Isı Enerji

Yerden Isıtma Sistemleri, Zemin Isıtma ve Malzemeleri

Sulu Yerden Isıtma Sistemleri, Sulu Yerden Isıtma Hizmeti, Yerden Isıtma Firmaları  

Yerden Isıtma Sistemleri

Son yıllarda Yerden ısıtma sistemlerinde çok fazla talep yoğunluğu görülüyor. Dünyada ve Türkiye’de kullanılan yerden ısıtma sistemleri diğer ısıtma sistemlerine göre daha potansiyeli yüksek ve verimli bir yöntem olmasından dolayı tercih ediliyor. Fiyat açısından diğer ısıtma sistemlerine göre daha düşük maliyetlidir. Teknolojiye ayak uydurulmuş alttan ısıtma sistemleri artık ülkemizce tercih ediliyor. Konut, villa, ev, kurumsal mekanlar, ofisler ve diğer mekanlarca uygulanabilir olması ve yer kaplamadığı için uygulanabilir olması, diğer ısıtma sistemlerine göre daha kullanılabilir olmasından dolayı yoğun olarak tercih edilme sebebidir. Isı Enerji olarak yerden ısıtma sistemleri arasında sulu yerden ısıtma hizmeti uygulaması ve malzeme satışını yapıyoruz.

Sulu Yerden Isıtma Sistemi Nedir?

Sulu yerden ısıtma sistemi günümüzün en iyi yalıtımlı, daha az enerji harcayan, yeni yapılan konutlarda hava geçirmeyen yapılar için çok temiz ve ekonomik ısıtma sistemidir. Roma zamanında yerden ısıtma sistemi daha değişik bir biçimde kullanılarak aynı mantık ile binaların ve hamamların ısınması için kullanılmıştır.  Yeni teknolojiye göre düzenlenen borular içerisinden geçen su ile Sulu yerden ısıtma sistemi adı ile günümüzde kullanılmaya başlamıştır.  Sulu yerden ısıtma, zeminden ısıtma sistemlerinin başında gelmektedir. Bu özel olarak geliştirilen ısıtma teknolojisi günümüzde konutlarda, otellerde, villalarda, ofislerde ve kurumsal mekanlarda kullanılmaktadır. Uygulama esnasında zemine izolasyon straforları yerleştirilmektedir. Bu straforlar üzerine içerisinden sıcak su geçen oksijen bariyerli plastik borular döşenir. Daha sonra boruların bağlantısının yapıldığı kombi veya kazandan su akışı yapılır. Sıcak su ile bağlantı noktasındaki kollektör bağlantıları, kollektör dolabı montajı yapılmaktadır. 

Sulu yerden ısıtma teknolojisi, çok büyük mekanlarda ısıyı eşit ve adil bir şekilde yaymasından dolayı ısıtma teknolojileri aralarında en etkili yöntemlerden biri olarak yoğun şekilde yeni yapılan konutlarda ve mekanlarda tercih edilmektedir. Evde dekorasyon açısından hoş bir görünüm radyatörler, ufo ve diğer ısıtıcıları ortadan kaldıran Sulu alttan ısıtma sistemi pratik ve sağlıklı bir yöntemdir. Uzun ömürlü ve kullanım açısından üşümeyen ayaklardan dolayı memnuniyet yaratan sistem siz değerli müşterilerimize büyük bir avantaj sağlıyor. Günümüzde radyatörlerin kullanımı eski faaliyetlerini yitirerek, yerini zeminden ısıtma sistemleri yerini almıştır. Sulu zeminden ısıtma sistemini kombi, kazan ve diğer ısıtıcılar yerine köy ve şehir yaşamında güneş enerjisine bağlanılırsa, ekonomik yönden çok olumlu sonuçlar alınabilir.

Sulu Yerden Isıtmayı Neden Tercih Etmelisiniz?

