Isı Enerji

Yerden Isıtma Sistemleri, Zemin Isıtma ve Malzemeleri

Rehau Şap Katkı Maddesi, Rehau Şap Katkısı Nedir? Rehau Şap Katkı Fiyatları

Rehau Şap Katkı Maddesi

Modern oturtma sistemi denildiği zaman ilk akla gelen sistem yerden ısıtma sistemidir.  Gerek işletme gerek de konutlarda sıklıkla tercih edilir.  Isınma ihtiyacının konforlu bir şekilde olmasına olanak sağlayan yerden ısıtma sisteminin en iyi şekilde yapılmış olması performansı doğrudan etkileyen bir unsurdur.  Yerden ısıtma sisteminin döşenmesi sırasında gerek işçilik gerekse kullanılan malzemelerin en iyi şekilde seçilmesi gereklidir.

Rehau şap katkı maddesi yerden ısıtma sisteminin yapıldığı yüzeylerde kullanılır.  Zeminin pürüzsüz ve tamamen düz olabilmesi maksadıyla tercih edilen şap katkı maddesi kullanılacak alana uygun olarak tercih edilir.  Yerden ısıtma sistemi aşamalarında test edilerek onaylanma sonrasında geçilen adım zemini parke seramik ya da mermer kaplamaya hazır hale getirilir.

Kaplama öncesinde gerek yalıtım gerek ise görüntü için atlanmaması gereken adımlardan bir tanesidir.  Alana bağlı tüketimin gerçekleştirildiği şap katkı maddesi uygulaması yapılmadan önce yerden ısıtma sisteminin gerektiği gibi çalışıp çalışmadığı test edilmesi gerekir.   Döşeme işleminin tamamlanması sonrasında şap kalınlığı belirlenerek uygun bölgeye bu konuda uzman kişiler tarafından uygulama işlemi yapılır.

Rehau Şap Katkı Maddesi Nasıl Kullanılır?

Şap katkı maddesi yerden ısıtma sistemi için gerekli olan malzemelerin başında gelir.  Gerekli olan döşeme işleminin yapılması için ihtiyaç duyulmuş olan şap katkı maddesi kullanım alanı için özel olarak üretilir.  Şap kalınlığı doğru bir şekilde belirlenmesi kullanılacağı alana uygun olarak seçilir. Yerden ısıtma projelerinde kullanılan malzemelerden birbiriyle uyumlu olması gerektiği zaman seçilen ürünler önem arz eder.  

Isı yalıtımın doğru bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için kullanılan borular ve straforun problemsiz döşenmesi gerekmektedir. Rehau şap katkı maddesi ne işe yarar sorusuna yanıt olarak ısıtma sisteminin gerçekleştirileceği zemin üzerine uygulanmasına yarar.  Sırasıyla kenar izolasyon bandı çekilmesi, strafor döşenmesi ısıtma borularının döşenmesi ve son aşama olarak şap kaplaması uygulanır. Yerden ısıtma şap kaç cm olmalı makalemizi okuyarak yerden ısıtma sisteminin üzerine dökülecek olan şapın kaç cm olacağı hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Her aşamada kendi içinde önemli bir unsur olduğundan yapılan işlemlerin tamamı alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekir.  Yapılan işlemde esnasında birbiriyle uyumlu ve kaliteli malzemeler kullanılması tesisata yüksek performans gösterebilmesine olanak sağladığından önem arz eder.   Şap kaplaması işlemi için tercih edilmiş olan Rehau şap katkı maddesi fiyatları uygun seçenekler ile satışa Isı Enerji firmamızda satışa sunulmuştur.

Rehau Şap Katkısı Satışı, Rehau Şap Katkı Maddesi Nerede Satılır?, Rehau'da Şap Sıvı Katkısı, Şap Suyu Rehau, Katkı Maddesi Rehau

Rehau Şap Katkı Maddesi Özellikleri Neleri Kapsar?

Şap katkı maddesinin kullanılacak olan zemin için uyumlu olması gerekir. Rehau şap katkı maddesi kilogram fiyatı genellikle uygun olarak satışa sunulur. Rehau şap katkı fiyatları piyasaya göre ve ürünün alış fiyatının artmasına göre değişir. Şap katkı maddesi genel olarak çimento şapları için kullanılır.  Çimento şaplarının kullanımına uygun olan şap katkı maddesi çimento şap maddesinin plastikleşmesine ve kolay karıştırılmasına olanak tanır.

Çimento tipleri ile uyumlu bir yapıya sahip olan Rehau şap katkı maddesi 10 kg seçeneği olarak da satışı vardır. Tercihe göre kireç ile de uygulanabilen şap katkı maddesi donma noktası -8 derecedir. Şap katkı maddesi gerekli koşulların sağlanması durumunda uzun süre saklama özelliği vardır.

Rehau Şap Katkı Maddesi Neden Kullanılır?

Yerden ısıtma sisteminin üzerine en uygun bir şekilde kapatılma işlemi yapılması için şap katkı malzemesi tesisatın üstünün örtüldüğü malzemenin çok daha güçlü ve dayanıklı olmasını sağlar. Dökülecek olan şapın kalınlığı uygulanacak olan döşemeye göre farklılık gösterir.  Bu tespitini iyi yapılması sonrasında üzerine parke seramik ya da mermer kaplamasının yapılması için oldukça önem arz eder.  

