Isı Enerji

Yerden Isıtma Sistemleri, Zemin Isıtma ve Malzemeleri

Fraenkische Termostatik Vana 230V, Fraenkische Aktüatör Satışı, Fraenkische Motorlu Vana 230V

Fraenkische Termostatik Vana

Türkiye’de özellikle son yıllarda giderek popülerlik kazanan yerden ısıtma sistemleri, inşaat sektöründe öne çıkmaya başlamıştır. Bu dönemde ev, dükkan, ofis ve daha pek çok farklı konutta dayanıklı alttan ısıtma sistemlerinin kullanılması önem taşımaktadır. En güvenilir ve kaliteli alttan ısıtma sistemlerinin üreticisi Fraenkische, inşaat sektöründe giderek popülerlik kazanan bu ısınma sisteminin önemli markalarındandır. Fraenkische tarafından üretilen alttan ısıtma sistemi parçaları arasında kollektörler ve oda termostatı ile arasındaki bağlantıyı kuran en önemli parçalardan termostatik vanalar yer alır. Fraenkische termostatik vana, hem uzun ömürlü kullanım avantajı hem de bakım gerektirmeyen yapısıyla bu sektörde en çok tercih edilen ekipmanlardan biridir.

Fraenkische Termostatik Vana Nedir?

Yerden ısıtma sistemlerinde önemli bir parça olarak yer edinen Fraenkische termostatik vana, aktüatör yapısına sahiptir. Bu yüzden sektörde deneyimli kişiler tarafından Fraenkische aktüatör vana olarak da adlandırılır. Sulu yerden ısıtma sistemlerinde tesisat içindeki suyun akışını kontrol etmek için açma kapama işlevi üstlenen bir vanaya ihtiyaç vardır. İşte aktüatör özellikli Fraenkische termostatik vana, direkt olarak kollektör bağlantısına sahip vana türüdür. Termostat özelliği ile birlikte kullanılabilen bu vanalar, yerden ısıtma sistemlerinin önde gelen markalarından Fraenkische kalitesi ile üretilip piyasaya sürülmektedir.

Fraenkische Termostatik Vana Ne İşe Yarar?

İnşaat sektöründe giderek popülerlik kazanan alttan ısıtma sistemlerinde kullanılan teçhizatlar birbirleri ile uyumlu olmalıdır. Uzun yıllar boyunca deforme olmadan kullanılabilecek yerden ısıtma elemanlarından biri de Fraenkische termostatik vanadır. Adından da anlaşılacağı üzere bu vanalar, sulu yerden ısıtma sistemlerinde tesisat içindeki su akışını kontrol eden, açma ve kapama yapan vana tipidir. Ancak termostatlı özelliği sayesinde ana noktadan ısı ayarlaması yapma imkanı veren Fraenkische motorlu vana, son derece kullanışlı bir ekipmandır. 

Normal sistemlerde yerden ısıtma için kullanılan termostatik vanalar direkt kollektör girişi üzerinden manuel olarak ayarlanabilir. Bu tip standart vanalar, her kollektör giriş çıkışında yer alır ve yerden ısıtma sisteminde su tesisatında dolaşacak akımı ayarlamada kullanılır. Fakat Fraenkische markasının üretimi olan termostatik vanalar, işlevsel özelliği sayesinde ana noktadan ısı ayarlaması yapmayı sağlar. Bir başka deyişle aktüatör ürünü kollektöre gelen ve tesisat içine yayılan suyun ana sıcaklığını belirlemek için ilk olarak Fraenkische termostatik vana kullanılmaktadır.

Fraenkische Termostatik Vana Özellikleri Nelerdir?

Yerden ısıtma sistemi bulunan tüm odalarda, su tesisatının ideal bir şekilde çalışması için Fraenkische termostatik vana son derece önemli bir elemandır. Aktüatör vana olarak da bilinen bu ekipmanlar kablo bağlantısı ile birlikte sisteme bağlanır. Fraenkische yerden ısıtma termostatik vana iki farklı modeliyle yerden ısıtma sisteminin kapasitesi ve ısınma ihtiyaçlarına göre tercih edilebilir. Yerden ısıtma sistemlerindeki Fraenkische markalı termostatik vana özelliklerine göre 2 farklı modelde üretilmektedir:

Fraenkische Marka Aktüatör Vana 230V, Fraenkische Termostatik Vana Özellikleri, Alman Fraenkische Marka Motorlu Vana, Fraenkische Termostatik Vana Fiyatları

 • Fraenkische 24 volt kapasiteli termostatik vana
 • Fraenkische 230 volt kapasiteli termostatik vana

Bu iki model, kablo bağlantısı ile yerden ısıtma sistemine bağlanır ve aynı görevi üstlenir. Ancak ısıtma sisteminin ihtiyaçları ve kapasitesine göre en ideal model seçilebilir. Oda termostatlarına bağlı bir şekilde sıcaklık kontrolü gerçekleştirmek için ilk kademe uygulaması açısından Fraenkische termostatik vana tercih edilmektedir. 

Fraenkische Termostatik Vananın Avantajları Nelerdir?

