Isı Enerji

Yerden Isıtma Sistemleri, Zemin Isıtma ve Malzemeleri

Fraenkische Terminal Kutusu (Kontrol Paneli)

Fraenkische Terminal Kutusu (Kontrol Paneli)

Yerden ısıtma sistemlerinde en popüler markalardan biri olan Fraenkische’nin kaliteli ve kullanışlı ürünleri arasında kontrol paneli de yer almaktadır. Bu sektörde güvenilir, kullanışlı ve uzun ömürlü ekipmanlar üreten Fraenkische markası sayesinde ev ve ofis ortamında yerden ısıtma sistemi kurabilirsiniz. Fraenkische markasının yerden ısıtma sistemlerinde daha verimli sonuçlar ortaya koyan ekipmanlarıyla ev ve ofis ortamında konforu en iyi seviyede yaşayabilirsiniz. Yerden ısıtma sisteminin olmazsa olmazları arasında yer alan Fraenkische kontrol paneli, iç mekandaki ısıtma verimliliğini kendi ihtiyaçlarınıza göre en iyi şekilde ayarlamanızı sağlar.

Fraenkische Kontrol Paneli Nedir?

Özellikle sulu yerden ısıtma sistemleri inşaat sektöründe son dönemde epey popülerlik kazanmıştır. Ev, işyeri, dükkan ve daha pek çok yerde kullanılan yerden ısıtma sistemiyle daha düşük yakıt sarfiyatı ve ısınma performansında yüksek verimlilik elde edilebilir. Yerden ısıtma sistemlerinde ısıtma ve enerji sarfiyatını kontrollü bir şekilde ayarlamak için adından da anlaşılacağı üzere “kontrol paneli” adı verilen ekipmanlar kullanılır. Oda termostatı, termostatik vana ve su boruları ile bağlantılı komplike bir sistem olan yerden ısıtma sistemini kontrol edebilmek için bu cihaza ihtiyaç vardır. Fraenkische terminal kutusu olarak da bilinen bu ekipman sayesinde sulu yerden ısıtma sistemini maksimum verimde kullanabilirsiniz.

Fraenkische Kontrol Paneli Nasıl Kullanılır?

Yerden ısıtma sistemi çalışırken ısıtma performansı ve yakıt sarfiyatı gibi faktörler belirli ihtiyaçlara göre düzenlenebilir. Fraenkische kontrol panelinde otomasyon sisteminde ayrı bir parça olarak işlevsel özellikleri vardır. Standart özelliği 24V-230V olan bu kontrol paneli aküatör ile oda termostatı arasındaki bağlantının sağlanmasında etkilidir. Elektrik bağlantılı şekilde kollektör sonrasında kullanılan Fraenkische kontrol kutusu özellikleri şunlardır:

 • Standart olarak 24V – 230V olarak çalışır. 
 • Yerden ısıtma sisteminde aktüatör ile oda termostatı arasındaki bağlantıyı sağlar. 
 • Kollektör sonrasında kullanılabilir. 
 • Tesisata kurulum yapıldıktan sonra termostat bağlantı sayısına göre 6 veya 10 girişe sahip olabilir. 
 • Termostat üzerinde verilen her komutun aktüatör üzerinde uygulanıp uygulanmadığı kontrol edilebilir. 

Fraenkische otomasyon paneli olarak da bilinen bu cihaz, yerden ısıtma sistemlerinin olmazsa olmazları arasındadır. Alttan ısıtmalı ev, ofis veya dükkan gibi yerlerde maksimum verimlilik odaklı bir ısınma ihtiyacını karşılamak için Fraenkische markasının ürünleri tercih edilmelidir. Birinci sınıf kalitedeki malzemeden imal edilen Fraenkische kontrol panelinin kullanımı oldukça basittir. Her sulu yerden ısıtma tesisatının farklı özelliklere sahip olduğu düşünüldüğünde Fraenkische markalı kontrol paneli seçerken de bu özelliklere göre en ideal seçim yapılmalıdır.

Fraenkische Kontrol Paneli 230V, Fraenkische Dijital Kontrol Paneli, Fraenkische Kablolu Terminal Kutusu

Fraenkische Kontrol Paneli Seçimi Nasıl Olmalı?

Sağlıklı ve enerji sarfiyatı bakımından verimli bir yerden ısıtma sistemi kurulumu yapabilmek için Fraenkische markalı ekipmanların tercih edilmesi önerilir. Bu alanda deneyimli ustalar ve inşaat mühendisleri Fraenkische markasının kalitesine güvenmektedir. Firmamızın geniş ürün yelpazesi içinde bulabileceğiniz Fraenkische markalı kontrol paneli farklı ihtiyaçlara göre farklı modellere sahiptir. Standart değerdeki Fraenkische kontrol paneli seçimi dışında sulu yerden ısıtma tesisatınızın özelliklerine göre kontrol panelini alırken şu hususlara dikkat etmeniz gerekir:

 • Fraenkische kontrol paneli ürünlerinde 6 veya 10 oda termostatı girişi bulunur. 
 • Sulu yerden ısıtma sisteminde kaç adet odada tesisat bulunuyorsa oda termostatı satısı ona göre belirlenmelidir. 
 • Örneğin 4+1 odalı bir dairede mutfak ile birlikte toplamda 6 oda termostatı bulunduğu için Fraenkische kontrol paneli 6 girişli modellerden seçilmelidir. 
 • Fraenkische kontrol paneli modelleri ayrıca standart ve standart plus adı altında farklı çeşitlere sahiptir. 
 • Fraenkische kontrol paneli seçiminde hem yerden ısıtma sisteminin özellikleri hem de konfor ihtiyacına göre değerlendirme yapılmalıdır. 