En önemli tercih nedeni olan konfordur. Batıda kullanılan yerden ve duvardan ısıtma sistemleri  Ülkemizde her geçen gün kullanımı yaygınlaşıyor. İnsanlar sulu yerden ısıtma sayesinde hem ayakları hem de vücutları ısındığından dolayı en büyük tercih sebebidir. Radyatör ve diğer ısıtıcılar, sadece bulunduğu ortamı ısıtan ve insanların ayağını üşümeye maruz bırakmaktadır. Sulu yerden ısıtma sisteminde radyatör gibi yerel olarak belirli bir alanda verilen sıcaklık yoktur. Evinizin her yerine aynı sıcaklığı vermektedir. Ne çok sıcak nede çok soğuk olan sulu zeminden ısıtma hafif sıcaklık hissi verir. 

Yerden ısıtma sistemi kullanırken çoğu insan kombi veya kazan ayarlarından termostat ayarını düşürerek enerji açısından verim ve uygun maliyetli olmaktadır. Diğer ısıtma sistemleri için ödediğiniz doğalgaz faturası sulu yerden ısıtma maliyetlerine göre oldukça pahalıdır. Sulu alttan ısıtma sistemine geçmeniz durumunda aylık faturanızda düşüşler yaşanacaktır. Hem performanslı hem tasarruflu olan zeminden su ile ısıtma sistemine geçiş ile doğru bir karar yaptığınızın sizde farkına varacaksınız. 

Sulu yerden ısıtma sistemi yaptırmak istiyorsanız konut genelinde, kaba inşaat öncesi yapılması daha uygun ve elverişlidir. Eğer kaba inşaat sonrası bir yerleştirme olacaksa, bu biraz maliyeti ve zamanı arttırmaktadır. Yerden ısıtma sistemleri üzerinde atılan şap kaba inşaat sırasında daha hızlı ve uygun maliyete yapılmaktadır. Mekana göre çözüm üreten Isı Enerji firmamız siz değerli müşterilerine her daim profesyonel şekilde yardımcı olmaktadır. Zemin strafor ve boruları döşenmeden önce tüm tadilat çalışmaları süreci sona ermeden mutlaka yapılması daha uygundur. Su borulu yerden ısıtma sistemi yeni bir sistem olmadığını sizlere belirtmek istiyoruz. Roma’da kullanıma başlayan bu uygulama günümüzde çeşitli alanlarda uygulama başlanmıştı. Büyük alanlar için sulu yerden ısıtma sistemlerine gerek duyulmuştur.

Sulu Alttan Isıtma Sistemi, Zeminden Sulu Isıtma, Yerden Isıtma Fiyatları, Sulu Yerden Isıtmacı

Sulu Yerden Isıtma Sistemi Nasıl Çalışır?

Yerden ısıtma sistemi yapım aşamasında izolasyon straforların üzerine yerleştirilmiş polietilen borulardan bir düzen çerçevesinde yerleştirilmektedir. Daha sonra zemine yerleştirilen boruların devir daimi için manifolda bağlanması Isı Enerji firmamızın tesisatçıları tarafınca profesyonel şekilde yapılmaktadır. Özel olarak istek üzerine yapılan ayrım tesisatları ile Her odanın sıcaklığını oda termostatları ile değiştirebilirsiniz. Su ile yerden ısıtma sisteminde evinizi ısıtan en verimli bir teknoloji olduğunu bilmenizi isteriz. Her odanın sıcaklık ve zaman ayarlanabilir kontrolüne sahip olması, oda termostatı ile kontrol edilebilir. Odalarınıza sıcaklık gerektiğinde kollektörlerin üst kısmına takılan elektronik aktüatör açar ve pompayı çalıştırarak ısı kaynağını ateşlemektedir.

Sulu yerden ısıtma sisteminin kurulumu kolay ve az bakım gerekmektedir. Enerji olarak tasarruf yapar ve konforlu ısınmanızı sağlar. Evimize güneş vurunca evin sıcak olması gibi, doğal olan su ile alttan ısıtma sistemleri evinizi doğal ısıtır. Yerden ısıtma sistemi, çok sıcak veya çok soğuk hava akışı olmadan, evinize çok rahat bir ortam yaratır. Sizlere kısa bir örnek verecek olursak, radyatörlere ulaşan plastik su borularının olduğu kısım, zeminde ayak teması yapınca sıcak ve rahat bir durum yaratır. Aynı bu örnekteki gibi ev zemininin çoğundan geçen yerden ısıtma su boruları ile konforlu ısınmayı sizlere sunuyoruz.

