Isı Enerji

Yerden Isıtma Sistemleri, Zemin Isıtma ve Malzemeleri

Kenar İzolasyon Bandı, Yerden Isıtma Kenar Bandı, Isı Yalıtım Bandı, Ses Yalıtım Bandı

Kenar İzolasyon Bandı

Yerden ısıtma sistemlerinde zemin yalıtımın sağlanması için zemine strafor döşemesi gerçekleştirilmektedir. Strafordan hariç olarak köşe ve kenar kısımlarında zeminde oluşan ısının köşelerden kaçmamasını önlemek amacıyla kenar izolasyon bandı kullanılmaktadır. Yerden ısıtma straforu zemin için yalıtım görevi görürken, kenarlar için kenar yalıtım bandı zorunlu olarak kullanılmaktadır. Isı Enerji olarak kaliteli marka (Rehau, Danfoss, Freankisch, Wavin pilsa) ürünlerin kenar izolasyon bantlarının satışını yapıyoruz.
 

Kaliteli yerden ısıtma sistemleri markasında kenar izolasyon bandı işlevsellik olarak straforlar üzerine döşenmiş, yerden ısıtma borularından gelen ısıyı direk yüzeye iletmektedir. Üretim yapısında sıklıkla sıkıştırılmış yerden ısıtma kenar izolasyon bandı ile konforlu ısıtmayı amaçlamaktadır. Sulu yerden ısıtma sistemlerindeki en büyük ısınma kriteri ısıyı zeminden yalıtımını sağlayarak mekanı potansiyeli yüksek bir şekilde ısıtmak ve konforu sağlamak. Enerjiden çok büyük bir oranda tasarruf sağlayan kenar yalıtım bandı, yerden ısıtma sektöründe ağırlıklı olarak tercih edilen malzemeler arasında yer almaktadır. Yerden ısıtma sistemlerinde malzemelerin doğru kullanımı ile sistem ömrü uzamaktadır.

Yerden ısıtma sistemi üzerine sonradan atılan şap genleşmeye maruz kalarak çatlaması gibi olumsuz durumlarla karşı karşıya kalınabilmektedir. Bu durumun yaşanmaması ve aynı zamanda ısının duvarlardan kaybolmaması için şap kenar bandı (yapışkanlı kenar yalıtım bandı) ihtiyaç duyulmaktadır. Yapışkanlı yapısı ile duvar diplerine uygulanmaktadır.

Kenar İzolasyon Bandı Nedir?

ISIPOR markamız ile kendi ürettiğimiz diğer yerden ısıtma malzemeleri ve kenar izolasyon bantları kaliteli olup, müşterilerimizin istek ve arzuları üzerine üretilmiştir. Sizlere satış ve teknik konusunda en iyi şekilde yardımcı olmaya hazır olan Isı Enerji firmamız çalışmalarını profesyonel şekilde gerçekleştirmektedir. Yerden ısıtma kenar bandı olarak bilinen yalıtım malzemesi daire ve kurumsal mekanlarda duş alırken gelen su sesi, yürüme gürültüsü gibi gürültü kirliliğine neden olan durumlarda kenar izolasyon bandı kullanılmaktadır. Yerden ısıtma sistemlerinde ısı malzemesi ve ses yalıtım bandı olarak kullanılan kenar izolasyon bandı için Isı Enerji firmamızı arayabilir, fiyat teklifi alabilirsiniz.

Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan Isı yalıtım bandı özellikleri nelerdir?

  • Kenar yalıtım bandının bir tarafı yalıtım malzemesi (folyo) ve diğer tarafı ise komple yapışkandan oluşmaktadır. Yapışkan üzerinde etiket bulunmaktadır. Etiket çıkartılarak yapışkanlık özelliği aktif hale gelmektedir.
  • Isı ve ses geçişimini engellemektedir. Bu sayede ısı enerjisinden tasarruf edilirken, sesin alt kata geçmesini engellemektedir.
  •  Son teknolojiye göre günümüzde yerden ısıtma sistemlerinde en çok kullanılan yalıtım malzemesidir.
  • Köşe ısı izolasyon bandı ölçüleri: 5mm*10cm’dir.
  • Şapın genleşip çatlamamasını sağlamaktadır.

