Isı Enerji

Yerden Isıtma Sistemleri, Zemin Isıtma ve Malzemeleri

Rehau kenar izolasyon bandı, Rehau yapışkanlı kenar bandı, Rehau yapışkansız kenar bandı, Rehau kenar bandı fiyatları

Rehau Kenar İzolasyon Bandı

Ev ve işyerlerinde uygun maliyetlerle ve konforlu bir şekilde ısınmak isteyenler Rehau kenar izolasyon bandı kullanarak etkili sonuçlara ulaşabilirler. Birinci sınıf kalitedeki materyalden üretilen bu bantlar sayesinde zeminden ısıtma süreci başarıyla gerçekleşmiş olur. Konforlu yollarla ısınmanın en önemli ve popüler yöntemlerinden biri olarak gösterilen su tesisatlı yerden ısıtma sistemleri giderek yaygınlaşmaktadır. Zemin döşemesinin profesyonel bir şekilde yapılması, ısı izolasyonlu bir şekilde ısıtma imkanı tanıdığı için enerji maliyetlerine de pozitif etki göstermektedir. Pek çok avantajı bulunan yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan kenar izolasyon bandını Rehau marka güvencesi ile satın alabilirsiniz.

Rehau Kenar İzolasyon Bandı Nedir?

Son yıllarda giderek popülerlik kazanan sulu yerden ısıtma sistemlerini araştıran kişiler, Rehau markasıyla sık sık karşılaşmaktadır. Daha fazla kişinin dikkatini çeken bir ısıtma sistemi olan yerden ısıtmada, pek çok farklı materyal kullanılmaktadır. Bunlardan biri olan Rehau kenar izolasyon bandı nedir sorusu özellikle ısıtma sisteminde düşük maliyet ve yüksek konfor arayanları ilgilendirir. Yerden ısıtma sistemlerinde maksimum verimlilik elde etmek için Rehau marka kenar izolasyon bantları kullanılmaktadır. 

Adından da anlaşılacağı üzere zemin ile yan duvarlar arasındaki izolasyon işlevini yerine getiren Rehau izolasyon bandı geniş bir kullanım alanına sahiptir. Her ortamda, ev ve iş yerlerinde sulu yerden ısıtma tesisatı döşenirken, öncelikle zeminde Rehau yerden ısıtma straforu kullanılarak gerekli altyapı hazırlanır. Bunun üzerine sulu tesisat döşemesi yapıldığında ısı geçirgenliği en aza indirildiği için düşük yakıt verileri ile maksimum ısınma performansı elde edilebilir. Bu tesisatın en önemli yalıtım malzemeleri arasında Rehau kenar izolasyon bandı da yer almaktadır.

Rehau Kenar İzolasyon Bandı Nerelerde Kullanılır?

Ev ve ofislerde yerden ya da alttan ısıtma sistemlerinin kurulumunda izolasyon ekipmanlarının kalitesi çok önemlidir. Bu yüzden birinci sınıf kalitedeki malzemeden izolasyon ekipmanları üreten Rehau markası da bu sektörde adından sık sık söz ettirmektedir. Yerden ısıtma sistemlerinde Rehau kenar yalıtım bandı kullanıldığında daha az enerji tüketimi ile daha fazla ısınma performansı elde edilebilir. Hem zemin straforunda hem de duvar kenarlarına yalıtımı maksimum seviyede tutmak için bant seçiminde Rehau markası adını duyurmaya devam etmektedir. Bu bant ev ve ofislerde yerden ısıtma sistemi kurulan yer zeminde pratik kullanım imkanına sahiptir.

Rehau Kenar İzolasyon Bandı Nasıl Uygulanır?

Isıtma sistemleri arasında günümüz teknolojisi ile en fazla talep gören sistemlerin başında alttan ısıtma sistemi gelmektedir. Yeni yapılan ev ve ofislerde kullanışlı olduğu için tercih edilen yerden ısıtma sisteminin tüm ekipmanları kaliteli malzemelerden seçilmelidir. Bu yüzden Rehau yerden ısıtma kenar bandı da alttan ısıtmalı ev ve iş yerlerinde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Yalıtım uygulaması sürecinde Rehau kenar izolasyon bandının uygulaması şu şekilde yapılabilir:

 • Duvar köşeleri ve diplerde kalan boşluklar Rehau yalıtım bantları sayesinde sorunsuz bir şekilde doldurulur.
 • Ev ve ofis zemininde su tesisatı uygulandıktan sonra yerden ısıtma straforu ile zemin güzelce kaplanır. 
 • Strafor parçalarının aralarında hiç boşluk bırakmayacak şekilde döşenmesinden sonra üzerine Rehau pex boru tesisatı döşenir. 
 • Zemin yalıtımının maksimum seviyede tutulması için sıcak su tesisatı yapılırken duvar kenarlarına Rehau izolasyon bandı çekilir. 

Rehau kenar izolasyon bandı fiyatları, Rehau yalıtım bandı nasıl uygulanır, Rehau bayi kenar bandı satışı, Rehau kenar ısı bandı
Günümüzde giderek popülerlik kazanan yerden ısıtma sistemlerinde en çok talep gören ekipmanlar arasında Rehau kenar yalıtım bandı yer alır. Bu bantlar, zeminden ısı kaçmasını engelleyerek ev ve ofis ortamının maksimum verimde ısıtılmasına yardımcı olur. Bu yüzden konforlu ısıtma performansı elde etmek için yerden ısıtma sistemi döşenmesi gerekiyorsa, mutlaka Rehau marka izolasyon bantları tercih edilmelidir.

