Isı Enerji

Yerden Isıtma Sistemleri, Zemin Isıtma ve Malzemeleri

Fraenkische Kollektör Dolabı
Fraenkische Kollektör Dolabı

Fraenkische Kollektör Dolabı

Yerden ısıtma sistemleri dahil binalardaki tüm sıvı tesisatında en çok kullanılan parçaların başında kollektör dolabı belir. Bina içinde sıcak ve soğuk su dağıtımının ideal oranda yapılmasını kolaylaştıran bu ekipmanların en iyi kalitede ve kullanışlı olmasına dikkat edilmelidir. Dünyaca ünlü markalar arasında yer alan Fraenkische kollektör dolabı üreticilerinden biridir. Uzun yıllar boyunca masrafsız ve konforlu bir şekilde kullanılması istenen sıvı tesisat sistemlerinde mutlaka Fraenkische markalı kollektör dolabı tercih edilmesi gerekir.

Fraenkische Kollektör Dolabı Nedir?

Kollektör dolabı binadaki sıcak ve soğuk su tesisatının profesyonel biçimde kurulup tüm sıvı iletim ihtiyaçlarını karşılayan bir parçadır. Pano şeklinde tesisata bağlı olan kollektör dolabı binadaki sıcak ve soğuk su dağıtım görevini en iyi şekilde yerine getirir. Hem konutlarda hem de iş yerlerinde kullanılabilen Fraenkische marka kollektör dolabı son derece kaliteli malzemeden üretilmektedir. Alman mühendisliği ile üretilen Fraenkische kollektör dolabıyla tesisattaki sıcak ve soğuk su akışı istenen miktarda ayarlanabilir.

Fraenkische Kollektör Dolabı Ne İşe Yarar?

Kollektör dolabı, binadaki su tesisatından gelen boruları bir yerde toplayan ana panodur. Su tesisatında önemli bir görev üstlenen Fraenkische sıva altı kollektör dolabı, tesisat üzerinde ihtiyaca göre ayarlama yapabilmeyi kolaylaştırır. Göz önünde olmayan ve binada özel bölgelere gizlenen bu panolar sayesinde tesisatın ihtiyaçlarını istenen şekilde verilebilir. Sıcak ve soğuk su dağıtımını geniş çaplı borudan daha küçük çaplı borulara yapan Fraenkische kollektör dolabının yatay şekilde çok sayıda çıkışı vardır. Tesisatın büyüklüğüne göre Fraenkische markalı panoların çeşitleri ve ölçüleri değişiklik gösterebilir.

Fraenkische Kollektör Dolabı Hangi Özelliklere Sahiptir?

Almanya’nın sıvı tesisatında en önde gelen markalarından biri olan Fraenkische ülkemizde de özellikle tercih edilen markalardandır. Su tesisatının uzun yıllar boyunca deforme olmadan kullanılabilmesi ve tesisattaki borulara özelliklerine göre sıvı iletilmesi için kaliteli ekipmanlar tercih edilmelidir. Bina içindeki yerden ısıtma veya genel su tesisatının tüm borularını kapsayan Fraenkische kollektör dolapları genellikle şu özelliklere sahiptir:

  • Bina içindeki tesisattan gelen sıcak veya soğuk suyun tek bir yerde toplanıp dağıtılmasını sağlayan kollektörleri sıva altında barındırmaktadır.
  • Kazan dairesinden tesisata yayılan suyun gidiş dönüşünü kontrol eden kollektörleri gizler.
  • Mini vanalı özelliğe sahip Fraenkische kollektör dolaplarında besleyiciden gelen su tesisattaki küçük borulara kolaylıkla aktarılır.
  • Birinci sınıf kalitedeki malzemeden üretildiği için uzun ömürlü ve kullanışlıdır. 
  • Sıva altına monte edilen modelleri sayesinde göz kirliliği yapmaz ve alan tasarrufu sağlar. 

Fraenkische Kollektör Panosu, Fraenkische Marka Kollektör Panoları, Fraenkische Kollektör Dolabı Özellikleri, Fraenkische Kollektör Panosu Ölçüleri

Sektörde en çok tercih edilen markalardan biri olan Fraenkische tarafından piyasaya sürülen kollektör dolabının kullanım avantajları bir hayli fazladır. Son yıllarda binalarda yerden ısıtma sistemi de yaygın bir şekilde tercih edildiği için bu ekipmanların önemi giderek artmaktadır. Özellikle Fraenkische alman kollektör dolabı hem genel sıvı tesisatında hem de yerden ısıtma tesisatlarında borulardaki kontrolü en iyi şekilde sağlayacak özelliklere sahiptir.

Fraenkische Kollektör Dolabı Çeşitleri Nelerdir?

Sıvı tesisatının uzun yıllar boyunca masraf çıkarmadan ve istenen şekilde kullanılabilmesi için tesisattaki parçaların malzeme kalitesi son derece önemlidir. Almanya’da üretilip bir dünya markası haline gelen Fraenkische markalı tüm tesisat ürünlerinde malzeme kalitesi oldukça yüksektir. Özellikle sıcak ve soğuk su tesisatının basıncına karşı dirençli malzemeden üretilen Fraenkische kollektör dolabında farklı model ve çeşitler vardır. Her bütçeye ve kullanım ihtiyacına özel olarak üretilen bu panolar, binalarda farklı çeşitlerde kullanıma hazır şekilde monte edilebilir.

