Kalde kollektör, Kalde kendinden vanalı kollektör, Kalde kollektör fiyatları, Kalde kollektör nedir?, Kalde yerden ısıtma kollektör

Kalde kollektör

Yerden ısıtma sistemlerinde en çok tercih edilen markalardan Kalde kollektör modellerinde her tesisata uyumlu parçalar bulunmaktadır. Birinci sınıf kalitedeki paslanmaz çelikten imal edilen kollektörler uzun yıllar boyunca deforme olmadan kullanılabilir özelliktedir. Bir yerden ısıtma sisteminin sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için Kalde kollektörlere ihtiyaç vardır. Birden fazla yerden gelen sıcak su tesisatını tek bir yapıda birleştiren kollektörlerin kalitesi, yerden ısıtma sisteminin işlevini önemli ölçüde belirler. Bu yüzden yerden ısıtma sistemi kurmak isteyenler için Kalde marka kollektör modelleri tavsiye edilmektedir. Firmamızın geniş ürün yelpazesi içinde Kalde’nin ürettiği tüm kollektör çeşitlerini en uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. 

Kollektör Nedir?

Kollektör, yerden ısıtma sistemlerinde sıcak su tesisatına sıvı aktarımını sağlayan en önemli dağıtım elamanlarıdır. Kollektörler, küçük kesitli birkaç borudan gelen bir sıvının toplandığı borulardır. Aynı zamanda küçük boyuttaki boruların toplandığı ana boru olduğu için yerden ısıtma tesisatında sıcak su dağıtımını sağlayan önemli bir parçadır. Kollektör yapısına bakıldığında büyük çaplı bir giriş yanında çok sayıda küçük çaplı çıkış bulunur. Dolayısıyla yerden ısıtma sisteminde sıcak su ana giriş bölgesinden girer ve küçük çaplı borulardan çıkarak tesisatın en uç noktasına kadar ulaşım sağlanabilir. 

Kollektör ve su tesisatı parçalarının üretiminde uzun yıllar boyunca kaliteli çözümler sunan Kalde markası, bu alanda en çok talep gören firmalardandır. Kalde prinç kollektörler, yerden ısıtma sistemlerinde tesisatın işlevsel biçimde çalışmasını sağlar. Kollektör üretiminde Kalde markasını tercih edenler, yerden ısıtma tesisatında herhangi bir problem yaşamadan uzun yıllar boyunca ısınma imkanı bulabilirler. Kalde kollektör fiyatları, bu parçanın işlevine ve çeşitlerine göre değişiklik gösterebilir.

Kalde Kollektör Ne İşe Yarar?

Yerden ısıtma tesisatının en önemli parçalarından olan kollektör, ana borudan pek çok çıkış yapılan parça olduğu için tesisatı çeşitli bölümlere ayırmayı sağlar. Yerden ısıtma sisteminde sıcak suyun zeminde en uç noktaya kadar ulaşabilmesi için kollektörlere ihtiyaç vardır. Çünkü yerden ısıtma sistemlerinde alan ne kadar büyük olursa olsun her bölgeye eşit bir şekilde sıcak su ve ısı dağıtımı yapılmalıdır. Bu alanda hem kullanışlı hem de sağlam ürünler imal eden Kalde markası geniş bir müşteri kitlesine sahiptir. Firmamızın geniş ürün yelpazesi içinde ihtiyacınız olan Kalde kollektör çeşitlerine en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Üstelik Kalde kollektör ağız fiyatı konusunda Isı Enerji firmamızın en uygun fiyatları ve kaçırılmayacak indirim kampanyalarımızdan hemen yararlanabilirsiniz.

Kalde Kollektör Özellikleri Nelerdir?

Yerden ısıtma sisteminde kullanılan Kalde marka kollektör, referansları olan ve kaliteli bir markadır. Su ve doğalgaz tesisatının hemen hemen bütün parçalarını büyük bir kaliteyle üreten Kalde markası ülkemizde geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmektedir. Yerden ısıtma sistemlerinde büyük talep gören Kalde kollektörlerin öne çıkan özellikleri şunlardır:

 • Uzun kullanım ömrüne sahiptir. 
 • Geniş alana sahip zeminlerde bile tesisatın işlevsel olmasını sağlar. 
 • Bütün yerden ısıtma sistemlerine uyumludur. 
 • İhtiyaca göre farklı kollektör çeşitleri tercih edilebilir.
 • Kolay monte edilebilir özelliktedir. 
 • Sıcaklık kontrolü sağlayan işlevsel vanalara sahiptir. 

Kalde Kollektör Satışı - Kendinden Vanalı, Kalde Kollektör Delikli, Kalde Mavi Kollektör, Kalde Kırmızı Kollektör, Kalde Uygun Kollektör Satışı

Yerden ısıtma sistemi kullanılan yerlerde ısınma ihtiyacını en iyi şekilde karşılayabilmek için Kalde kollektör modellerinin kullanılması tavsiye edilir. Geçmişten günümüze pek çok kaliteli markanın arasında gösterilen Kalde, kollektör üretiminde sağlamlık ve uzun kullanım ömrüne dikkat eder. Bütçenize en uygun fiyat seçenekleri ile Kalde kollektör satın almak istediğinizde firmamızdaki deneyimli ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kalde Kollektör Çeşitleri Nelerdir?