Rehau Kenar İzolasyon Bandı Hangi Özelliklere Sahiptir?

Zemine döşenen alttan ısıtma tesisatında verimli kullanım avantajı sağlayan Rehau kenar ısı bandı, sağlam ve uzun ömürlüdür. Ev ve işyerlerinde konforlu bir ısıtma sistemi inşa etmek için yerden ısıtma sistemleri tercih edilebilir. Bu sistem sayesinde evin veya ofisin odalarından kalorifer peteklerinin kullanımına gerek kalmayacaktır. Hem estetik hem de işlevsel açıdan büyük avantajları bulunan alttan ısıtma sistemlerinde yalıtım sağlayan Rehau izolasyon bandının özellikleri şunlardır:

 • Almanya fabrikalarında profesyonel kalitede üretilmiştir. 
 • Sert köpükten üretildiği için yerden ısıtma sistemlerinde maksimum yalıtım sağlar. 
 • Yüksek yapışma gücüne sahiptir. 
 • Rehau yalıtım bantlarının bir yüzü folyo ve bir yüzü yapışma şeridinden üretildiği için pratik şekilde kullanılabilir. 

Birinci sınıf kalitede kenar izolasyon bandı arayanlar için Rehau markası öne çıkmaya devam etmektedir. Almanya’da üretilip ülkemize ithal edilen Rehau kenar bandı çeşitleri ile geniş bir kullanım imkanına sahiptir. Bu nedenle alttan ısıtma tesisatında kendi ihtiyaçlarınıza göre Rehau kenar bandı yapışkanlı veya yapışkansız modellerle pratik şekilde kullanılabilir.

Rehau Kenar İzolasyon Bandı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Rehau marka izolasyon bantlarının kullanım ömrü uzundur. Bu yüzden yerden ısıtma sisteminin tesisatında bir defa kullanılan bu bantlar uzun yıllar boyunca deforme olmadan kullanılabildiği için masraf çıkarmaz. Yerden ısıtma sistemlerinde en çok kullanılan Rehau kenar bandı yapışkansız veya yapışkanlı olarak sipariş edilebilir. Rehau izolasyon bandı tercih ettiğinizde elde edebileceğiniz kullanım avantajlarından bazıları şunlardır:

 • Birinci sınıf kalitede sert köpükten üretildiği için deforme olmaz. 
 • Uzun yıllar boyunca masraf çıkarmadan yerden ısıtma sistemlerinde kullanılabilir. 
 • Maksimum ısı yalıtımı sayesinde yakıt harcamalarınızda ciddi derecede tasarruf etmenizi sağlar. 
 • Hem ekolojik hem ekonomik kullanım avantajları vardır. 
 • Her türlü metrekaredeki zeminde pratik şekilde kullanılabilir. 
 • Yapışkan tercihine göre seçilip duvar kenar boşluklarını ideal biçimde doldurabilir. 
 • Farklı boy ölçülerinde sipariş edildiği için her türlü zemine uyumludur. 

Ev ve ofisinizde tercih ettiğiniz alttan ısıtma sistemini maksimum verimde kullanabilmek için Rehau marka yalıtım ekipmanlarını tercih edebilirsiniz. Ev ve ofis ortamında tercih edilen alttan ısıtma sistemlerinde yakıt sarfiyatını en aza indirerek maksimum ısınma verimliliğine ulaşmak için Almanya’da üretilen Rehau ekipmanlarını kullanabilirsiniz.

Whatsap Destek Hattı

Rehau Kenar İzolasyon Bandı Fiyatları Ne Kadar?

Geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Rehau kenar izolasyon bandı fiyatları, sipariş kriterlerinize göre değişiklik gösterebilir. Birinci sınıf kalitedeki sert köpükten imal edilen bu yalıtım bantlarında yapışkanlı veya yapışkan olmayan modeller mevcuttur. Ayrıca makara şeklinde satılan Rehau izolasyon bandının uzunluğuna göre maliyetleriniz değişebilir. Genel anlamda alttan ısıtma sisteminde maksimum verimlilik sağlamak için Rehau markasını seçerek yakıt masrafından tasarruf edebilirsiniz. Bu sayede Rehau yalıtım bandı maliyetlerini amorti ederek uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Rehau Kenar İzolasyon Bandı Malzeme Kalitesi Nasıldır?

Alttan ısıtma sistemlerinde tercih edilen Rehau marka yalıtım ekipmanlarının hepsinde birinci sınıf kalitede materyal kullanılır. Bununla birlikte Rehau kenar ısı bandı malzeme kalitesi sert köpükten üretildiği için maksimum verimlilik sağlar. Yerden ısıtma sistemlerinde ısının duvar diplerinden kaçışını önlemek için mutlaka Rehau marka yalıtım bantları kullanılması tavsiye edilir. Zemine atılan dolgu profillerinin sağlam şekilde döşenmesine yardımcı olan Rehau ısı yalıtım bantları ile az yakıtla maksimum ısı verimliliği elde edilebilir.

Rehau Sulu Yerden Isıtma
Başa dön