Isı Enerji

Yerden Isıtma Sistemleri, Zemin Isıtma ve Malzemeleri

 

Rehau Sabit Değer Ayar Seti

Isıtma sistemlerinde önemli bir işlevsel özellik sunan Rehau sabit değer ayar seti ile çok daha verimli sonuçlar almak mümkündür. Rehau kolektör girişine takılarak kullanılan bu cihaz, genel anlamda kazandan gönderilen sıcak suyun derecesinin düşürülmesinde önemli bir fayda sunar. Eski tip geleneksel ısıtma sistemlerine nazaran çok daha verimli sonuçlar sağlamasıyla Rehau sabit değer ayar seti kullanımının yaygın olarak kullanımına rastlanmaktadır. 

Yerden ısıtma sistemleri açısından son derece önemli bir parça olan Rehau sabit değer ayar seti, zemin boruları içinde dolaşan sıcak suyun bulunması gereken sıcaklık değerini korumasını sağlamaktadır. Isı verimliliği açısından ısıtmada kullanılacak sıcak suyun ideal derecede kalması önemlidir. 

Rehau pompa parçalarının birleşiminden oluşan set, ortalama bir sıcaklık değerinin sağlanması için sıcak ve soğuk suyun karıştırılmasını mümkün mertebede en verimli şekilde gerçekleştirmektedir. Yerden ısıtma sistemlerinde kullanımıyla verimliliğin artması ve sistemin en iyi performansta çalışması açısından büyük bir öneme sahiptir.

Rehau Sabit Değer Ayar Seti Nedir?

Rehau sabit değer ayar seti kısaca; Rehau kolektör girişine takılarak kullanılan ve kazandan gelen sıcak suyun derecesinin soğuk su ile karıştırılarak 40 – 50 derece seviyelerine kadar düşürülmesini sağlayan bir sistemdir. Üzerine bulunan termostatik vana sayesinde ayarlaması da yapılabilmektedir. Yerden ısıtma kolektörü olarak da bilinen bu set, mevcut radyatör sisteminin bulunduğu mekanlarda yerden ısıtma sistemini besleyebilmek için kullanılmaktadır. 

20 – 70 °C ayar aralığına sahip karıştırma devresi, sadece tek bir parçadan oluşmaz. Rehau sabit değer ayar seti kendi içinde termostat ve karışım pompası bibi temel parçaları barındırmaktadır. Her bir ayrı ayrı ayarlamalar sunan Rehau pompa parçalarının birleşimi ile elde edilmektedir. İşlevselliği sayesinde yerden ısıtma sistemlerinde en önemli parçalardan biri olarak değerlendirilebilir. Rehau karışım pompası olarak kazandan gelen sıcak suyun derecesinin düşürülerek ideal şekilde ısıtmayı sağlamayı hedeflemektedir. 

Zemin boruları içinde dolaşan sıcak suyun belirli bir derecede kalması gerekir. Bu aralığın korunmasının sağlaması için tercih edilecek Rehau sabit değer ayar seti ile yaşam alanlarının yerden ısıtma sitemlerinde en iyi şekilde sonuç vermesi sağlanabilir. Rehau sabit değer ayar seti ile bağlantılı çalışan pompanın sürekli işlevselliğini koruması için pompa modüllü kontrol paneli sabit değer ayar setinin kullanıldığı yerlerde kesinlikle kullanılması tavsiye edilmektedir. Yoksa Rehau karışım pompası arızalanabilmektedir.

Rehau Sabit Değer Ayar Seti Ne İşe Yarar?

Yerden ısıtma sistemlerinde karıştırma, kazandan gelen sıcak suyun derecesinin soğuk su ile düşürülerek ideal seviyeye gelmesini sağlamaktadır. Soğuk dönüş suyu alındığında ve bu suyun bir miktar sıcak kazan suyuyla karıştırılarak, kazan sıcaklığından daha düşük fakat dönüş suyundan daha sıcak bir su elde etmek için bu işlem gereklidir. 

 

Yerden ısıtma sitemleri, geleneksel ısıtma sistemlerine göre çok daha farklı bir yapıdadır. Bu kapsamda Rehau sabit değer ayar seti önemli farklardan biridir. Yerden ısıtma kolektörü bileşeni olarak tanımlanabilen sabit değer ayar seti, radyatör sistemiyle beraber yerden ısıtma sistemini besleyebilmesi için kullanılmaktadır. Temel işlevsel özelliği ise kazandan gelen sıcak suyun yerden ısıtma için ideal sıcaklıkta kalmasının sağlamasıdır.

Sıcak su ile soğuk suyun gereken oranda karıştırılmasını sağlamak için Rehau sabit değer ayar setine ihtiyaç duyulmaktadır. Sabit gidiş sıcaklığının kontörlünü sağlamaktadır. Genel özellikleri itibariyle bir yerden ısıtma sistemi için son derece önemli bir parça olarak değerlendirilmektedir.  

Rehau Sabit Değer Ayar Seti Özellikleri Nelerdir?

Rehau sabit değer ayar setinin temel teknik özellikleri incelendiğinde verimlilik açısından sağladığı faydalar dikkat çekmektedir. Bu kapsamda sabit ayar setinin sahip olduğu özellikleri doğru anlamak ve buna göre kullanım alanlarını değerlendirmek son derece önemlidir. Temel işlevi sabit gidiş sıcaklığının kontrolünün sağlanması olan bu sistem, yerden ısıtma sistemlerinde karıştırma işlemlerinde önemli bir görev üstlenmektedir. 

