Isı Enerji

Yerden Isıtma Sistemleri, Zemin Isıtma ve Malzemeleri

Şile yerden ısıtma, Şile yerden ısıtma sistemleri, Şile alttan ısıtma, Şile ısıtmacı, Şile zeminden ısıtma, Şile ısıtma malzemeModern binalarda sık sık tercih edilen Şile yerden ısıtma ürünlerinin kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Bir alttan ısıtma sisteminde ne kadar kaliteli malzemeler kullanılırsa sistem o kadar uzun ömürlü olur. Masrafsız ve arıza yapmayan bir yerden ısıtma sistemi enerji tasarruflu olduğundan ekonomiktir. Türkiye’de giderek popüler hale gelen yerden ısıtma sistemlerinin parça kalitesine dikkat edilmelidir. Isı Enerji firmamızda her türlü yerden ısıtma ürününü en uygun fiyat seçenekleriyle bulabilirsiniz. Şile yerden ısıtma sistemleri denince akla ilk gelen tüm malzemeler firmamızda mevcuttur.

Yerden Isıtma Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere binalarda ısıtma sisteminin zeminden yukarı doğru yapıldığı sistemlerdir. Bu sistemlerde geleneksel ısınmada olduğu gibi kalorifer petekleri bulunmaz. Bunun yerine zeminin altına monte edilen elektrik panelleri veya sıcak su boruları kullanılır. Ülkemizde ısınmada kullanılan enerji doğalgaz olduğu için sulu yerden ısıtma sistemleri yaygındır. Şile alttan ısıtma sisteminin kullanışlı ve verimli olması için önceden planlanması gerekir.Deneyimli yerden ısıtma ustaları, her konut ve iş yeri için farklı planda yerden ısıtma sistemi planlayabilir. Zemine döşenecek boruların yapacağı açılar bile ısınma performansını etkiler. Daha düşük yakıt tüketimi ile maksimum ısınma performansı veren yerden ısıtma sistemleri oldukça popülerdir. Giderek yaygınlaşan bu sistemlerin temel çalışma prensibi zemine döşenen borularla olur. Şile ısıtma sistemleri arasında yerden ısıtma giderek ön plana çıkmaktadır.

Şile Yerden Isıtma Sistemleri

Enerjiyi verimli bir şekilde kullanan alttan ısıtma, geleneksel kaloriferli sistemlere göre çok avantajlıdır. İç mekanda kalorifer peteği ve su boruları bulunmadığı için geniş ve dekoratif alanlar sunar. Bu sistemlerde kullanılan malzemelerin yüksek kalitede olmasına dikkat edilmelidir. Enerjiyi akıllıca kullanan bu Şile yerden ısıtma sistemleri sayesinde iç mekanda ideal sıcaklık ortamı elde edilir. Konut ve iş yerlerinde tercih edilen alttan ısıtma sisteminin tecrübeli bir usta tarafından planlanması gerekir. Ayrıca deneyimli ustalar, malzeme seçiminde de çok ince detaylara dikkat eder. Nitekim yerden ısıtma ürünlerinin kolay kolay deforme olmayacak malzemeden üretilmesi gerekir. Şile zeminden ısıtma ürün ihtiyaçlarınızda aradığınız en kaliteli parçalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için sektörde uzun yıllardır faaliyet gösteren Isı Enerji firmamızı seçmeniz yeterlidir.

Yerden Isıtma Sisteminin Avantajları

Kurulduğu günden beri müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunan şirketimizde her türlü yerden ısıtma parçası bulunur. Bu ürünler yurt dışından ithal edildiği için sistemin verimli şekilde çalışması amacıyla tasarlanmıştır. Deneyimli yerden ısıtma ustaları tarafından tasarlanan sistemler uzun yıllar boyunca masraf çıkarmaz. Genel olarak Şile yerden ısıtma denince sistemin geleneksel yöntemlere göre farkı şunlardır:
 • Az yakıt tüketimi ile maksimum sıcaklık sunar. 
 • Odada yerden yükselen ısı homojen şekilde yayıldığı için soğuk alan bulunmaz. 
 • Kalorifer peteği ve borular olmadığı için estetik görünüm sunar.
 • Geniş odalarda dekorasyon yapmak daha kolaydır. 
 • Zeminden yükselen ısının beyaz eşyaların motoruna zarar vermemesi için yalıtım malzemeleri kullanılır. 
 • Kaloriferli sistemde toz ve alerjen uçuşması yerden ısıtmada bulunmaz. 
 • Uzun süre sıcak kalan odalar enerji tasarrufu sağlar. 
 • Görsel açıdan estetik ve sağlıklı iç mekanlar tasarlanır.
Şile alttan ısıtma, Şile villa yerden ısıtma, Şile alttan ısıtma malzeme, Şile ısıtmacı, Şile villa ısıtmaTüm bu avantajları kullanabilmek için zeminden ısıtmanın profesyonel bir şekilde dizayn edilmesi gerekir. İşte bu noktada kaliteli malzeme kullanımı öne çıkar. Özellikle Şile yerden ısıtma borusu gibi ekipmanların yüksek sıcaklık seviyesine dayanıklı olması gerekir. Aksi halde çabucak paslanan ve zarar gören borular sızdırma sorunu yaratabilir. Bu tür masraflarla karşılaşmamak için mutlaka orijinal ve kaliteli ürün kullanılmalıdır. Lüks parlak özel üretimimiz olan kollektör dolabı için hemen ulaşabilirsiniz.

