Isı Enerji

Yerden Isıtma Sistemleri, Zemin Isıtma ve Malzemeleri

Elektrikli Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden ısıtma sistemlerinde elektrikli yerden ısıtma malzeme satışı ve uygulama hizmeti için hizmet sunuyoruz. Elektrikli yerden ısıtma, kar, buz eritme sistemlerinde profesyonel hizmet.

Elektrikli alttan ısıtma sistemleri satış ve pazarlama konusunda uzman mühendislik desteği ve çözüm odaklı yaklaşım için hemen iletişime geçin.

DEVİ Danfoss Katalog, Elektrikli Yerden Isıtma Bilgi Danfoss

Elektrikli Yerden Isıtma Sistemleri
Elektrikli Yerden Isıtma Sistemleri
Elektrikli Yerden Isıtma Malzeme Satışı

MALZEME SATIŞI

Elektrikli yerden ısıtma malzeme satışı hizmeti sunan firmamız sizlere uygun iskontolu fiyatları ile satış yapmaktadır.

Elektrikli Yerden Isıtma Uygulaması

PROFESYONEL UYGULAMA

Elektrikli yerden ısıtma sisteminde bünyemize bağlı olarak çalışan teknik ekibimiz kurulum sağlamaktadır.

Isı Kaybı

Isı Kaybı hesaplama

Isı Enerji firmamıza bağlı olarak çalışan mühendislerimiz yerden ısıtma projesinin çizimine takiben ısı kaybı hesaplamalarını eksiksiz yapmaktadır.

Güvenilir Hizmet

GÜVENİLİR HİZMET

Firmamız DEVI Danfoss elektrikli yerden ısıtma, hamam ısıtma, rampa ısıtma sistemlerini İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin 81 noktasına malzeme satışı ve uygulama.

Rehau Depo Teslim

DEVI DANFOSS MALZEME

Danfoss elektrikli yerden ısıtma malzemeleri için Isı Enerji firmamız geniş ürün portföyü ile en hızlı teslimatı gerçekleştirmektedir. Depo teslim ve kargo aracılığı ile ürün teslimatı.

İletişim

İletişim Desteği

Isı Enerji firmamız mesai saatleri içerisinde siz değerli müşterilerimizin elektrikli yerden ısıtma sistemlerindeki istek ve taleplerine cevap vermektedir.

Elektrikli Alttan Isıtma

Elektrikli Yerden Isıtma Nedir?

Elektrikli yerden ısıtma çalışmaları daha konforlu bir yaşam alanı içerisinde hayat sürdürülmesi ve kış mevsimlerinde soğuktan kurtularak ısınma problemine katkı sağlayacak çözümleri ile hayatı daha kolay bir hale getirmektedir. Son zamanlarda en çok tercih edilen ısınma yöntemlerinden biri olarak kullanılmaktadır.  

Isı Enerji firmamız elektrikli yerden ısıtma sistemlerinde zeminden ısıtma, rampa ısıtma sistemleri, kar buz eritme sistemleri için elektrikli yerden ısıtma malzeme satışı ve uygulama hizmeti sunmaktadır.

Oldukça pratik ve avantajlı fırsatlar yaratması açısından günden güne giderek artış gösteren talep miktarını oluşturmaktadır. Sistem özellikleri bakımından oldukça uzun ömürlü ve son teknolojiyi içerisinde barındırması açısından profesyonel şekillerde kullanım elde etmenizi sağlamaktadır. Evinizin enerji yakıt tasarrufuna oldukça büyük farklar yaratarak hem ısınma anlamında hem de tasarruf anlamında sizi rahata erdirecektir. 

Son derece güvenilir bir hizmet olarak evinize taşınması açısından yüksek elektrik ve doğal gaz kullanımının da önüne geçmiştir. Kendi içerisinde bulunmakta olan elektrik donanımı aracılığıyla ısınma yaratan herhangi bir enerji kaynağına gerek duymadan çalışabilen sistemler olarak bulunmaktadır. 

Diğer bir ismi kablolu yerden ısıtma olarak halk arasında geçmektedir. Zeminin alt kısmına kablolar döşendikten sonra üst kısım bazen strafor malzeme veya ısıtma halısı düşünerek kapatılmaktadır. Bu sayede herhangi bir kaçak veya olası yan etki durumlarını ortadan kaldırmaktadır.