Sulu Yerden Isıtma Sisteminin Kullanım Alanları

Yerden ısıtma sistemlerinde  zemine döşenen polimer borular ve izolasyon straforları pek çok mekanda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Sistemin en önemli yapılarından biri olan kolay uygulanabilir olmasından dolayı tercih edilme sebeplerinden biridir. Günümüzde sulu alttan dairelerde, spor salonlarında, camilerde, hamamlarda, kurumsal mekanlarda ve ofislerde kullanılmaktadır. 

Sulu yerden ısıtma üzerine ne döşenir? Isı kaybı yaşanır mı?

Zeminden sıcak su ile ısıtma sisteminde zemin üzerine, fayans, doğal taşlar, parke ve diğer çeşitli zemin ürünleri kullanılabilir. Isı Enerji firmamız yaptığı iş ve projelerde eksiksiz olarak zemin izolasyonunu özel üretim olan ISIPOR marka straforlar ile yalıtımını öncelikle yapmaktadır. Zemin üzerine döşenecek olan ürünlerin tercih konusunda herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.  Yerden ısıtma sistemleri ile radyatör ısıtmanın özelliklerini karşılaştırdığımız zaman radyatörden gelen kuru havanın oksijeni yok ettiğini biliyoruz. Bu nedenle evlerimizi havalandırıyor, içeriye temiz havanın ve oksijenin girmesini sağlıyoruz. Sulu yerden ısıtma sistemleri doğal yöntemler ile radyal ısıyı yayarak, problemsiz ve sağlık sorunları üretmeden konforlu bir ısıtma gerçekleştiriyor. 

Yerden Isıtma Sistemleri İçin Önerilen Zemin Kaplamaları

* Ahşap zemin

Ahşap zemin döşemeleri yerden ısıtma sistemi için tercih edilebilir. Çünkü ahşap zeminler ısıyı eşit bir şekilde yüzeyine dağıtır. Parke sistemi alttan su ile ısıtma sistemi üzerine yapılırken nem ve su oranı giderildikten sonra yapılmalıdır. Dış cepheden su alma oranı yüksek olan bina ve konutlarda önce bu sorunun giderilmesi gerekmektedir. Isı ile beraber buharlaşan su ahşap zemine hasar vermektedir. Sonucunda ahşap zemin şişer ve çatlamalar oluşur. 

Camilerde yerden ısıtma sisteminde çoğu zaman şapa ihtiyaç duyulmamaktadır. Ahşap zemin sistem üzerine yerleştirilerek sonrasında halı ile kaplama yapılmaktadır. Bu durumda büyük mekanlarda daha elverişli sonuçlar alınmaktadır. En doğru sanılan ve yanlış olarak yapılan diğer yöntem ise şap kesme makinesi ile şapa şekiller vererek yerden ısıtma borularının içerisinden geçmesinin sağlanmasıdır. Bu durum etkilidir. Ne yazık ki tek sorun boru ile beton arasına izolasyon straforu döşenmediği için ısı alt dairelerde etkilemektedir. Yani ısınan tek siz değil alt komşunuzda oluyor. Bu durumda size gelen radyal ısı yarı yarıya alt ve üste eşit olarak etki etmektedir.

Özellikle yaptığımız işin kalitesi ve doğruluk yönergelerince yapan firmamız izolasyon straforu döşemesi yapmadan projelerine başlamamaktadır. Yerden ısıtmada izolasyon demek daha iyi ısı ve kaybolmayan ısı demektir.

* Halı Kaplı Zeminler

Gelenek ve göreneklerimizde olan halı kaplama ve serme yerden ısıtma sisteminde ısıyı izolatör olarak rol almaktadır. Bu nedenle Sulu yerden ısıtmacı olarak döşeme yaptığımız eminden gelen ısı biraz düşecektir. Çok büyük halı üretimi yapan firmalar artık yeni yerden ısıtma teknolojilerine göre halı altlıkları yapıyor. Bu durumda aklınızda oluşabilecek herhangi bir durum ve anlaşılmayan bir konu varsa, sulu zemin ısıtma sistemi teknikerlerimiz siz değerli müşterilerimize hizmet ve bilgi vermek için aktif olarak telefon başında beklemektedir. 