Dökülen şapın doğru teknikler ile dökülmesi gerekir. Düz ve pürüzsüz bir zemin hazırlanması sonraki aşamanın kusursuz bir şekilde ilerlemesi için gereklidir. Şapın güçlendirilmesi üzerine yapılacak olan seramik, parke gibi kaplamanın sağlamlığı için çok önemlidir. Bu nedenle şap için ayrıca güçlendirici katkı maddesi kullanılır. Rehau Şap katkı maddesine özellikle yerden ısıtma sistemi projelerinde ihtiyaç vardır.

Şap Katkı Maddesinin Özellikleri Nelerdir?

Rehau yerden ısıtma şap katkı maddesi kuvvetli olabilmesine imkân sunan birbirinden farklı faydaları vardır. Yapılmış olan yerden ısıtma sistemi projenin problemsiz şekilde çalışması kusursuz görünmesi için kullanılan şap katkı maddesi dayanıklılık konusunda yüksek performansa sahip olur. Şap katkı maddesinin özellikleri şu şekilde sıralanır

  • Şapın içinde yer alan ham maddenin homojenleşmesine olanak tanır.
  • Çimento şapı için yoğun olarak kullanımı vardır.
  • Isı tekniği özelliğinde iyileşme sağlamış olur.
  • Yanmaz bir madde içerir.  Bu nedenle kullanımı oldukça güvenlidir
  • Klorit içermez.

Daha sağlıklı daha güvenli ve en yüksek verime ulaşılabilmesi için gerekli olan içerik mevcuttur.

Cismin bükme ve basınç gücünün artmasına imkân sunar.

10 kilogramlık bidonlar şeklinde temin edilerek ihtiyaç doğrultusunda kullanımı vardır.

Rehau Şap Katkı Maddesi Fiyaları, Rehau Şap Katkı Maddesi Özellikleri, Rehau Şap Sıvısı

Rehau Şap Katkı Maddesi Kullanımı Nasıldır?

Alanında en iyi olması ile bilinmiş olan Rehau şap katkı maddesi kullanılacak alana göre değişkenlik gösterir.  Kolay bir şekilde temin edilebilen şap katkı maddesi yerden ısıtma projelerinde problemsiz şekilde çalışma için önemlidir. Verimlilik bakımından kullanıcılar tarafından tam not almayı başarmış olan Rehau şap katkı maddesi ısıtma boruları ve strafor döşenmesi sonrasında uygulanır. 

Uygulama işlem esnasında birim cm olarak şap kalınlığı metrekarede kullanılacak ise 0,035 kilogram şap maddesi olarak tercihi vardır. Bu oranı kullanım şekline göre değişiklik gösterir.  Kalınlığı ve şekli uzmanlar tarafından ayrıntılı olarak incelenir sonrasında belirlenmelidir.

Şap Katkı Maddesi Hangi Alanlarda Tercih Etmek Gerekir?

Modern ısıtma sistemi olan yerden ısıtma sistemleri bina ve işletmelerin rahat olarak ısınma ihtiyacının giderilmesine olanak sağlar.  Yerden ısıtma sisteminin problemsiz şekilde çalışabilmesi için gerekli olan yalıtımını yapılması kullanılan teknik ve malzemeler bu aşamada önemlidir.  

Şap katkı maddesi çimento şapları için kullanılan oldukça verimli ve bir o kadar da kaliteli ürün olan Rehau şap katkı maddesi alana yapılması gerektiğinde doğru kullanım şekli önemli olur. Isıtma sisteminin performansını etkilediğinden kullanılacak alan şap katkı maddesi için önem arz eder.

Rehau Şap Katkı Maddesi Uygulama Yapılırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Her işte olduğu gibi rehau şap katkı maddesi uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gerekli olan unsurlar vardır. Doğru kullanım yapıldığında iyi sonuçlar verdiğinden kullanım şeklinin iyi bir şekilde bilinmesi gerekir. Bütün çimento tiplerine uygun olduğu için çimento seçiminde herhangi bir sınırlama yoktur. Kuru çimento ve kum karışımına ilave edilerek kullanılması yanlış bir uygulama şekli olarak ifade edilir. Kesinlikle tavsiye edilmeyen bu kullanım şekli pürüzsüz sonuç alınmamasına neden olur.  

Doğru kullanım şekli ise temiz bir suya ilave edilerek uygulanmasıdır.  Temiz suya ilave edilen rehau şap katkı maddesi temiz su ilave yapıldıktan sonra çimento ve kum karışımına ilave edilmelidir. Uygulanmış olan yüzeyin pürüzsüz olması sonrasında üzerine ilave edilecek olan parkenin problem çıkarmaması için kullanım talimatlarına tam anlamıyla uyulması zeminin düzgün bir şekilde olması için gereklidir. Rehau şap katkı maddesi 70 seneyi aşkın süredir inşaat sektöründe yaygın bir şekilde kullanımı vardır

REHAU Yerden Isıtma
Başa dön