Her yerden ısıtma tesisatının birbirinden farklı planlamaları ve sistem gereksinimleri olabilir. Bu nedenle yerden ısıtma tesisatında en uç noktaya bile sıvı iletimi yapılabilmesi için farklı özelliklerde kollektörlere ihtiyaç duyulabilir. Bütün yerden ısıtma sistemleri ile uyumlu parçalar üreten Kalde kollektör çeşitleri konusunda da geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Firmamızın uygun fiyatlı ürünleri arasında ve kampanyalı fiyatlarla satılan Kalde kollektör çeşitlerinden bazıları şunlardır:

 • Kalde iç dişli kollektör modeli 
 • Kalde mavi kollektör modeli 
 • Kalde kırmızı kollektör modeli
 • Kalde kendinden vanalı kollektör modeli
 • Kalde delikli kollektör modeli

Kollektörün yerden ısıtma sisteminde işlevsel olarak çalışması için dikkatli ve planlı bir şekilde monte edilmesi gerekir. Tesisat içindeki borular, seçilen döşeme planına ve boru aralığına göre en uygun şekilde yerleştirilmelidir. Kollektörlü sistem yerden ısıtma tesisatlarında tek bir kolon çıkılarak katlardaki kollektör kutularından her biri radyatöre gidiş dönüş boruları döşenmelidir. Bu şekilde deneyimli ustalar tarafından yapılan yerden ısıtma sistemleri uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde ısıtma konforu sağlar. 

Kalde İç Dişli Kollektör Modeli

Yerden ısıtma sisteminde kullanılan kollektörler arasında en çok tercih edilen modeller arasında iç dişli tasarımlar gelir. Birinci sınıf kalitedeki materyalden üretilen iç  dişli kollektörler adından da anlaşılacağı üzere sistemin ölçüsüne uyumlu dişlere sahiptir. Tesisat sistemindeki boru çapına göre seçilmesi gereken bu modelin malzeme kalitesine önem verilmelidir. Kalde tarafından üretilen iç dişli kollektör modeli bağlantı konusunda maksimum performans gösterir. Sıcak ve soğuk su sistemlerinde kullanıma uygun olarak üretilen Kalde iç dişli kollektör, birinci sınıf kalitedeki pirinç malzemeden imal edilmektedir.

Kalde Mavi Kollektör

Kollektörlü yerden ısıtma sistemlerinde genel olarak vana rengi öne çıkan bir detaydır. Kollektör sistemi hem ısıtma hem de soğuk su tesisatını bir arada yürüten parçalardan oluşur. Tesisat sistemindeki her bir radyatöre veya yerden ısıtma bölüme ulaşan su seviyesini ve akış miktarını belirleyen parça kollektördür. Sistemdeki vanalar sayesinde tesisatın içine soğuk su basılması gerektiğinde Kalde mavi kollektör kullanılabilir. Bu parça, yerden ısıtma sistemlerinde de zaman zaman tercih edilebilir.

Whatsap Destek Hattı

Kalde Kırmızı Kollektör

Isıtma sisteminde su tesisatının sıcak su dolaşımını yapması için gerekli parçalar kırmızı renkle diğerlerinde ayırır. Bu nedenle musluk başlarında olduğu gibi mavi renk soğuk suyu temsil ederken kırmızı renk de sıcak su tesisatını tanımlamaktadır. Yerden ısıtma tesisatında sıcak suyun dağıtımını üstlenen kırmızı kollektör seçiminde mutlaka kaliteli markalar tercih edilmelidir. Bunlardan biri olan Kalde kırmızı kollektör ile yerden ısıtma tesisatının her bölümüne sıcak su dağıtımı sorunsuz bir şekilde tamamlanabilir. Ayrıca kırmızı kollektörün tesisat içine montajı pratik bir şekilde yapılabildiğinden kullanışlıdır.

Kalde Kendinden Vanalı ve Delikli Kollektör Modelleri

Kalde markasının yerden ısıtma tesisatında işlevsel olarak kullanılabilen kollektör modelleri bunlarla sınırlı değildir. Özellikle Kalde kendinden vanalı kollektör sayesinde su tesisatı içinde debi ayarlaması yapılabilir ve tesisatın her yerine eşit miktarda sıcak su iletimi sağlanabilir. Bu özellikleri ile öne çıkan kollektörlere en uygun fiyat seçenekleri ile sahip olmak için firmamızı tercih edebilirsiniz. Ayrıca yerden ısıtma tesisatında büyük kolaylık sağlayan Kalde delikli kollektör ihtiyacınızda firmamızdan uygun fiyatlı modeller sipariş edebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Kalde Kollektör Modelleri

Kalde kollektör fiyat araştırması yapan herkes firmamızın geniş ürün yelpazesinden bütçesine uygun ürünleri bulabilir. Geniş müşteri kitlesine sahip firmamızda yılın 365 günü boyunca bütçe dostu fiyatlarla Kalde marka kollektörler satılmaktadır. Kaliteli ve uzun kullanım ömrüne sahip olan bu kollektörler su tesisatına kolay bir şekilde monte edilebilir. Uzun yıllar boyunca deforme olmadan ve konforlu kullanım imkanı sunan Kalde kollektörlere firmamızdan ulaşabilirsiniz. 

Kalde Sulu Yerden Isıtma
Başa dön