Yerden Isıtma Sisteminde Kullanılan Ürünler

Zeminden ısıtma sisteminin tek kuruş masraf çıkarmaması için kullanılan ürünlerin malzeme kalitesine dikkat edilmelidir. Birinci sınıf kalitedeki malzemeden üretilen yerden ısıtma ürünleri uzun yıllar boyunca kullanılır. Parçaların deforme olmadan kullanılması sayesinde sistem tek kuruş masraf çıkarmadan çalışır. Şile yerden ısıtma malzemeleri arasında yer alan şu ürünlerin kaliteli olması gerekir:
 • Kollektör 
 • Su boruları 
 • Vana ve dirsekler 
 • Yalıtım şiltesi veya straforu 
 • Kollektör dolabı
 • Duvar izolasyon bandı 
 • Aktüatör 
 • Oda termostatı 
 • Şap katkı maddesi
Görüldüğü üzere her yerden ısıtma sisteminde mutlaka bulunması gereken ürünlerden bazıları bunlardır. Bu parçalardan birinin zarar görmesi durumunda sistem sıkıntı çıkarır. Sistemin arızalanmadan çalışması için kollektöre dikkat edilmelidir. Çünkü bu parça su borularına giden sıcak su miktarını belirleyen bir görev üstlenir. Şile kollektör dolabı sayesinde korunaklı ve güvende tutulabilir. Sistemin kalbi olarak görülen kollektör su borularının zarar görmeden sıcak suyla dolmasını sağlar.

Yerden Isıtma Sistemi Nasıl Çalışır?

Zeminden ısıtma sisteminin çalışma prensipleri geleneksel ısınmaya benzer yapıdadır. Ülkemizde ısınmada kullanılan temel enerji doğalgazdır. Bir kazanda ısınan su kollektöre gelip buradan istenen derece olacak şekilde su borularına geçer. Vanaların açılıp kapanması ile sistemdeki su miktarı belirlenir. Zemindeki sıcaklığı en iyi şekilde korumak için yalıtım malzemelerine de önem verilmelidir. Şile yerden ısıtma straforu sayesinde ısı uzun süre odanın içinde tutulmuş olur.Ayrıca zemindeki sıcaklığın mobilyalara ve beyaz eşyalara zarar vermeyecek seviyede olması gerekir. Bunun için şap atılan zeminde destekleyici ürünler kullanılmalıdır. Zemini düz ve kullanışlı hale getiren Şile şap katkı maddesi son derece önemlidir. Sektörde uzun yıllardır faaliyet gösteren firmamızda tüm bu ürünleri bulabilirsiniz. En uygun fiyatlarla yerden ısıtma ürünleri satın almak istediğinizde Isı Enerji doğru adrestir.

En Kaliteli Yerden Isıtma Malzemeleri Üreticileri

Sistemde kullanılan parçaların yüksek kaliteli olması, uzun ömürlü bir ısınma performansı sunar. Daha az yakıt harcayarak maksimum sıcaklık performansı sunan yerden ısıtma oldukça verimlidir. Bu enerji verimliliğini sağlamak için yalıtım ekipmanları kullanılır. Zeminden yayılan sıcaklığın yan duvarlara geçmesini önlemek gerekir. Bu noktada kullanılan Şile kenar izolasyon bandı sayesinde sıcaklık sadece odanın içine yönlenir. Uzun süre sıcak kalan odalar ile konut ve iş yerlerinde yaşam kalitesi yükselmiş olur.Şile Zeminden IsıtmaHer sektörde olduğu gibi yerden ısıtmada da öne çıkan bazı markalar vardır. Şile Rehau yerden ısıtma markası bunlardan biridir. Sektörün en güvenilir ve kaliteli markalarından olup çok sayıda malzemesi bulunur. Ayrıca Almanya’da üretim yapan Şile Fraenkische yerden ısıtma ürünlerine de firmamız aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bu malzemeler birinci sınıf kalitede olduğu için kolay kolay arızalanmaz. Orijinal ve ithal ürün arayanlar isterse Şile Danfoss yerden ısıtma markasını da tercih edebilir. Bu markaların ürünleri kolay kolay deforme olmadığı için uzun ömürlüdür.

Şile Yerden Isıtma Sistemi Fiyatları

Zeminden ısıtma sistemlerinin tek kuruş masraf çıkarmadan kullanımı oldukça ekonomiktir. İlk başta yüksek maliyetli gibi görünse ekonomik olduğu için enerji tasarrufu sağlar. Şile villa ısıtma ihtiyaçlarınızda en doğru seçim yerden ısıtma olur. Çünkü artık yeni yapılan binalarda daha sık tercih edilen bu sistem, uzun ömürlü ve ekonomiktir. Enerjiyi az kullandığı için çevreci ısınma sistemlerinden biri olarak kabul edilir. Bütçenize en uygun fiyatlarla kaliteli ve uzun ömürlü yerden ısıtma ürünlerini firmamızda bulabilirsiniz. Sektördeki Isı Enerji firmamız Şile yerden ısıtma ürünlerinde yılın 365 günü kampanyalı fiyat seçenekleri sunmaktadır.
Yerden Isıtma Borusu
Rehau Sulu Yerden Isıtma
Danfoss Yerden Isıtma Marka - Logo
Fraenkische Sulu Yerden Isıtma
Wavin Sulu Yerden Isıtma
Başa dön