İnşaat sektöründe giderek popülerlik kazanan yerden ısıtma sistemlerinde Fraenkische markalı tüm ürünlerin işlevsel avantajları vardır. Dünyanın önde gelen yerden ısıtma sistemi üreticilerinden bu markanın termostatik vanası da uzun ömürlü ve işlevseldir. Genellikle Fraenkische vana motoru olarak da bilinen termostatik vananın sisteme sağladığı avantajlar şunlardır:

 • Kollektöre gelen ve tesisat içinde dağıtılacak suyun ana sıcaklığını belirlemeyi sağlar. 
 • Termostat özelliği sayesinde ana noktadan tüm bölümlerin ısı ayarı yapılabilir. 
 • Kablo bağlantısı ile sisteme kolaylıkla bağlanabilir. 
 • Kollektör üzerindeki ısıtma devresini açma kapamayı kolaylaştırır. 
 • Yerden ısıtma sisteminde tesisat içindeki suyun kontrol edilmesini sağlar. 
 • Akım ve voltaj problemlerine karşı dayanıklıdır. 
 • Yerden ısıtma sisteminde enerji tasarrufu sağlar.
 • Yerden ısıtma sisteminde uzun yıllar boyunca deforme olmadan kullanılabilir. 
 • Kombi veya güneş panellerinden gelen su sıcaklığını en ideal seviyeye ulaştırır. 
 • Sulu yerden ısıtma sistemlerinde her bölümde suyun sıcaklığını önceden belirlemeyi sağlar. 

Geniş bir kullanım alanı bulunan Fraenkische marka termostatik vanaların kullanım avantajları bu şekilde sıralanabilir. Türkiye’de giderek popülerlik kazanan alttan ısıtma sistemlerinde Fraenkische markalı ürünlerin kullanımı tavsiye edilir. Uzun ömürlü ve bakım gerektirmeyen bu parçaların her biri yerden ısıtma sisteminde masrafsız bir şekilde kullanılması için üretilmiştir. Fraenkische termostatik vana fiyatları da bu ürünlerin modelleri veya alttan ısıtma sisteminin ihtiyaçlarına göre farklılık gösterebilir. 

Fraenkische Termostatik Vananın Montajı Nasıl Yapılır?

Sulu yerden ısıtma sisteminde Fraenkische marka termostatik vana kullanabilmek için öncelikle her odada bulunması gereken bazı parçalar vardır. Yerden ısıtma sistemine bağlı olan her odada oda termostatı yoksa Fraenkische termostatik vanadan maksimum verim alamazsınız. Bu aktüatör özellikli vanalar oda termostatı üzerinde belirlenen sıcaklığa göre kolektör girişinde vananın açılmasını ve kapanmasını otomatik bir şekilde yapar. Böylelikle oda termostatı hangi dereceyi gösteriyorsa termostatik otomatik vana motoru ona göre çalışacaktır. Son derece basit ve işlevsel bir kullanımı bulunan Fraenkische oda termostatı oldukça verimli bir yerden ısıtma sistemi parçasıdır. Montaj işlemleri yerden ısıtma sistemleri hakkında deneyimli ve uzman olan ustaların kaliteli işçiliği ile sorunsuz bir şekilde tamamlanabilir. 

Fraenkische Termostatik Vana 230V Satışı, Fraenkische Markasında Yüksek Stok, Fraenkische Termostatik Vana Fiyatı ve Sipariş Verme.

Fraenkische Termostatik Vana Nasıl Kullanılır?

Türkiye’de en çok tercih edilen yerden ısıtma sistemi parça üreticilerinden Fraenkische markasının termostatik vanası otomatik çalışma prensibine sahiptir. Fraenkische termostatik vanayı kullanmak için montajını kollektör üzerine yapmak gerekir. Düzenli bir şekilde kullanıma açılan bu motor, enerji tasarrufu sağladığı için her yerden ısıtma sisteminde mutlaka bulunması gereken parçalardan biridir. Doğalgaza bağlı yerden ısıtma sistemlerinde yakıt tasarrufu sağlamak için kollektör üzerinden Fraenkische termostatik vana kullanımı önerilir. Bu şekilde maksimum verim, ideal sıcaklık ve düşük yakıt faturası ile yerden ısıtma sisteminin kullanıcı dostu hale gelmesi sağlanabilir. 

Fraenkische Termostatik Vana Siparişi Nasıl Verilir?

Fraenkische yerden ısıtma sistemlerinde önemli bir marka olarak öne çıkmaktadır. Türkiye’nin dört bir yanında tercih edilen yerden ısıtma siteminin montajında Fraenkische markalı ürünler tercih edilmektedir. Sektörde uzun yıllar boyunca müşteri memnuniyeti odaklı hizmetler sunan Isı Enerji firmamızda 7 gün 24 saat boyunca Fraenkische termostatik vana siparişi verilebilir. Yerden ısıtma sisteminin kullanım amacı, kapasitesi ve kullanım ihtiyaçlarına en uygun şekilde çalışması için Fraenkische termostatik vana montajı gereklidir. Bu kullanışlı parçaya sahip olmak için firmamızla iletişime geçerek ihtiyaçlarınıza göre en uygun Fraenkische termostatik vanayı satın alabilirsiniz. 

Yerden ısıtma sisteminde otomatik oda sıcaklık ayarlaması yaptığında kollektöre bağlı olan Fraenkische termostatik vana devreye girmektedir. Bu vanalar yerden ısıtma sisteminde ideal ısıyı ayarlamak ve enerji verimliliği sağlamak açısından son derece verimlidir. Fraenkische termostatik vana fiyatı hakkında bütçenize en uygun seçenekleri değerlendirmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Yerden ısıtma sisteminde çok faydalı ve işlevsel özellikleri bulunan bu vanalar, orijinal parça garantisi ve kendi kutusunda adrese teslim gönderilmektedir.

Fraenkische Sulu Yerden Isıtma
Başa dön