Her binada sıvı tesisatının özellikleri ve kullanım ihtiyaçları birbirinden farklı olabilir. Bu yüzden Fraenkische markası da her tesisata uyumlu kollektör dolabı çeşitleri üretmektedir. Öncelikle en çok satılan Fraenkische kollektör dolaplarının sıva üstü ve sıva altı olacak şekilde temel iki çeşidi vardır. Bunların adından da anlaşılacağı üzere sıva altı olanlar dekoratif olarak gizlendiği için hem göze hoş gelmekte hem de alandan tasarruf etme avantajı sağlamaktadır. Öte yandan Fraenkische sıva üstü kollektör dolabı da son derece kullanışlı ve sıvı tesisatı üzerindeki kontrolü en iyi şekilde sağlayan bir parçadır.

Fraenkische Kollektör Dolabının Ölçüleri Nelerdir?

Her biri en iyi kalitedeki malzemeden üretilen Fraenkische markalı kollektör dolapları sayesinde su tesisatı üzerinde maksimum kontrol sağlanabilir. Tesisatta yer alan boruların küçük veya büyük demeden her biri ile uyumlu kollektör dolabı çeşidi vardır. Tip 1 ve tip 2 şeklinde birbirinden ayrılan Fraenkische kollektör dolaplarının genelde 4 çeşidi bulunmakta ve her birinde farklı ölçüler yer almaktadır. Sıvı tesisatının maksimum verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan Fraenkische kollektör dolabı ölçüleri şu şekilde sıralanmaktadır: 

  • FRÄNKISCHE profitherm Sıva Altı Kolektör Dolabı Tip 1 – 6070110 mm
  • FRÄNKISCHE profitherm Sıva Altı Kolektör Dolabı Tip 2 – 8070110 mm
  • FRÄNKISCHE profitherm Sıva Altı Kolektör Dolabı Tip 3 – 1.0070110 mm
  • FRÄNKISCHE profitherm Sıva Altı Kolektör Dolabı Tip 4 – 1.2070110 mm

Yerden ısıtma tesisatlarındaki su boruları da kollektör dolabı ile tek bir ana boruda toplanarak sistemin daha verimli olması sağlanabilir. Sıvı tesisatında sıcak ve soğuk su borularının en iyi şekilde kontrol edilebilmesi için kollektör dolaplarına ihtiyaç vardır. En iyi kalitedeki malzemeden üretilen Fraenkische kollektör dolapları sayesinde siz de evinizde veya iş yerinizde verimlilik odaklı çalışma yapabilirsiniz. Tüm tesisatın üzerinde en iyi kontrolü sağlamak için Fraenkische markalı panolar tercih edilebilir.

Fraenkische Kollektör Dolabı Fiyatları, Fraenkische Tip1, Tip2, Tip3, Tip4 Dolap Fiyatları

Fraenkische Kollektör Dolabı Panosu

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de binalardaki sıcak ve soğuk su tesisatının en kaliteli malzemeler kullanılarak yapılması tercih edilir. Özellikle konutlarda zemin ve duvar kaplaması içinde yer alan tesisatın uzun yıllar boyunca patlamadan ve deforme olmadan kullanımı önemlidir. Bu konuda işi şansa bırakmak istemeyenler Alman mühendisliğinin güvencesi ile üretilip piyasaya sürülen Fraenkische markalı kollektör dolaplarını seçebilir. Özel tasarımla imal edilen kollektör panolarında malzeme kalitesi her zaman yüksektir.

Fraenkische kollektör panosu çeşitlilik bakımından kullanım amaçları dışında sıvı tesisatının kapasitesine göre de farklı türlere sahiptir. Özellikle son yıllarda enerji maliyetlerinin hızla artması gerek ısınma gerekse de soğutma sistemlerinde ekonomik koşulları ön plana çıkarmaktadır. Bu tür ihtiyaçlarda sıcak ve soğuk su tesisatı üzerinde en verimli kontrolü sağlayabilmek için Fraenkische markalı kollektör dolapları tercih edilebilir. Her biri en iyi kalitedeki malzemeden üretilen bu dolaplar sayesinde sıvı tesisatı düşük yakıt giderleri ile maksimum verimlilik seviyesine ulaşabilir.

Fraenkische Kollektör Dolabı Fiyatları

Başka bir yerde kolay kolay bulunmayan fiyatlarla en çok tercih edilen Fraenkische kollektör dolaplarını satın almak için doğru yerdesiniz. Uzun yıllar boyunca tesisat ve yerden ısıtma sistemlerinde profesyonel kalitede ürün tedarik edip piyasaya süren Isı Enerji firmamızı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Üstelik firmamız Fraenkische kollektör dolabı fiyatları konusunda da her zaman bütçe dostu seçenekler sunmaktadır. Sıcak ve soğuk su tesisatlarında besleyiciden gelen suyun sisteme verimli ve sorunsuz bir şekilde dağıtılması için Fraenkische kollektör dolaplarını tercih edebilirsiniz. Her bütçeye uygun fiyatlarla satışa sunulan bu dolaplar uzun yıllar boyunca deforme olmadan kullanılabilir.

Fraenkische Sulu Yerden Isıtma
Başa dön