* Doğal Taş Zeminler

Fayans, karo, seramik ve diğer sert doğal taşlar yerden ısıtma sistemi için çok iyi ve doğru bir zemin kaplamasıdır. Isıyı hiç kaybetmeden yüzeye yansıtmaktadır. Diğer zemin kaplamalarından en iyi performansa sahiptir. Bu yüzden zemin kaplamaları için yerden ısıtmada kullanımını tercih edebilirsiniz. Isı pompası kullanırken, sıcaklık ayarlamaları kullanılırken ideal seçim tercihidir.

Sulu Zeminden Isıtma, Alttan Isıtma Sistemi, Yerden Isıtma Uygulaması Sulu

Yerden Isıtma Bağlantıları Olarak Neler Kullanılıyor?

Yerden ısıtma sisteminde ayrı ayrı özelliklere sahip olan malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler arasında en önemlisi içerisinden sıcak suyun geçtiği ısıtma borularıdır. Isıtma borularının özelliği sulu yerden ısıtma sisteminin kalitesini büyük oranda değiştirmektedir. Isıtma kaynağından çıkan sıcak sular bu borular içerisinden geçer. Boruların uzun ömürlü olmasından dolayı sistemin sorunsuz şekilde çalışmasını sağlar. Çapları genellikle 14 ile 20 mm arasında değişmektedir. Yerden ısıtma boruları zeminin içerisinde yer alıyor. Şap, parke ve diğer zemin kaplamalarının altında olduğu için gözle görülmemekte ama sıcaklık ile hissedilmektedir. 

Zemin üzerinde tek olarak görülebilen bağlantı yerindeki dağılım şemasıdır. Diğer adıyla kollektör bağlantıları.  Kollektörlere bağlanılan ısı pompası, ana vana termometresi, doldurma musluğu gibi bağlantılara sahiptir. Isı Enerji olarak boru, strafor, kollektör, vanalar ve diğer bağlantı ekipmanları olarak Rehau, Wawin, Isıpor, Danfoss, Fraenkische gibi kaliteli markaları tercih etmekteyiz. 

Whatsapp İletişim Yerden Isıtma

Sulu Yerden Isıtma Sisteminde Sızıntı Olur mu?

 Yerden ısıtma sisteminde su sızıntısı olması ihtimali çok düşüktür. En düşük durumu ise yapılan tesisattan kaynaklanan değil. Tamirat esnasında zemin delmelerden oluşabilecek bir durumdur. Boruların delinmesi veya kesilmesi sonucu oluşur, bu ihtimalde çok nadirdir. Tesisatta oluşabilecek kesilme veya delinmeler için Isı Enerji firmamız boru bağlantı parçaları ile onarımını yapmaktadır. 

Siz değerli müşterilerimize yerden ısıtma sistemlerinde  malzeme ve işçilik yönünden destek çıkarak, sizlere anahtar teslim projeler yapmaktadır. Kaba inşaatı devam eden villa, otel, restoranlar, yazlık evler için yerden ısıtma yaptırmak istiyorsanız, çalışma saatleri içerisinde firmamızı arayabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Yerden Isıtma Sistemi m2 Fiyatı

 Yerden ısıtma m2 fiyatı belirlemesi yapılırken birçok unsura göre belirlenmektedir.  Sulu yerden ısıtma fiyatlarında en önemli fiyat seçeneğini etkileyen unsur markadır. Kaliteli ve kalitesiz marka gözetmeksizin tercih seçimini siz değerli müşterilerimiz belirliyor. Stoklarımızda her marka yerden ısıtma malzemeleri yer almaktadır.  Sulu alttan ısıtma maliyetleri oldukça makul fiyatlar ile satışını yapıyoruz. Sektörde alttan ısıtma m2 fiyatı üzerinden hesaplandığı için diğer sitemlere göre daha uygun hesaplanması yapılmaktadır. Isı Enerji firmamız yerden ısıtma üzerine zemin kaplaması olarak herhangi bir hizmet sunmamaktadır. İşimiz sadece sulu yerden ısıtma sistemi malzemeleri satışı ve uygulamasıdır. 