Genel yapısı itibariyle Rehau sabit değer ayar seti özellikleri ise kısaca şöyledir:

  • Yerden ısıtma kolektörleri ve diğer parçaları ile uyumlu montaj özelliği sunar. 
  • Termostat kafalı ve dalgıç sondalı karıştırma devresi olarak 20 – 70 °C ayar aralığına sahiptir. 
  • 1’’ dış dişli alttan bağlantıya sahiptir. 
  • Wilo Yonos PARA 15/6 yüksek verimli pompa.
  • 6.2 m basma yüksekliği ve maksimum 1,65 m³/sa debi sunar. 

Karıştırma yöntemi tercih edilirken kullanılacak ürünün kalitesi, verimliliği ve işlevsel özellikleri bilinmelidir. Isı Enerji kalitesi ile yerden ısıtma sistemleri için ihtiyaç duyulacak parçalar ve sabit değer ayar seti montajı gibi hususlar başarılı şekilde uygulanmaktadır. Bu sayede ısı verimliliği ve ısı performansı açısından hiçbir endişe duyulmadan sabit değer ayar seti başarılı sonuçlar vermektedir. Rehau sıcaklık pompası ve sabit değer ayar seti kullanımında uzman desteğimizden yararlanarak ısı verimliliğinizi en iyi seviyelere çıkarabilirsiniz. 

Rehau Sabit Ayar Seti Kullanmak Neden Önemlidir?

Yerden ısıtma sistemleri için Rehau markasının sabit değer ayar setinin kullanılması son derece önemlidir. Marka tarafından sulu yerden ısıtma sistemleri için üretilen işlevsel en önemli parçalardan biri olarak, diğer yerden ısıtma kolektörleri ve diğer parçaları ile uyumlu şekilde montaj avantajı sağlamaktadır. Öte yandan radyatör sisteminden yerden ısıtma sistemine geçiş gerçekleştirildiğinde, kombi ya da farklı bir ısı kaynağı tarafından hazırlanan sıcak suyun sistem içinde doğru bir şekilde beslenmesi için söz konusu parça kullanılmaktadır. 

Karışım pompası olarak da tanımlanabilecek sabit değer ayar seti, her iki tarafında yer alan vana ve su çıkış sistemi ile sıcak ve soğuk suyun belirli oranlarda sisteme taşınarak ideal sıcaklığın elde edilmesi açısından önemlidir. Termostat kafası ve dalgıç sondası sayesinde karıştırma devresi elde edilen 20 – 70 derece aralığındaki su sıcaklığının en ideal şekilde kullanımını sağlar. 

Başarılı bir yerden ısıtma sisteminde bu tür parçalar hayati öneme sahiptir. Ürün kalitesi ve montaj başarısı uzun vadede sorunsuz bir yerden ısıtma sistemi kullanımında etkili olacaktır. Isı Enerji kurumsallığı ve profesyonelliğinden yararlanarak en iyi verimli yerden ısıtma sistemleriyle tanışabilirsiniz.  

Rehau Sabit Değer Ayar Seti Montajı Nasıl Yapılır?

Yerden ısıtma sistemlerinde montaj işlemleri uzmanlık ve deneyim gerektiren bir iştir. Bu nedenle montaj, bakım, onarım veya parça değişimi için işin uzmanı firmalar ile çalışmanız gerekecektir. Uzman kadromuz ve kurumsal hizmet politikalarımız sayesinde sabit değer ayar seti montajından yerden ısıtma sistemlerine ilişkin birçok konuda profesyonel destek alabilirsiniz. 

Rehau sabit değer ayar seti montajının yapılması için temelde alt tarafta tek bir 1’’ ve kolektör tarafından 2’’ dişli ile bağlantı gerçekleştirilir. Verimi yüksek pompa içeriğine sahip olması için basma yüksekliği 6,2 metre ve 1.65 m3/sa maksimum debi ile çalışmaktadır. Üzerinde yer alan termostatik vana sayesinde ayarlama en iyi şekilde yapılarak sıcak suyun ideal oranlara düşürülmesi ve başarışı bir şekilde karıştırma işlemlerinin yapılması sağlanmaktadır. 

Rehau Sabit Değer Ayar Seti Fiyatı Ne Kadar?

Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan tüm parçalar farklı fiyat seçeneklerine sahiptir. Rehau sabit değer ayar seti sadece tek başına bir parçadan oluşmaz. Bu nedenle fiyatında da birden fazla unsur etkili olacaktır. Termostat ve karışım pompası gibi parçalardan oluşan verimli bir set olarak tercih edilmelidir. 

Her zaman bütçe dostu kurumsal fiyat politikalarımız sayesinde Rehau sabit değer ayar seti fiyatı başta olmak üzere diğer birçok ürün ve hizmet seçeneklerine sizlere en uygun fiyat avantajlarını sunmaya devam ediyoruz. Isı Enerji kurumsallığı ve uzman kadrosuyla çalışarak en verimli sonuçları en uygun fiyat avantajlarıyla alabilirsiniz.  

REHAU Yerden Isıtma
Başa dön