Isı Enerji

Yerden Isıtma Sistemleri, Zemin Isıtma ve Malzemeleri

Rehau Termostatik Vana 230V Aktüatör, Rehau termostatik vana motoru, Rehau kollektör vana motoru, Termostatik uni vana Rehau

Rehau Termostatik Vana

Evlerde ve işyerlerinde konforlu bir yaşam alanı elde etmek için uygulanan yerden ısıtma sistemlerinde Rehau termostatik vana kullanımı büyük önem taşır. Sıcak su tesisatı ile birlikte çalışan yerden ısıtma sistemlerinde ideal ve işlevsel bir kullanım avantajı elde etmek için ince ayarlama yapılmalıdır. Genellikle kombi yardımıyla çalışan yerden ısıtma sistemlerinde sıcak suyun ideal biçimde dağıtımı için termostatik vanaya ihtiyaç vardır. Ayrıca ısı pompası gibi bir enerji kaynağı kullanılarak suyun ısıtılması sağlandıktan sonra suyun tesisat içinde dolaştırılmasında termostatik vana kullanılır. Bu yüzden Rehau markası tarafından üretilen kaliteli ve uzun ömürlü termostatik vanalarla ev ve işyerlerinde en ideal yerden ısıtma sistemi uygulanabilmektedir.

Rehau Termostatik Vana Nedir?

Türkiye’de özellikle son yıllarda büyük talep gören yerden ısıtma sistemlerinde sıcak su kullanıldığı zaman, tesisatın profesyonel ekipmanlarla donatılması gerekir. Sulu yerden ısıtma sistemlerinin günün her saatinde ve istenen her anda sorunsuz çalışması için termostatik vanaya da ihtiyaç vardır. Termostatik vana, su tesisatı içinde suyun ideal miktarda ve belirtilen sıcaklıkta dağıtımını başlatan en önemli parçalardan biridir. Otomatik ve motorlu modellerle üretilen termostatik vana seçimi, yerden ısıtma sisteminin kalitesi ve işlevselliği üzerinde doğrudan etkilidir. 

Almanya merkezli üretim yapan Rehau markası, termostatik vana üretiminde bu sektörün en önde gelen markalarından biridir. Birinci sınıf kalitedeki malzemeden üretilen Rehau aktüatör vana, motorlu sistemle çalıştığı için oldukça kullanışlıdır. Hem aküatör hem de termostatik vana isimleriyle adlandırılan bu parça, su tesisatı içinde sıcak suyun ideal miktarda dolaştırılmasında etkilidir. Yerden ısıtma sisteminin uzun yıllar boyunca masraf çıkartmandan çalışmasını isteyenler, termostatik vana seçiminde Rehau markasını gönül rahatlığı ile tercih edebilirler.

Rehau Termostatik Vana Nerelerde Kullanılır?

Yerden ısıtma sistemlerinin hemen hemen bütün tesisat ve yalıtım parçalarını üreten Rehau markası, üstün Alman teknolojisini ürünlerine yansıtmaktadır. Ülkemizde nadir olarak kullanılan Rehau markasının termostatik vanaları, uzun yıllar boyunca herhangi bir sorunla karşılaşmadan kullanım imkanı tanımaktadır. Genellikle yerden ısıtma sistemlerinde sıcak suyun tesisat içinde ideal sıcaklıkta ve basınçta dağıtımını üstlenen Rehau termostatik vana, 230V ve 24V motorlu modellere sahiptir. Bu vanalar sayesinde farklı güç ihtiyaçlarına göre en ideal model seçildiğinde yerden ısıtma tesisatının sorunsuz biçimde çalışması mümkün hale gelmektedir. Alman kalitesi ile üretim yapan Rehau markasının termostatik yani aküatör vanalarında malzemeler son derece dayanıklı olduğu için yerden ısıtma sistemi verimli şekilde çalışmaktadır.

Rehau Motorlu Vana (Termostatik), Rehau Termostatik Vana Otomasyon, Isı Enerji Rehau Termostatik Vana Motoru, Rehau Aktüatör Vana

Rehau Termostatik Vana Özellikleri Nelerdir?

Sektörde en çok talep gören yerden ısıtma sistemi parçalarından olan Rehau aktüatör vana modellerinde işlevsel özellikler vardır. Dünya genelinde kabul gören bu marka, yerden ısıtma sistemleri içinde işlevsel ve kaliteli parçalar imal etmektedir. Bunlardan biri olan Rehau termostatik vananın öne çıkan özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Rehau termostatik vana her yerden ısıtma sistemine standart ebatlara sahiptir. 
 • Motorlu ve standart modelleri ile pratik kullanım avantajları sunar. 
 • Farklı güç özelliklerine sahiptir.  (230v ve 24v)
 • Kombi yada ısı pompası gibi ısıtma cihazları ile birlikte kullanılabilir. 
 • Yerden ısıtma tesisatının dönüş başında konumlandırıldığı için işlevseldir. 
 • Kollektör bağlantısı ile birlikte kullanıldığında maksimum verim sağlar. 
 • Su tesisatının hacimsel debinin dağıtılmasında ve ayarlanmasında etkilidir. 