Yerden Isıtma Uygulaması, Zeminden Isıtma Uygulama, Sulu Alttan Isıtma Nasıl Yapılır?

Sulu Alttan Isıtma Uygulaması, İzolasyonlu Alttan Isıtma Uygulamala, Yerden Isıtmalı Sistem Sulu, Su Borulu Yerden Isıtma

Sulu yerden ısıtma sistemi fiyatları, tesisatı yapılacak mekanın kaba inşaat sırasında yapılması daha uygun maliyetli olmaktadır. Hazır bir evin tesisatın sökülmesi, seramiklerin kırılması ek bir iş olduğu için sizlere fuzuli bir masraf çıkaracaktır. Firmamız kaba inşaat sırasında yerden ısıtma sistemini tercih ediyor ve sonrasında yapılacak olan alttan ısıtma sistemi ücretleri için bizleri arayarak, fiyat teklifi alabilirsiniz. Kış ayında özel %15 indirimli malzeme listemiz ile satışlarımızı verimli şekilde gerçekleştiriyoruz. Siz değerli müşterilerimize yerden ısıtma ürünlerini uygun fiyatlara satışını gerçekleştiriyoruz. Yerden ısıtma fiyatları konusunda profesyonel destek alabileceğiniz Isı Enerji firmamızı çekinmeden istediğiniz zaman çalışma saatleri içerisinde arayabilirsiniz. Siz saygı değer müşterilerimize bir telefon kadar yakın olduğumuzu unutmayın.
 

Sulu Yerden Isıtmanın Faydaları Nelerdir?

Sulu yerden ısıtmanın en faydalı avantajı olarak insan sağlığını ilk maddeye koyabiliriz. Radyal ısılar ile insanların kışın ve soğuk hava koşullarında ısınmasını sağlayan yerden ısıtma sistemi sağlıklı bir yöntem olduğu için ve kuru hava oluşturmadığı için tercih edilmektedir.
 
    • Kışın ayaklarınızın üşümemesini ve bulduğunuz ortamı ısıtarak rahat ve ferah olarak yaşamanıza katkı sağlar.
    • En önemli özelliklerden olan ve diğer ısıtma sistemlerine göre tercih edilme sebebi olan ısıyı eşit şekilde yaymasıdır. Yerden ısıtma üzerine yapılan seramik, parke ve diğer zemin kaplamaları ile ısı eşit bir şekilde yüzeye yayılır. 
    • Faturalarda tasarruf etmenin en sağlıklı ve doğru olan tercih.
  • Yerden ısıtma sistemi zemin altında kaldığı için gözle görülmemektedir. Radyatör gibi çok yer kaplayan ve eşyaların yerleştirilmeme sorunlarını ortadan kaldırır, evinize istediğiniz gibi konfor oluşturabilirsiniz.

Kaliteli malzeme donanımı ve profesyonel ekibimiz ile sizlere her marka sulu yerden ısıtma sistemini evinize, villanıza, ofisinize ve diğer mekanlarınıza kuruyoruz. Bizleri arayabilir, yerden ısıtma sistemleri hakkında detaylı bilgi ve fiyatlandırma alabilirsiniz.

Esneklik

Esneklik

Yerden ısıtma son derece esnektir. Herhangi bir mekana veya mülke kurulabilir. Yeni yapılarda ve tadilatlarda yapılmaya uygun koşul bulunmaktadır. Birden fazla kata ve odaya yerden ısıtma sistemini kurabilir, koforlu ısıtma sistemine sahip olabilirsiiniz.

Sıcak, ısıtmalı zemin

Sıcak Isıtmalı Zemin

Yerden ısıtma sistemlerinin ana faydalarından biri, sıcaklığı nasıl hissettikleridir. Isı, zeminden yavaşça yukarı doğru yayılır ve soğuk zeminlerin ayak altında sıcak hissetmesini sağlar. Yerden ısıtma sistemleri, radyatörlerde yaygın olan soğuk noktaları ve hava akımlarını ortadan kaldırarak eşit bir sıcaklık üretir.

