. Çeşitli çaptaki yerden ısıtma borularını taşımak için kullanılan makaranın malzeme kalitesi yüksek olmalıdır. Aksi halde basit malzemeden üretilen kangal makaralar çabucak deforme olup boruların zarar görmesine neden olabilir. 

Bütçenize en uygun fiyatlarla aradığınız tüm yerden ısıtma sistemi ürünlerini bulabileceğiniz firmamızı gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz. Isı Enerji firmamız, Türkiye’nin dört bir yanına hızlı ve güvenli teslimat yapmaktadır. Tecrübeli ekibimizle iletişime geçerek yerden ısıtma borularının montajı için gerekli tüm parçaları temin edebilirsiniz. Bunlar arasında yer alan yerden ısıtma boru makarası her çaptaki borularla uyumludur.

En Kaliteli Boru Açma Makarası Modelleri

Isı Enerji firmamızın indirim kampanyaları sayesinde aradığınız ürünleri uygun fiyatlarla satın alma şansınız vardır. Yerden ısıtma boru makarası fiyatları konusunda bütçenizi yormadan aradığınız modellere sahip olabilirsiniz. Yerden ısıtma sisteminin en önemli parçalarından olan boruların montajında tecrübeli ustalardan destek alınmalıdır. Boruların zarar görmeden yere döşenip enerji verimli olacak şekilde kullanılması gerekir. Boru açma makarası yerden ısıtma montajını daha kolay hale getirir. 

Başa dön