Birinci sınıf kalitedeki malzemeden üretilen Fraenkische markalı yerden ısıtma tesisatı ekipmanları arasında kontrol paneli önemli bir yere sahiptir. Standart ve Standart Plus olacak şekilde 2 farklı modele sahip bu ekipmanların kullanım özellikleri birbirinden farklıdır. Dolayısıyla ev, işyeri ve farklı konutlardaki sulu yerden ısıtma tesisatının ihtiyaçlarına göre en ideal Fraenkische terminal kutusu seçimi yapılabilir.

Fraenkische Standart ve Standart Plus Kontrol Kutuları

İnşaat sektöründe özellikle son yıllarda giderek artan sulu yerden ısıtma tesisatı talebiyle birlikte bu ısınma sistemleri popülerlik kazanmıştır. Her yerden ısıtma tesisatının işlevsel özellikleri birbirinden farklı olabilir. Nitekim bazı iç mekanlarda sadece ısıtma odaklı, sıcak su dolaşımı olan tesisatlar tercih edilirken bazı yerlerde soğutma ihtiyaçları için soğuk su tesisatı kurulabilir. Fraenkische mühendisleri her iki yerden ısıtma sistemine uygun olacak şekilde ekipman geliştirdiği için kontrol panelinde de bu detaya dikkat etmektedir. 

En kaliteli malzemeler kullanılarak imal edilen Fraenkische kontrol panelinde standart ve standart plus modelleri vardır. Fraenkische standart terminal kutusu sadece ısıtma istemi için kullanılabilir özelliktedir. Bu yüzden yerden ısıtma sisteminde sıcak su bulunan bir sistem varsa kontrol paneli seçiminde doğru ekipman tercih etmeye özen göstermeniz gerekir. Standart plus terminal kutusu ise hem ısıtma hem de serinletme özelliği bulunan tesisatlar için üretilmiştir. Ancak isterseniz Fraenkische standart plus terminal kutusunu sadece ısıtma özelliği bulunan sulu yerden ısıtma tesisatlarında da kullanabilirsiniz. Fakat bu tercih maliyetlerinizi arttıracağı için uygun maliyetlerle yerden ısıtma sistemi kurulumu arayanlara doğru kontrol paneli seçimi önerilmektedir.

Fraenkische Kontrol Paneli Kurulumu

Türkiye’ de giderek artan sulu yerden ısıtma sistemleri genellikle sadece alttan ısıtma özelliğine sahiptir. Serinletme fonksiyonu nadiren görülen bu tesisata bağlamak için Fraenkische standart kontrol paneli seçimi yeterli olacaktır. Birinci sınıf kalitedeki malzemeler kullanılarak üretilen Fraenkische kontrol panelinin uzun ömürlü bir kullanım avantajı sunduğu bilinir. Yerden ısıtma sistemi kurulumu konusunda uzman ustalar, Fraenkische markalı kontrol panelini tesisata bağlı oda termostatı sayısına göre seçer ve gerekli yere montajını gerçekleştirir. Her türlü yerden ısıtma sisteminde kullanılabilecek özelliklere sahip Fraenkische yerden ısıtma sistemi kontrol paneli arıyorsanız firmamızın geniş ürün yelpazesine göz atabilirsiniz.

Fraenkische Otomasyon Paneli - Isı Enerji, Fraenkische 10 Kanallı Kontrol Paneli, 6 Kanallı Fraenkische Kontrol Paneli, Fraenkische Kontrol Paneli Fiyatı

Fraenkische Kontrol Panelinin Avantajları Nelerdir?

Dünya çapında üne sahip Fraenkische markası, yerden ısıtma sistemlerinde en çok tercih edilen ekipman üreticilerindendir. Sulu yerden ısıtma sistemleri ülkemizde giderek popülerlik kazanırken bu marka adından sık sık söz ettirmeye başlamıştır. Fraenkische kontrol paneli kullanılan yerden ısıtma sistemlerindeki temel avantajlar şunlardır:

 • Sulu yerden ısıtma sistemindeki oda termostatına göre 6-10 arası girişe sahiptir. 
 • Her odada en verimli enerji sarfiyatı ile maksimum ısıtma performansı elde etmeyi sağlar. 
 • Birinci sınıf kalitedeki malzemeden üretildiği için kullanım ömrü uzundur. 
 • Dayanıklı olması ve bakım gerektirmemesi sayesinde sorunsuz bir şekilde kullanılır.
 • Bir kere satın alabileceğiniz bir ekipman olup bakım veya değişim masraflarınız yoktur. 
 • Her türden yerden ısıtma sisteminde otomasyon paneli olarak kullanılabilir.

Fraenkische Kontrol Paneli Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilere güvenilir ve kaliteli hizmet sunan Isı Enerji firmamızda Fraenkische markalı ekipmanların satışı yapılmaktadır. Uzun ömürlü, dayanıklı ve yüksek performanslı olan tüm Fraenkische yerden ısıtma sistemi ekipmanlarını firmamızdan tedarik edebilirsiniz. Yıl boyunca uygun fiyatlar ve kampanya avantajlarından yararlanarak yerden ısıtma sistemi maliyetini bütçenize uygun hale getirebilirsiniz. Fraenkische kontrol paneli fiyatları hakkında güncel bilgilere ulaşmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Fraenkische Sulu Yerden Isıtma
Başa dön