Elektrikli Yerden Isıtma Sistemleri

Sistem uygulanması öncesinde alan keşfi açısından firma yetkilileri bölgeyi kontrol edecektir. Zemini uygun bağlantı noktaları ve çevresi tarafından ölçtükten sonra malzeme miktarı tesisatını nereden geçeceği ve elektrik bağlantıları gibi ayrıntıları belirleyip bir proje olarak hazırlamaya başlar. 

Belirlenen proje kapsamında malzemeler ayarlanarak sistem döşemesine geçilecektir. Yaklaşık olarak 1 santimetre altı kalınlığındaki kablo çeşitleri kullanılarak ısıtıcı şilteler üstünde döşeme aşamaları adım adım gerçekleştirilecektir. Bu işlem yapılırken her metrekareye farklı olacak şekilde güç değerleri incelenir.

Her noktada aynı şekilde ısının dağıtılması açısından kontrol çalışmaları yapılacaktır. Her metrekarede ortalama olarak en düşük 80 watt en yüksek ise 240 watt seviyesinde bir enerji düzeyi yeterli görülmektedir. Zemine ısıtıcı döşemeleri yerleştirildikten sonra üst katmanı yumuşak bir zemin ile kapatıldıktan sonra diğer aşamaya geçilecektir. 

Her oda için ayrı termostat ve sensör gibi ekipman parçaları kullanılacaktır. Yerleştirilen kablolar estetik kaygı etrafında görsellik açısından dezavantaj oluşturmayacak şekilde görünmeyen ve güvenli kablolar olarak tasarlanmaktadır.

Elektrikli Yerden Isıtma Sistemleri Avantajları

Sistemin ilk avantajlarından biri olarak en çok tercih edilmesinde rol oynayan etkenlerden birisi ekonomik bir ısınma tasarrufu oluşturması yönünde olmaktadır. Kullanmış olduğunuz yakıt çeşitlerini en az seviyelere çekerek ısınma noktanızı yerden ısıtma sistemine çevirebilirsiniz. Oluşturmuş olduğu konforlu ve kaliteli bir kullanım özelliği açısından sıklıkla tercih edilmektedir. 

Döşenmiş olduğu bölgede kesinlikle yer kaplama gibi bir özellik göstermemektedir. Bu sebeple rahatlıkla konfor alanınızı daraltmadan kullanmış olursunuz. Sistemin içerisinde bulunmakta olan oda termostatları sayesinde istediğiniz düzeyde ısınma seviyesini ayarlayarak kontrollü şekillerde tasarruf edebilirsiniz. 

Döşenmiş olduğu bölgeden yani zeminden yukarıya doğru bir ısı aktarımı aracılığıyla sağlıklı ve insan yaşantısına uyum sağlayabilen bir ısıtma modeli sunmaktadır. Herhangi bir yangın tehlikesi riski de bulundurmaması açısından esnek ve ergonomik yapısı sayesinde bakım açısından oldukça zahmetsiz olmaktadır.

Elektrikli Yerden Isıtma  Nerelerde Tercih Edilir?

Elektrikli yerden ısıtma kablolu sistemlerinde günden güne tercih edilme oranlarında artış gözlenmektedir. Her türlü ev, daire veya villa tipi yerleşim konutlarında rahatlıkla kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yeni yapı akıllı ev sistemlerinde de sıklıkla tercih edildiğini görmekteyiz. 

Bunun yanı sıra birçok iş yerleri ve fabrika bölgelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kullanım alanında estetik olarak uygun hale getirilerek şekil bozuklukları meydana getirmemektedir. Bu sebeple enerji tasarrufu yönünden oldukça büyük avantajları kişilere sağlamaktadır. 

En çok kullanım alanlarından birisi de özel olarak tasarlanmış cami modellerinde sıklıkla görülmektedir. Zeminden yükselen sıcak hava her türlü tasarruf imkanlarını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra hamam açık veya kapalı havuzlar ve birçok havalimanı yerleşimlerinde rahatlıkla tercih edilmektedir.

Elektrikli Yerden Isıtma Sistemleri Maliyetleri

Sistem fiyatları birçok değişkene bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Bunun nedenlerinden birisi işlem yapılacak olan binanın büyüklüğü ve malzemelerin çeşitliliği açısından olmaktadır. Küçük binalarda uygulanacak olan malzeme miktarı ile büyük binaların zeminine uygulanacak sistemin maliyetleri benzer olmamaktadır. 