Yapışkanlı Yerden Isıtma Kenar Yalıtım Bandı, Isı Yalıtım Bandı Yapışkanlı, Şap Kenar Bandı, Ses Yalıtım Bandı, Kenar İzolasyon Bandı Fiyatları

Kenar İzolasyon Bandı Fiyatları

 Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan kenar izolasyon bantları çok önem arz etmektedir. Merkezi sistem ısıtmalarda veya kombi ile yapılan ısıtma sistemlerinde sıcak su straforlar üzerinde bulunan borular içerisinden geçmektedir. Isınan şap ısıyı yukarı ve yanlara vererek ev içerisinde konforlu ısınma gerçekleştirmektedir. Kenarlarda izolasyon bandı kullanılmadığı durumlarda ısı duvar diplerinden aşağı ve yanlara doğru iletilmektedir. Bu durumda ısı kaybı oluşmaktadır. Bu tür kenar izolasyon bandı kullanılmadığı durumlarda yerden ısıtma sistemi verimli çalışmamaktadır. Isı Enerji firmamız siz müşterilerine folyolu ve etiketli (şap suyunun strafor altına geçmemesi için üretilmiş olan özel band) kenar izolasyon bandı satışı yapmaktadır. Kenar izolasyon bandı fiyatları için firmamızı arayabilirsiniz. Sizlere bilgi vermekten ve fiyat paylaşmaktan gurur duyuyor, işimizi severek yapıyoruz.

Kenar izolasyon band kullanımının en büyük bir olumlu yönü ise şap üzerine döşenecek olan malzemeye olacaktır. Kenar ısı bandı kullanılmayan yerden ısıtma sistemlerinde, yerden ısıtma borusundan gelen sıcaklık ile şap ısınacak ve genleşme isteyecek, bu durumda şap ile duvar bitişik olduğu için şap ve üzerinde kullanılan malzemelerde hasar oluşacaktır. Öyle bir durum olmaması için kenar izolasyon bandı kullanılması ile şap havuz kapsamına alınarak ısınan şapn genleşmesi için pay bırakılmaktadır. Bu payı bırakan malzemeye yerden ısıtma kenar bandı denir.

Kenar izolasyon bandı fiyatı ölçü ve miktara göre değişiklik göstermektedir. Isı Enerji firmamız tır bazında gönderimlerine, perakende satışa göre daha uygun fiyata gönderimini sağlamaktadır. Diğer ismi ile bilinen şap kenar bandı sizleri yanıltmasın. Aynı ürün ve aynı kaliteden oluşan şap kenar yalıtım bandı için firmamızı arayabilir, fiyat teklifi isteyebilirsiniz. Ürünlerimiz kendinden yapışkanlı olup uygulama esnasında kolay montaj işlevselliği göstermektedir. Şimdiden firmamızı tercih eden değerli müşterilerimize teşekkür ederiz.

Kenar İzolasyon Bandı Çeşitleri

Kenar izolasyon bandı olarak firmamız 2 çeşit satış ve yerden ısıtma sistemlerinde uygulamasını yapmaktadır. 1.çeşit: 5mm*10cm folyolu ölçü, 2.çeşit: 8mm*15cm olan etiketli. Isı Enerji firmamız İstanbul merkezi olmak üzere Türkiye’nin 81 noktasına kenar izolasyon bandı gönderimi yapmaktadır. Kenar izolasyon bandı çeşitleri için Whatsapp uygulaması üzerinden mesaj gönderebilir, yahut iletişim sayfasındaki irtibat numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.
 
Rehau Kenar İzolasyon Bandı
Başa dön