%25 daha verimli

%25 Daha Verimli

Sıcak su yerden ısıtma, bir radyatör sistemine göre çok daha düşük akış sıcaklıkları kullanır. Daha geniş bir yüzey alanını kaplayarak, süreçte daha az enerji kullanarak odayı etkili bir şekilde ısıtmaktadır. Bu nedenle yerden ısıtma verimliliği radyatörlere göre yaklaşık %25, ısı pompası ile birlikte kullanıldığında ise %40'a kadar daha verimlidir!

Konfor ve Yerden tasarruf

Yerden Tasarruf ve Gizli

Yerden ısıtma boruları zemin altına gizlendiği için yerden ısıtma sistemleri görünmez. Bu sistem radyatör ihtiyacını ortadan kaldırarak duvarda kaplanan radyatör yerlerine gerek bırakmaz. Isı Enerji Mühendislik olarak profesyonel hizmet.

Güven ve Sağlık

Güvenilir ve Sağlıklı

Yerden ısıtma sistemleri eski radyatör sistemine göre daha düşük sıcaklıkta çalışmaktadır. Yaşlılar ve çocuklar için ısıtma sistemini güvenli hale getirmektedir. Belirli cereyan ve toz hareketlerinden arındırılmış sıcaklık sağladığı için alerjisi olanlar için de tercih edilen sistemdir.

Konforlu yerden ısıtma

Konforlu ve Nazik Isıtma

Düşük sıcaklıklı bir ısıtma sistemi olarak, yerden ısıtma, radyatörler gibi geleneksel yüksek sıcaklıklı sistemlere göre daha az enerji kullanır. Yerden ısıtma sisteminin en büyük tercih edilme sebebi enerji tasarrufu ve konfordur. Isı Enerji bir mühendislik firmasıdır.

Rehau Sulu Yerden Isıtma

Yerden ısıtma sistemi fiyatları mülkün büyüklüğü ve proje için en uygun yerden ısıtma sistemine bağlıdır. Yerden ısıtma, radyatörlere göre yaklaşık %25 daha verimlidir.  Faturalarınızda tasarruf sağlayabilir. Ortalama m² fiyatları da dahil olmak üzere daha fazla bilgi, yerden ısıtma maliyeti için ziyaret edin.

Uzun ömürlü olarak yerden ısıtma sistemleri m2’si marka ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Yerden ısıtma projeleriniz için www.isienerji.com’dan m2 fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Yerden ısıtma sistemi eski radyatör sisteminin yerini almış ısıtma sistemidir. Alttan ısıtma sistemlerinde zemin altından sıcak su borular içerisinde dolaşarak süreklilik ve konfor neticesiyle kullanıcıları memnun bırakmaktadır. Yerden ısıtma sistemleri hakkında daha  detaylı bilgi almak için Isı Enerji Mühendislik firmasını arayabilirsiniz.

Yerden ısıtma ne zaman yapılmalıdır sorusuna mekanın kaba inşaat sırasında veya tadilat sırasında yapılması Isı Enerji Mühendislik firmamızın uzman kişilerince önerilmektedir.

Türkiye’de Yerden ısıtma markaları olarak alman kalitesi altında Rehau, Danfoss, Fraenkische, Wavin pilsa malzemeleri satışı ve yerli olarak E.C.A, KAS. KALDE ve diğer yerli ürün gurupları kullanılmaktadır.

Sonradan yerden ısıtma sistemi yaptırmak için petek sistemini değiştirmek ve daha birçok revizyona ihtiyaç duyulmaktadır. Bu konu hakkında firmamızın uzman kişilerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yerden ısıtma sistemi yapılırken ürün markaları ve kalitesi en önemli faktördür. Isı Enerji firmamız yerden ısıtma borusu, kollektör ve strafor olarak yüksek kalitede ürünleri müşterilerine önermektedir. 

Yerden ısıtma sistemi kombi, kazan, ısı pompası, güneş enerjisi gibi ana ısıtıcıya bağlanmaktadır. Her ısıtıcı ile uyum içerisinde çalışan yerden ısıtma sistemi hakkında detaylı bilgi almak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Yerden ısıtma, radyatörlere göre yaklaşık %25 daha verimlidir. Yerden ısıtma sistemleri ile Faturalarınızda tasarruf sağlayabilirsiniz.

Başa dön