İsviçre merkezli üretim yapmasına rağmen Almanya’nın önde gelen markalarından biri olarak kabul edilen Rehau markasının termostatik vanaları son derece kullanışlıdır. Rehau otomatik vana motoru sayesinde yerde ısıtma tesisatının tüm işlemleri otomatik bir şekilde yönetilebilir. Ev ve ofis ortamında tercih edilen yerden ısıtma sistemlerinde Rehau markasının avantajları bir hayli fazladır. 

Rehau Termostatik Vana Dayanıklı Mı?

Birinci sınıf kalitedeki malzemeden üretim yapan Rehau markasının termostatik vanaları uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanılabilir. Rehau vana motoru olmadan tesisat içinde hacimsel debinin dağıtılması ve ayarlanmasında epey zorluk yaşanabilir. Kollektör tertibatının korunması ve kombiden gelen sıcak suyun tesisatta dolaşıma geçmesi için bu vanaya ihtiyaç vardır. Birinci sınıf kalitedeki malzemeden üretildiği için Rehau termostatik vana arızaları olmadan uzun yıllar boyunca kullanılabilir. İşlevsel ve güvenilir bir yerden ısıtma tesisatı için termostatik vana seçiminde mutlaka Rehau gibi profesyonel markalar seçilmelidir.

Rehau Termostatik Vana Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Sulu yerden ısıtma sistemlerinde önemli bir yere sahip olan termostatik vana seçiminde Rehau markasını tercih edenler pek çok avantajdan yararlanabilir. Her ebatta ve her yerden ısıtma sisteminin özelliklerine uygun koşullarda üretilen Rehau yerden ısıtma termostatik vana oldukça kullanışlıdır. İşlevsel özellikleriyle tercih edilen Rehau termostatik vananın kullanım faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Yerden ısıtma sisteminin istenilen sıcaklıkta ayarlanmasını sağlar. 
 • Oda sıcaklığını istediğiniz derecede sabit tutmak için tesisata giden suyun miktarını otomatik olarak yarlar. 
 • Oda sıcaklığı istediğiniz dereceye geldiğinde sıcak kazan suyunu kesip ayarlama yapar. 
 • Oda sıcaklığı ayarlanan değerin altına düştüğünde ısıtıcıdan gelen sıcak suyun tesisata dağılmasını sağlar. 
 • Bu sayede oda sıcaklığını istediğiniz sıcaklık değerinde sabit tutmanıza yardımcı olur. 
 • Uzun kullanım ömrü ile yerden ısıtma sistemlerinde masraf çıkarmadan kullanılabilir. 
 • Güneş ışınları ve ortamda çalışan elektrikli cihazların yaydığı ısıyı algılayarak yerden ısıtma sisteminin gereksiz sıcaklık artışı yapmasının önüne geçer. 
 • Oda sıcaklığında en ideal seviyeyi belirlediği için gereksiz ısınmayı önler ve enerji tasarrufu sağlar. 

Rehau Termostatik Vana Fiyatları, Rehau Motorlu Vana, Rehau Otomatik Vana

Doğru kullanım koşullarına göre çalıştırılan Rehau uni termostatik vana, hem kullanışlı hem de masrafsızdır. Yerden ısıtma sisteminin tesisat kurulumu sırasında sadece bir kere satın alıp yerine monte ettireceğiniz Rehau termostatik vanalar uzun yıllar boyunca tüm beklentilerinizi karşılar. Yerden ısıtma tesisatında bir dünya markası gelen Rehau markasının tüm tesisat ürünlerinde olduğu gibi termostatik vanaları da firmamızdan rahatlıkla sipariş edebilirsiniz.

Rehau Termostatik Vana Motoru Nasıl Çalışır?

Algılayıcı ve otomatik motoru ile konforlu ısınma avantajı sunan Rehau termostatik vana motoru uzun yıllar boyunca deforme olmadan çalışır. Hassas sıcaklık kontrolü yapmayı sağlayan bu motor, A sınıfı enerji sertifikasına sahip bir parçadır. Rehau termostatik vanalarda odanın istenen sıcaklık derecesine ulaşması ve bu derecede sabit kalması için motor bloğuna önemli görevler düşer. Yerden ısıtma sistemlerinde geniş bir kullanım alanına sahip olan Rehau termostatik vanalar elektrik akımı açısından 230 volt veya 24 volt ile uyumlu motor çeşitlerine sahiptir. Evlerde ve ofislerde gündeme getirilen Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında yönetmeliklere uygun koşullarda ısınabilmek için Rehau aktüatör vana kullanılmalıdır.

Rehau Termostatik Vana Fiyatları Neye Göre Değişir?

Yerden ısıtma sisteminin kapasitesine göre farklı güç seçeneklerine sahip olan Rehau termostatik vana fiyatı farklılık gösterebilir. Rehau termostatik vanalar her yerden ısıtma sisteminin kapasitesine uygun koşullarda üretilmektedir. Kollektör bölümüne bağlı olarak çalışan termostatik vanalar sayesinde uzun kullanım avantajları elde edilebilir. Yaşam alanlarında konfor ve yüksek yaşam standardı için belirli oda sıcaklığı ayarlamada Rehau termostatik vanalardan destek alınabilir. Rehau termostatik vanaların 230 veya 24 volt modellerinde farklı fiyat seçenekleri bulunmaktadır. Yerden ısıtma sisteminin uzun yıllar boyunca verimli ve masrafsız şekilde kullanımı için bütçenize uygun koşullarda Rehau termostatik vana siparişi verebilirsiniz.

REHAU Yerden Isıtma
Başa dön