Ek olarak takılacak olan ekipman desteği de fiyatın artış göstermesinde büyük rol oynamaktadır. Kullanılacak olan malzemelerin ithal olması açısından o anki döviz kuruna bağlı olarak fiyat değişkenleri yansımış olacaktır. 

Bu sebeplerden ötürü en doğru ve kesin bilgileri almak açısından hizmet alacak olduğunuz firma ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. Firma çalışanları bir proje çizip gerekli ekipmanları sağladıktan sonra fiyat konusunu sizinle rahatlıkla görüşecektir.

Elektrikli Yerden Isıtma Sisteminde Kullanılan Malzeme Bileşenleri

Genel olarak her sistemde bulunmakta olan zemine uygulanması amacıyla tercih edilen ince ısıtma kabloları (5mm, 6mm veya 7mm) olmaktadır. Bunun yanında montaj sırasında kolaylık oluşması açısından ısıtıcı şilte olarak belirli boy ve watt enerjilerinde soğuk uç ile birlikte olarak kullanılabilmektedir. 

Bu ısıtıcı etkili şilte ekipmanları 2 m2 ile 10 m2 alan etrafında tek parça olarak uygulanmaktadır. Güç enerjileri olarak 80 watt/m2 ile 240 watt/m2 aralığında olmaktadırlar. Termostat ve sensör gibi ekipmanlar sisteme dahil edildikten sonra kabloların zemine işlemi dolayısıyla zemin komple bir radyatör vazifesi görecektir. 

Sistem içerisinde bulunan malzemeler yerden ısıtma şiltesi, yerden ısıtma kablosu, karbon film ısıtma, yerden ısıtma termostatı ve sensörler olarak bulunmaktadır.

Elektrikli Yerden Isıtma Sistemleri Sıkça Sorulan Sorular 

1) Yerden Isıtma Sisteminde Kaç Dereceye Kadar Isı Alabilirim?

Termostat göstergesinde 0° ile 35° aralığında dilediğiniz sıcaklık seviyelerine çekerek ısı enerjisi alabilirsiniz. Maksimum olarak ise 35° sıcaklık ile rahatlıkla ısıtma yapabilirsiniz.

2) Sistem Ahşap Zemine Uygun Mudur?

Zemindeki ahşap döşemeye zarar vermemek açısından malzemenin 1 santimetreyi geçmemesine ve kullanılan ısıtıcı kablonun kesinlikle 10W/m olmasına dikkat etmeniz gerekecektir. Zemin sıcaklığı 25°C ve üzerine ulaştığında ahşap zeminde kurumaya ve bununla birlikte çekilmesi gibi deformelere yol açabilmektedir.

3) Islak Zeminde Güvenilir Midir?

30mA kaçak akım koruma rölesi zorunlu olarak kullanıldığından ötürü her türlü elektrik kaçağı ve risklerini ortadan kaldırmaktadır. Bu doğrultuda ıslak zeminde koruma sağlayarak güvenli bir hale getirmektedir.

4) Bakım Gerektirir Mi?

Yerden ısıtmalı elektrikli sistemlerde herhangi bir mekanik aksam bulunmadığından ötürü herhangi bir bakım veya temizleme gibi durumlar gerekmemektedir.

5) Isıtma Kablolarının Garanti Süresi Ne Kadardır?

Uzman firma çalışanlarının monte işleminin ardından 12 yıl olmak üzere uluslararası garantiye açık bir halde bulunmaktadır. Bu süre zarfında her türlü değiştirilme ve onarım çalışmalarını rahatlıkla alabilirsiniz.

6) Yangın Tehlikesi Riski Var Mı?

Bina sistemlerinde zorunlu olarak kullanılan kaçak akım rölesi ekipmanı desteği sayesinde her türlü kısa devre durumlarında elektrik otomatik olarak kesilerek yerden ısıtma sistemi devreden çıkacaktır. Bu sebeple olası yangın ve benzeri yan etki durumlarını kesinlikle yaşatmayacaktır.

7) Sistem Ne Kadar Enerji Tüketir?

Sistemin uygulanmış olan binanın metrekaresine göre 100W güç verilen 15m2 bir oda yapısı için 15x100w = 1500 W enerji tüketimi olacaktır.

Isı Enerji - Elektrikli Yerden Isıtma

Isı Enerji firmamız DEVI Danfoss elektrikli ısıtma sistemlerinde malzeme satışı ve uygulama hizmeti sunmaktadır. Elektrikli yerden ısıtma sistemleri en çok kış bahçesi, mahal ısıtmaları, villalar, rampalar, çatı olukları, kar ve buz engellemesi yapılacak her mekanda kullanılmaktadır. DEVI Danfoss marka olarak elektrikli yerden ısıtma malzeme satışı ve uygulama hizmeti sunan firmamız sizlere garanti kapsamında yardımcı olmaktadır. Elektirkli yerden ısıtma malzemesi olarak; ısıtma kablosu, dijital termostat, metal kablo DEVIfast aparatı, ALU-PEX Alüminyon Folyo Kaplı İzolasyon, pano ürünleri kullanılmaktadır.

DEVI Danfoss Isıtıcı Kablo
ALU-PEX Alüminyon Folyo Kaplı İzolasyon

Alüminyon Folyo Kaplı İzolasyon

DEVI Danfoss Oda Termostatı Dijital

DEVI Danfoss Oda Termostatı

Rehau Alttan Isıtma Sistemi

Müşteri Yorumları

Müşteri Memnuniyeti

Rehau yerden ısıtma malzeme satışı ve uygulamasını gerçekleştirdiğimiz projelerden gelen müşteri yorumları. Rehau marka (alman kalitesi) için Isı Enerji Mühendislik firmamızı tercih eden değerli müşterilerimize teşekkür ederiz.

  • %100 Müşteri Memnuniyeti
  • Rehau Ürün Garantisi
  • Rehau Garantili işçilik
  • Rehau Kaliteli Alman Ürünleri
Grundfos Sirkülasyon Pompası Bilgilendirme
Riva Düşler vadisinde satın aldığımız villamız için Rehau yerden ısıtma sistemi yaptırmaya karar verdik. Isı Enerji firmasını çevremizdeki villa tadilatı devam etmekte olan komşularımız önerdiler. Onlar Isı Enerji firması ile çalışmış. Bizde öncelikle keşif talebinde bulunarak, fiyat teklifi talep ettik. Gerçekten güleryüzlü firma yetkilileri ve profesyonel çalışanlarına sahip bir firma. Villamıza Rehau oda bazlı sıcaklık kontrolü yaptılar. Gerçekten proje dahilinde çalışmaları ve yaptığı uygulama hizmetine garanti vermeleri muazzam. Biz çok memnun kaldık. İhtiyacı olan tüm vatandaşlarımıza öneriyoruz. Rehau Yerden ısıtma = Isı Enerji firması diyoruz.
Müşteri Yorumları
Murat Pekçen
Optik firma sahibi
Isı Enerji Mühendislik firması ile İstanbul Florya bölgesinde 8 dairelik Rehau marka yerden ısıtma sistemi malzemeleri satın aldık. Proje kapsamında yerden ısıtma uygulaması yaptılar. Temiz işçilik ve malzeme fiyatları konusunda uygun iskontolu fiyatları ile diğer firmaların yapmadıklarını yaptılar. Gerçekten ilk defa bir yerden ısıtma firması ile doğru düzgün bir iş gerçekleştirdik. Herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyoruz. Şimdi ise Beylikdüzü bölgesinde inşaatı devam eden fabrikamız için Yerden ısıtma sistemini Isı Enerji firması ile yapcağız.
Müşteri Yorumları
Mustafa Acar
Mimar
Müşteri Memnuniyeti
0
Müşteri Memnuniyeti
Tamamlanmış Proje
0
Tamamlanmış Proje
Mutlu Müşteri
0
Mutlu Müşteri
Sevkiyat
0
Hızlı Teslimat

Güncel Blog Yazıları

Güncel bloglarımızı okuyarak, Rehau marka yerden ısıtma sistemleri hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Rehau marka yerden ısıtma sistemleri için doğru adres.

Elektrikli Yerden Isıtma Sistemleri

Elektrikli alttan ısıtma sistemleri satış ve pazarlama konusunda uzman mühendislik desteği ve çözüm odaklı yaklaşım için hemen iletişime geçin.

Rehau Sulu Yerden Isıtma
Başa dön